20
ЗОИ 2018  Трето злато на Олимпијадите за Шон Вајт

ЗОИ 2018: Трето злато на Олимпијадите за Шон Вајт

пред една недела - Канал 5 - Без катеторија

Вајт беше највисоко на победничкиот подиум и на Олимпијадите во Торино 2006 и во Ванкувер 2010 година. Американецот до златото...

Вајт го враи тронот во хајфпајп

Вајт го враи тронот во хајфпајп

пред една недела - Top Sport - Спорт

Американскиот соубордер Шон Вајт го освои третото олимписко злато со победата во хајфпајп на Зимските олимписки игри во Сочи.

ЗОИ 2018  Сноуборд спектакл за злато од Американците

ЗОИ 2018: Сноуборд спектакл за злато од Американците

пред една недела - Кајгана - Спорт

Американката Клои Ким која има само 17 години денеска стана најмладата олимписка победничка во една сноуборд дисциплина....

ЗОИ Пјонгчанг  Клои Ким и го донесе третото злато на САД

ЗОИ Пјонгчанг: Клои Ким и го донесе третото злато на САД

пред една недела - Top Sport - Спорт

Американските спортисти ја продолжија својата доминација во сноуборд на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг. Три натпреварувања досега се одржаа во сноуборд на ЗОИ и на сите три победија спортистите од САД.

ЗОИ 2018  Доминација на тинејџерката Клои во халфпајп

ЗОИ 2018: Доминација на тинејџерката Клои во халфпајп

пред една недела - Канал 5 - Без катеторија

- Знаев дека нема да бидам задоволна да си одам дома без злато. Дадов се од себе да го завршам настапот со резултат кој ме искачи на тронот.

ЗОИ 2018  Доминација на тинејџерката Клои во халфпајп

ЗОИ 2018: Доминација на тинејџерката Клои во халфпајп

пред една недела - Идивиди - Спорт

Американска сноубордистка Ким Клои на убедлив начин го освои златниот медал во дисциплината халфпајп со резултат 98.25 во финалето.

ЗОИ 2018  Нов американски триумф во сноуборд

ЗОИ 2018: Нов американски триумф во сноуборд

пред една недела - Сител - Спорт

Спортистите од САД освоија уште едно злато на Игрите во Пјонгчанг во сноуборд. На стартот на четвртиот натпреварувачки ден во дисциплината халфпајп кај жените најуспешна беше 17-годишната Члое Ким, која освои 98.

Времеплов
x