20
Гвардиола  Веќе сме во четвртфиналето

Гвардиола: Веќе сме во четвртфиналето

пред една недела - Канал 5 - Фудбал

Сити синоќа победи со 4:0 и направи голем исчекор кон следната рунда во фудбалската Лига на шампиони. - Имаме одличен резултат, по што веќе сме речиси квалификувани за четвртфиналето.

Гвардиола не штедеше комплименти за играчот кој прави разлика на теренот  Тој многу ни недостастуваше минатата сезона

Гвардиола не штедеше комплименти за играчот кој прави разлика на теренот: Тој многу ни недостастуваше минатата сезона

пред една недела - Дерби - Фудбал

Пеп Гвардиола е познат по тоа што никогаш не штеди комплименти за своите фудбалери кога истите ќе му одговорат со феноменални...

Гундоган  Бундеслигата е здодевна во споредба со Премиер лигата

Гундоган: Бундеслигата е здодевна во споредба со Премиер лигата

пред една недела - Дерби - Фудбал

Играчот од средниот ред на Манчестер Сити Илкај Гундоган тврди дека Бундеслигата е здодевна. Германската ѕвезда си замина...

Времеплов
x