20
Испиша историја на Зимските олимписки игри  а за малку ќе го преспиеше својот настап

Испиша историја на Зимските олимписки игри, а за малку ќе го преспиеше својот настап

пред една недела - Дерби - Спорт

Ред Џерард Американецот кој успеа да испише историја со освоениот златен олимписки медал во сноуборд (слободен стил), испиша и една неславна историја која за малку можеше и да му го украде медалот.

Скоро го преспа финалето  пцуеше во камерата  па со пијаните пријатели го прослави златниот медал

Скоро го преспа финалето, пцуеше во камерата, па со пијаните пријатели го прослави златниот медал

пред една недела - Sportmedia - Спорт

Овој млад Американец дојде во центарот на вниманието на светските медиуми затоа што го освои златниот олимписки медал во...

Времеплов
x