20
Променливо облачно со слаби врнежи од дожд и снег

Променливо облачно со слаби врнежи од дожд и снег

пред една недела - Вечер - Македонија

Изутринава во Македонија преовладува променливо облачно време на планините и на некои повисоки места има слаби врнежи од локален снег.

Измерена снежна покривка од 71 сантиметри  каде наврна најмногу дожд

Измерена снежна покривка од 71 сантиметри - каде наврна најмногу дожд

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Највисока снежна покрива од 71 сантиметар утрово е измерена во Маврово, а најмногу дожд на метар квадратен наврнал во Охрид.

Променливо облачно со слаби врнежи од дожд и снег

Променливо облачно со слаби врнежи од дожд и снег

пред една недела - Макфакс - Македонија

Изутринава во Македонија преовладува променливо облачно време на планините и на некои повисоки места има слаби врнежи од локален снег.

Променливо облачно со слаби врнежи од дожд и снег

Променливо облачно со слаби врнежи од дожд и снег

пред една недела - Денар - Економија

Изутринава во Македонија преовладува променливо облачно време на планините и на некои повисоки места има слаби врнежи од локален снег.

Најмногу снег на Маврово а дожд во Охрид

Најмногу снег на Маврово, а дожд во Охрид

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Како што соопшти УХМР, во осум часот утринава измерени се 51 сантиметар снег во Лазарополе,  48 Пожаране, 46 Крушево, 17 Тетово, 16 Ѓуриште, 15 Охрид, 7 Претор, 4 Дебар, 2 Крива Паланка и еден сантиметар во Берово.

Најмногу снег на Маврово а дожд во Охрид

Најмногу снег на Маврово, а дожд во Охрид

пред една недела - 24 вести - Македонија

Највисока снежна покрива од 71 сантиметар утрово е измерена во Маврово, а најмногу дожд на метар квадратен наврнал во Охрид.

Македонија во снег  каде натрупа најмногу

Македонија во снег - каде натрупа најмногу?

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Највисока снежна покрива од 71 сантиметар утрово е измерена во Маврово, а најмногу дожд на метар квадратен наврнал во Охрид.

Најмногу снег на Маврово а дожд во Охрид

Најмногу снег на Маврово, а дожд во Охрид

пред една недела - Сител - Македонија

- Највисока снежна покрива од 71 сантиметар утрово е измерена во Маврово, а најмногу дожд на метар квадратен наврнал во Охрид.

Студено и ветровито

Студено и ветровито

пред една недела - +Инфо - Македонија

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди во текот на денот. Во крајните западни делови ќе има повремен слаб снег.

Студено и ветровито

Студено и ветровито

пред една недела - A1on - Македонија

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди во текот на денот. Во крајните западни делови ќе има повремен слаб снег.

Ни доаѓа и многу снег и пад на температурите

Ни доаѓа и многу снег и пад на температурите

пред една недела - Пулс 24 - Македонија

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди во текот на денот Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Најмногу снег на Маврово а дожд во Охрид

Најмногу снег на Маврово, а дожд во Охрид

пред една недела - +Инфо - Македонија

Највисока снежна покрива од 71 сантиметар утрово е измерена во Маврово, а најмногу дожд на метар квадратен наврнал во Охрид.

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно

пред една недела - 24 вести - Македонија

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди во текот на денот. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Студено и ветровито

Студено и ветровито

пред една недела - Скопје Инфо - Скопје

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди во текот на денот. Во крајните западни делови ќе има повремен слаб снег.

Најмногу снег на Маврово а дожд во Охрид

Најмногу снег на Маврово, а дожд во Охрид

пред една недела - еМАГАЗИН - Македонија

Највисока снежна покрива од 71 сантиметар утрово е измерена во Маврово, а најмногу дожд на метар квадратен наврнал во Охрид.

Студено и ветровито

Студено и ветровито

пред една недела - Сител - Македонија

- Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди во текот на денот. Во крајните западни делови ќе има повремен слаб снег.

Нема спас од дождот  ни доаѓа и многу снег и пад на температурите

Нема спас од дождот - ни доаѓа и многу снег и пад на температурите

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди во текот на денот Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Студено и ветровито

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе достигне до два, а дневната до осум степени.

УХМР предупредува Вечерва вистински потоп

УХМР предупредува: Вечерва вистински потоп

пред една недела - Прес 24 - Македонија

По најавите за нови врнежи од дожд и снег, можно е извесно зголемување на водостоите на реките, особено во западните и јужните делови од земјата, но сепак не се очекува излевање, соопштија од Управата за хидрометеоролошки работи.

МАКЕДОНИЈА ПОД СНЕГ Западна Македонија под снег погледнете ги фотографиите и снимките

МАКЕДОНИЈА ПОД СНЕГ: Западна Македонија под снег, погледнете ги фотографиите и снимките

пред една недела - Infomax - Македонија

Во Маврово до 16 часот е формирана снежна покривка од 55 сантиметри, информира УХРМ. Во Пожаране е формирана снежна покривка од 37 сантиметри, во Лазарополе од 25, во Тетово од 8, а во Берово од 5 сантиметри.

Еве каде вечерва ќе врне снег а каде дожд

Еве каде вечерва ќе врне снег, а каде дожд

пред една недела - Вечер - Македонија

Висината на снежната покривка во Маврово до 16 часот изнесува 55 сантиметри, во Пожаране 37, Лазарополе 25, Ѓуриште 19, Тетово осум, Берово пет и два сантиметри во Охрид.

Каде наврна најмногу снег и колку изнесува снежната покривка

Каде наврна најмногу снег и колку изнесува снежната покривка

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Висината на снежната покривка во Маврово до 16 часот изнесува 55 сантиметри, во Пожаране 37, Лазарополе 25, Ѓуриште 19, Тетово осум, Берово пет и два сантиметри во Охрид.

Во Маврово до попладнево наврнати 55 сантиметри снег

Во Маврово до попладнево наврнати 55 сантиметри снег

пред една недела - Сител - Македонија

Висината на снежната покривка во Маврово до 16 часот изнесува 55 сантиметри, во Пожаране 37, Лазарополе 25, Ѓуриште 19, Тетово осум, Берово пет и два сантиметри во Охрид.

Во Маврово до попладнево наврнати 55 сантиметри снег

Во Маврово до попладнево наврнати 55 сантиметри снег

пред една недела - Популарно - Македонија

Висината на снежната покривка во Маврово до 16 часот изнесува 55 сантиметри, во Пожаране 37, Лазарополе 25, Ѓуриште 19, Тетово осум, Берово пет и два сантиметри во Охрид.

УХМР 55 сантиметри снег во Маврово

УХМР: 55 сантиметри снег во Маврово

пред една недела - A1on - Македонија

Во Маврово до 16 часот е формирана снежна покривка од 55 сантиметри, информира УХМР. Во Пожаране е формирана снежна покривка од 37 сантиметри, во Лазарополе од 25, во Тетово од 8, а во Берово од 5 сантиметри.

Снежна покривка од половина метар во Маврово

Снежна покривка од половина метар во Маврово

пред една недела - Вечер - Македонија

Во Маврово до 16 часот е формирана снежна покривка од 55 сантиметри, информира УХРМ. Во Пожаране е формирана снежна покривка од 37 сантиметри, во Лазарополе од 25, во Тетово од 8, а во Берово од 5 сантиметри.

Снежна покривка од половина метар во Маврово

Снежна покривка од половина метар во Маврово

пред една недела - Макфакс - Македонија

Во Маврово до 16 часот е формирана снежна покривка од 55 сантиметри, информира УХРМ. Во Пожаране е формирана снежна покривка од 37 сантиметри, во Лазарополе од 25, во Тетово од 8, а во Берово од 5 сантиметри.

ВЕЧЕРВА СНЕГ И ДОЖД Погледнете каде вечерва ќе врне дожд а каде снег

ВЕЧЕРВА СНЕГ И ДОЖД: Погледнете каде вечерва ќе врне дожд, а каде снег

пред една недела - Infomax - Без катеторија

Висината на снежната покривка во Маврово до 16 часот изнесува 55 сантиметри, во Пожаране 37, Лазарополе 25, Ѓуриште 19, Тетово осум, Берово пет и два сантиметри во Охрид.

Во Маврово до попладнево наврнати 55 сантиметри снег

Во Маврово до попладнево наврнати 55 сантиметри снег

пред една недела - +Инфо - Македонија

Висината на снежната покривка во Маврово до 16 часот изнесува 55 сантиметри, во Пожаране 37, Лазарополе 25, Ѓуриште 19, Тетово осум, Берово пет и два сантиметри во Охрид.

Во Маврово до попладнево наврнати 55 сантиметри снег

Во Маврово до попладнево наврнати 55 сантиметри снег

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Како што соопштија од УХМР за девет часа во Маврово наврнале 17 литри на метар квадратен воден талог, во Пожаране 16, Тетово 13, Охрид 12, десет во Лазарополе, четири во Скопје.

Времеплов
x