20
Буфон му објаснуваше на Бернардески за лошата реакција при голот на Ериксен

Буфон му објаснуваше на Бернардески за лошата реакција при голот на Ериксен

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Легендарниот голман направи лоша проценка. Тотенхем ремизираше кај Јувентус, а постигна дури два гола на гостински терен во првата пресметка во осминафиналето од Лигата на шампионите.

Тотенхем си замина непоразен од Торино Сити си поигра со Базел

Тотенхем си замина непоразен од Торино, Сити си поигра со Базел

пред една недела - Канал 5 - Фудбал

Двата тима одиграа спектакуларен дуел откако домаќините рано поведоа по два гола на Гонзало Игуаин во 2. и во 9. минута од пенал.

Лошата реакција на Буфон која донесе реми за Тотенхем во Торино

Лошата реакција на Буфон која донесе реми за Тотенхем во Торино

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Очигледно е дека легендарниот голман на Јувентус можеше подобро во оваа ситуација. Тотенхем непоразен се враќа од гостувањето кај Јувентус во првата пресметка помеѓу овие две екипи во осминафиналната рунда од Лигата на шампионите.

Манчстер сити уште синоќа стана четвртфиналист во ЛШ

Манчстер сити уште синоќа стана четвртфиналист во ЛШ

пред една недела - 24 вести - Спорт

Елиминациската, пролетна фаза од Лигата на шампионите почна возбудливо и со многу голови. Во синоќешното дерби на денот, Јувентус и Тотенхем одиграа 2-2, откако домаќините водеа и со 2-0.

Буфон со јасна гестикулација му објасни на Бернардески зошто прими невообичаен гол од Ериксен

Буфон со јасна гестикулација му објасни на Бернардески зошто прими невообичаен гол од Ериксен

пред една недела - Дерби - Фудбал

Џанлуиџи Буфон сигурно ќе размислува за невообичаениот гол кој го прими од Кристијан Ерикесен во аголот кој го бранеше на...

ЛШ Без победник во Торино

ЛШ:Без победник во Торино

пред една недела - Сител - Фудбал

Јувентус и Тотенхем одиграа 2-2 во првиот осминафинален дуел од ЛШ во Торино. Домаќинот водеше со 2-0 со головите на Игуаин а гостите се вратија во игра откако Аргентинецот не реализира пенал во последните секунди од првиот дел.

Тотенхем му извади реми на Јуве Базел џабе ќе оди на реванш

Тотенхем му извади реми на Јуве, Базел џабе ќе оди на реванш

пред една недела - Off.net.mk - Фудбал

По двомесечна пауза, осминафиналната фаза во Лигата на шампионите стартуваше со два ефикасни меча на кои имаше по 4 голови.

Бернардески Ќе победиме на Вембли

Бернардески: Ќе победиме на „Вембли“

пред една недела - Дерби - Фудбал

Италијанскиот првак Јувентус не успеа вечерва да слави над Тотенхем во првиот меч од осминафиналето во Лигата на шампионите и на реваншот на „Вембли“ ќе однесе 2-2 што значи само триумф ќе му донесе пласман во следната фаза.

Фудбал ЛШ Сити удри по Базел Јуве го испушти Тотенхем

Фудбал, ЛШ: Сити „удри“ по Базел, Јуве го испушти Тотенхем

пред една недела - Нова ТВ - Спорт

Фото: uefa.com Манчестер сити го совлада Базел со 4:0, а Јувентус и Тотенхем ремизираа 2:2 во првите осминафинални дуели во фудбалската Лига на шампиони на УЕФА.

ЛШ Тотенхем херојски во Торино Сити се прошета во Швајцарија

ЛШ: Тотенхем херојски во Торино, Сити се прошета во Швајцарија

пред една недела - Top Sport - Фудбал

Тотенхем не дозволи да биде шокиран од раното водство од 2:0 на Јувентус, за да се избори за 2:2 реми на гостувањето во Торино,...

Тотенхем со насмевка се враќа од Торино Јувентус не успеа да обезбеди предност

Тотенхем со насмевка се враќа од Торино, Јувентус не успеа да обезбеди предност

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Тотенхем одигра одличен меч во Торино иако Јувентус многу рано во натпреварот имаше водство од два голови разлика, натпреварот заврши 2-2, Манчестер Сити со убедливи 4-0 триумфираше во Базел.

Слатка четворка на Манчестер сити на Јувентус прокоцка голема предност

Слатка четворка на Манчестер сити, на Јувентус прокоцка голема предност

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Манчестер сити рутински го победи Базел со 4:0 на гостински терен и ја реши дилемата за пласман во четвртфиналето во Лигата...

Јувентус и Тотенхем одиграа 2 2 Сити убедлив на гостувањето во Базел

Јувентус и Тотенхем одиграа 2:2, Сити убедлив на гостувањето во Базел

пред една недела - A1on - Фудбал

Тимовите на Јувентус и Тотенхем одиграа нерешено, 2:2 во првиот натпревар од осминафиналето од Лигата на Шампионите. Јувентус поведе со 2:0 уште во првите 10 минути од натпреварот преку двата гола на Игуаин.

Јувентус го испушти Тотенхем Сити се прошета низ Базел

Јувентус го испушти Тотенхем, Сити се прошета низ Базел

пред една недела - Дерби - Фудбал

Вечерва започнаа новите возбудувања, поточно нокаут фазата во Лигата на шампионите која беше отворена со два ефикасни натпревари со вкупно осум погодоци.

Гладни за голови  Тројки во Торино и Базел предност за Јувентус и Манчестер сити

Гладни за голови - Тројки во Торино и Базел, предност за Јувентус и Манчестер сити

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Ефикасно е во Торино и во Базел на стартот од пролетниот дел во Лигата на шампионите, а Јувентус и Манчестер сити имаат предност...

ЛШ повторно се враќа Јуве против расположениот Тотенхем Базел го пречекува Сити

ЛШ повторно се враќа: Јуве против расположениот Тотенхем, Базел го пречекува Сити

пред една недела - Кајгана - Фудбал

Омиленото европско фудбалско клупско натпреварување, Лигата на шампионите, се враќа на малите екрани. Најсилното клупско...

Кејн против Буфон Сити гостува во Базел

Кејн против Буфон, Сити гостува во Базел

пред една недела - Top Sport - Фудбал

Два и пол месеци по завршувањето на фазата по групи, најдобрите европски тимови ќе ја започнат заврпната борба за највредниот пехар во клупскиот фудбал.

Вечерва почнува она вистинското Борбата за трофејот во ЛШ

Вечерва почнува она вистинското: Борбата за трофејот во ЛШ

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Јувентус - Тотенхем и Базел - Манчестер Сити се првите две двојки во елитната лига на УЕФА Поминаа два месеци од последните возбудувања во Лигата на шампионите, кога се комплетираше групата од 16 екипи, кои останаа во трката за трофејот.

Времеплов
x