20
Вестбрук во  сенка   Леброн царуваше во Оклахома

Вестбрук во „сенка“, Леброн царуваше во Оклахома

пред една недела - Sportmedia - Кошарка

Кливленд ја продолжија победничката серија откако на гостувањето кај Оклахома славеа со 120:112. Кливленд пред неколку дена во само неколку часа ја промени пола екипа, а тоа пак засега дава резултати.

Џејмс и другарите се враќаат на победничките патеки  Поразен е тимот на Оклахома

Џејмс и другарите се враќаат на победничките патеки: Поразен е тимот на Оклахома

пред една недела - Дерби - Кошарка

Кливленд Кавалирс како гостин успеа да го совлада фаворизираниот Оклахома Тандерс со конечен резултат од 120:112. Леброн Џејмс со неговата игра потврди дека е човекот кој ќе биде во тесна трка со Џејмс Харден ,,Брадата” за титулата МВП на сезоната.

НБА  Кливленд го доби дербито против Оклахома

НБА: Кливленд го доби дербито против Оклахома

пред една недела - Кајгана - Кошарка

Од сите 6 натпревари кои беа на програмата на НБА лигата вчера, најочекуван беше дуелот помеѓу Оклахома Сити Тандер и Кливленд Кавалирс и тој успеа дури да ги надмине очекувањата.

Времеплов
x