20
Сообраќајот отежнат прекини и забрани на дел од патиштата

Сообраќајот отежнат, прекини и забрани на дел од патиштата

пред една недела - МТВ 1 - Македонија

Западните делови од земјава беа зафатени од снежни врнежи. Најмногу снег падна во Mаврово, се формира снежна покривка од 71 сантиметар, половина метар има во Лазарополе, Крушево и Tетово.

Нова лавина кај Бигорски патот Маврово Дебар повторно блокиран

Нова лавина кај Бигорски, патот Маврово-Дебар повторно блокиран

пред една недела - Вечер - Македонија

Утринава, околу 5 часот, се урна нова лавина на патот Дебар-Маврово во близина на манастирот „Свети Јован Бигорски“. Сообраќајот...

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Според информациите на СВР Тетово, утрово околу шест часот, повторно дошло до срушување на лавина во близина на бензинската станица кај Бигорскиот манастир на стотина метри од местото каде синоќа паднаа околу илјада кубни метри нанос.

Нова лавина кај Бигорски патот Маврово Дебар повторно блокиран

Нова лавина кај Бигорски, патот Маврово-Дебар повторно блокиран

пред една недела - Макфакс - Македонија

Утринава, околу 5 часот, се урна нова лавина на патот Дебар-Маврово во близина на манастирот „Свети Јован Бигорски“. Сообраќајот...

Снежна лавина кај манастирот Бигорски патот Маврово Дебар целосно во прекин

Снежна лавина кај манастирот Бигорски, патот Маврово- Дебар целосно во прекин

пред една недела - MK News - Македонија

Лавина, поголема од синоќешната, утрово повторно го блокира сообраќајот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар. Во мавровско-реканскиот крај од вчера има прекин во снабдувањето со електрична енергија.

Лавина поголема од вчерашната  утрово повторно блокиран сообраќајот на патот Маврови Анови Дебар

Лавина, поголема од вчерашната - утрово повторно блокиран сообраќајот на патот Маврови Анови- Дебар

пред една недела - Сител - Македонија

Лавина, поголема од синоќешната, утрово повторно го блокира сообраќајот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар. Во мавровско-реканскиот крај од вчера има прекин во снабдувањето со електрична енергија.

Лавина на патот Маврово Дебар  Монасите од Бигорски први помагаа

Лавина на патот Маврово-Дебар – Монасите од Бигорски први помагаа

пред една недела - MK News - Македонија

Во расчистувањето на снежната лавини на патниот правец Маврово-Дебар, синоќа први се вклучија монасите од Бигорската обител.

Нормализиран сообраќајот на патот Ресен Охрид

Нормализиран сообраќајот на патот Ресен -Охрид

пред една недела - +Инфо - Македонија

Од 9.25 часот утрово престанува забраната за движење на товарните возила на патниот правец Ресен-Охрид преку превојот Буково имформираат од Автомотосојузот на Македонија.

Укината забраната за камиони на Буково

Укината забраната за камиони на Буково

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Претходно, во девет часот престана да важи забраната за камиони на Пресека, а од седум часот на ѓаваото. Во сила се забраните...

Лавина поголема од вчерашната  утрово повторно блокиран сообраќајот патот Маврови Анови Дебар

Лавина, поголема од вчерашната - утрово повторно блокиран сообраќајот патот Маврови Анови- Дебар

пред една недела - Сител - Македонија

Лавина, поголема од синоќешната, утрово повторно го блокира сообраќајот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар. Во мавровско-реканскиот крај од вчера има прекин во снабдувањето со електрична енергија.

Нормализиран сообраќајот кај Пресека

Нормализиран сообраќајот кај Пресека

пред една недела - Вечер - Македонија

Од 09.00 часот утринава престана забраната за движење на камиони кај Пресека, информираат од Автомотосојузот на Македонија.

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот

пред една недела - +Инфо - Македонија

Лавина, поголема од синоќешната, утрово повторно го блокира сообраќајот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар. Во мавровско-реканскиот крај од вчера има прекин во снабдувањето со електрична енергија.

Нормализиран сообраќајот кај Пресека

Нормализиран сообраќајот кај Пресека

пред една недела - Макфакс - Македонија

Од 09.00 часот утринава престана забраната за движење на камиони кај Пресека, информираат од Автомотосојузот на Македонија.

Укината забраната за камиони на Пресека

Укината забраната за камиони на Пресека

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Претходно, во седум часот престана забраната на Ѓавато, а се уште не може да сообраќаат камиони на патните правци Струга – граничен премин Ќафасан, крак Маврово – Дебар, крак Стража – село Колари и обратно, како и на планинскиот премин Буково .

Нова лавина поголема од синоќешната го блокира сообраќајот кај Бигорскиот манастир

Нова лавина, поголема од синоќешната го блокира сообраќајот кај Бигорскиот манастир

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Лавина, поголема од синоќешната, утрово повторно го блокира сообраќајот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар. Во мавровско-реканскиот крај од вчера има прекин во снабдувањето со електрична енергија.

Лавина на патот Маврово Дебар  Монасите од Бигорски први помагаа

Лавина на патот Маврово-Дебар - Монасите од Бигорски први помагаа

пред една недела - Сител - Македонија

Во расчистувањето на снежната лавини на патниот правец Маврово-Дебар, синоќа први се вклучија монасите од Бигорската обител.

Укината забраната за камиони на Пресека

Укината забраната за камиони на Пресека

пред една недела - Сител - Македонија

На планинскиот превој Пресека изутрина во девет часот е укината забраната за движење на тешки товарни возила. Претходно,...

Прекин и забрана за движење на дел од патиштата

Прекин и забрана за движење на дел од патиштата

пред една недела - Вечер - Македонија

На планинскиот превој Ѓавато изутрина во седум часот е укината забраната за тешки товарни возила. Од шест часот изутрина...

Прекин и забрана за движење на дел од патиштата

Прекин и забрана за движење на дел од патиштата

пред една недела - Макфакс - Македонија

На планинскиот превој Ѓавато изутрина во седум часот е укината забраната за тешки товарни возила. Од шест часот изутрина...

Укината забраната за камиони на Пресека

Укината забраната за камиони на Пресека

пред една недела - +Инфо - Македонија

На планинскиот превој Пресека изутрина во девет часот е укината забраната за движење на тешки товарни возила. Претходно,...

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот

пред една недела - 24 вести - Македонија

Лавина, поголема од синоќешната, утрово повторно го блокира сообраќајот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар. Во мавровско-реканскиот крај од вчера има прекин во снабдувањето со електрична енергија.

На дел од патиштата прекин и забрана за движење

На дел од патиштата прекин и забрана за движење

пред една недела - Денар - Економија

На планинскиот превој Ѓавато изутрина во седум часот е укината забраната за тешки товарни возила. Од шест часот изутрина...

Сообраќајот отежнат прекини и забрани на дел од патиштата

Сообраќајот отежнат, прекини и забрани на дел од патиштата

пред една недела - Скопје Инфо - Без катеторија

На планинскиот превој Ѓавато изутрина во седум часот е укината забраната за тешки товарни возила. Од шест часот изутрина...

И утрово сообраќајот отежнат прекини и забрана на следниве патни правци

И утрово сообраќајот отежнат, прекини и забрана на следниве патни правци

пред една недела - Прес 24 - Македонија

На планинскиот превој Ѓавато изутрина во седум часот е укината забраната за тешки товарни возила. Од шест часот изутрина...

Сообраќајот отежнат прекини и забрани на дел од патиштата

Сообраќајот отежнат, прекини и забрани на дел од патиштата

пред една недела - Сител - Македонија

- На планинскиот превој Ѓавато изутрина во седум часот е укината забраната за тешки товарни возила. Од шест часот изутрина...

Сообраќајот отежнат прекини и забрани на дел од патиштата

Сообраќајот отежнат, прекини и забрани на дел од патиштата

пред една недела - +Инфо - Македонија

На планинскиот превој Ѓавато изутрина во седум часот е укината забраната за тешки товарни возила. Од шест часот изутрина...

Сообраќајот отежнат прекини и забрани на дел од патиштата

Сообраќајот отежнат, прекини и забрани на дел од патиштата

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Забрани за тешки товарни возила има на патните правци Струга – граничен премин Ќафасан, крак Маврово – Дебар, крак Стража – село Колари и обратно, како и на планинските премини Пресека, Буково и Ѓавато.

Лавина на патот маврово Дебар  Монасите од Бигорски први помагаа

Лавина на патот маврово-Дебар - Монасите од Бигорски први помагаа

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Во расчистувањето на снежната лавини на патниот правец Маврово-Дебар, синоќа први се вклучија монасите од Бигорската обител.

Монасите од Бигорски први на помош во расчистување на лавината

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Според градоначалникот на општина Маврово и Ростуше, Медат Куртовски, благодарение на нивната ангажираност се успеало да се оспособи простор за да може да се минува.

Сообраќајот отежнат прекини и забрани на дел од патиштата

Сообраќајот отежнат, прекини и забрани на дел од патиштата

пред една недела - A1on - Македонија

ПРЕКИН НА СООБРАЌАЈ: Поради снежна лавина кај манастирот Бигорски патниот правец Маврово- Дебар целосно е во прекин од 06:00 часот.

Времеплов
x