20
Пронајден пиштол во населбата Ѓорче Петров

Пронајден пиштол во населбата Ѓорче Петров

пред една недела - Сител - Македонија

Вчера во 13 часот М.М.(67) од Скопје пријавил дека во населба Ѓорче Петров на улица „Новопроектирана“, на околу 5-6 метри од патот, пронашол огнено оружје пиштол.

Нашол пиштол на улица го пријавил во полицијата

Нашол пиштол на улица го пријавил во полицијата

пред една недела - Скопје Инфо - Без катеторија

На 13.02.2018 година во 13,00 часот М.М.(67) од Скопје  пријавил дека во населба Ѓорче Петров на улица „Новопроектирана“, на околу 5-6 метри од патот, пронашол огнено оружје пиштол.

Пиштол пронајден на улуца во населба Ѓорче Петров

Пиштол пронајден на улуца во населба Ѓорче Петров

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Од МВР соопштија дека од страна на полициски службеник излезено е на местото на настанот, при што е утврдено дека станува збор за пиштол марка „Берета“.

Пиштол пронајден на улуца во населба Ѓорче Петров

Пиштол пронајден на улуца во населба Ѓорче Петров

пред една недела - A1on - Македонија

М.М.(67) од Скопје вчера во 13 часот пријавил дека во населба Ѓорче Петров на улица „Новопроектирана“, на околу 5-6 метри од патот, пронашол огнено оружје пиштол.

Најден пиштол среде улица во Ѓорче

Најден пиштол среде улица во Ѓорче

пред една недела - Прес 24 - Хроника

Во 13 часот 67-годишниот М.М. од Скопје  пријавил дека во населба Ѓорче Петров на улица „Новопроектирана“, на околу 5-6 метри од патот, пронашол огнено оружје пиштол.

Скопјанец нашол пиштол фрлен покрај пат

Скопјанец нашол пиштол фрлен покрај пат

пред една недела - Судство - Македонија

Граѓанин од Скопје пријавил дека во населба Ѓорче Петров на улица „Новопроектирана“, на околу 5-6 метри од патот, пронашол огнено оружје пиштол.

Пиштол пронајден на улуца во населба Ѓорче Петров

Пиштол пронајден на улуца во населба Ѓорче Петров

пред една недела - Либертас - Македонија

М.М.(67) од Скопје  вчера во 13 часот пријавил дека во населба Ѓорче Петров на улица „Новопроектирана“, на околу 5-6 метри од патот, пронашол огнено оружје пиштол.

Времеплов
x