20
Лидерот на СПД  Мартин Шулц поднесе оставка

Лидерот на СПД, Мартин Шулц поднесе оставка

пред една недела - МТВ 1 - Свет

Претседателот на Социјалдемократската партија на Германија (СПД) Мартин Шулц поднесе оставка, а негов наследник ќе се избира во април на вонреден партиски конгрес.

Шулц поднесе оставка од местото лидер на СПД

Шулц поднесе оставка од местото лидер на СПД

пред една недела - Вечер - Свет

Лидерот на СПД, Мартин Шулц, соопшти дека се повлекува од функцијата и дека таа одлука веднаш ќе стапи на сила. Тој оцени дека е време за обнова на партијата.

Шулц поднесе оставка од местото лидер на СПД

Шулц поднесе оставка од местото лидер на СПД

пред една недела - Макфакс - Свет

Лидерот на СПД, Мартин Шулц, соопшти дека се повлекува од функцијата и дека таа одлука веднаш ќе стапи на сила. Тој оцени дека е време за обнова на партијата.

Шулц поднесе оставка од местото лидер на СПД

Шулц поднесе оставка од местото лидер на СПД

пред една недела - A1on - Свет

Лидерот на СПД, Мартин Шулц, соопшти дека се повлекува од функцијата и дека таа одлука веднаш ќе стапи на сила. Тој оцени дека е време за обнова на партијата.

Драма кај социјалдемократите

Драма кај социјалдемократите

пред една недела - DW - Свет

Што ќе се случи ако во куќа што гори се фрли средство за брзо ширење на огнот? Она што СПД во моментов го прави со дилетантски инсценираната смена во врвот.

Шулц поднесе оставка

Шулц поднесе оставка

пред една недела - +Инфо - Свет

Претседателот на Социјалдемократската партија на Германија, Мартин Шулц синоќа соопшти дека поднесува оставка на местото партиски лидер, и оцени дека е време за обновување на партијата.

Шулц остана и без лидерската позиција во СДП

Шулц остана и без лидерската позиција во СДП

пред една недела - Нова ТВ - Свет

Претседателот на Социјалдемократската партија на Германија, Мартин Шулц синоќа соопшти дека поднесува оставка на местото партиски лидер, и оцени дека е време за обновување на партијата.

Шулц поднесе оставка

Шулц поднесе оставка

пред една недела - Либертас - Свет

Претседателот на Социјалдемократската партија на Германија, Мартин Шулц синоќа соопшти дека поднесува оставка на местото партиски лидер, и оцени дека е време за обновување на партијата.

Лидерот на германските социјалдемократи Шулц поднесе оставка

Лидерот на германските социјалдемократи Шулц поднесе оставка

пред една недела - Сител - Свет

Претседателот на Социјалдемократската партија на Германија (СПД), Мартин Шулц вечерва соопшти дека поднесува оставка на местото партиски лидер.

Шулц си поднесе оставка од претседателската функција во СПД

Шулц си поднесе оставка од претседателската функција во СПД

пред една недела - A1on - Свет

Мартин Шулц вечерва соопшти дека си поднесува оставка од позицијата претседател на Социјалдемократската партија на Германија (СПД).

Политички потрес во Германија   Шулц поднесе оставка

Политички потрес во Германија – Шулц поднесе оставка

пред една недела - Канал 5 - Свет

Во пресрет на партискиот конгрес , на кој членовите треба да се изјаснат дали да влезат во коалиција со десничарите од ЦДУ на Ангела Меркел , лидерто на СПД , Мартин Шулц Вечерва си поднесе неотповиклива оставка .

Лидерот на германските социјалдемократи Шулц поднесе оставка

Лидерот на германските социјалдемократи Шулц поднесе оставка

пред една недела - Алфа - Свет

Претседателот на Социјалдемократската партија на Германија (СПД), Мартин Шулц вечерва соопшти дека поднесува оставка на местото партиски лидер.

Меркел  жената со челични нерви

Меркел- жената со челични нерви

пред една недела - DW - Свет

Германската канцеларка се обидува да им удоволи на критичарите во нејзината партија- барем малку. Меркел планира да остане лидер на ЦДУ, а шансите дека ќе успее се големи, смета Јенс Турау.

Меркел оди во офанзива наспроти критиките од својата партија

Меркел оди во офанзива наспроти критиките од својата партија

пред една недела - Либертас - Свет

Канцеларката Меркел не попушта под притисокот. Додека од нејзината партија се множат критиките дека во коалиционите преговори им дала премногу на социјалдемократите, таа преминува во офанзива, пишува Дојче веле .

Меркел оди во офанзива наспроти критиките од својата партија

Меркел оди во офанзива наспроти критиките од својата партија

пред една недела - DW - Свет

Канцеларката Меркел не попушта под притисокот. Додека од нејзината партија се множат критиките дека во коалиционите преговори им дала премногу на социјалдемократите, таа преминува во офанзива.

Времеплов
x