20
Меси како страшило  Како Флорентино го убедил Роналдо да остане во Реал

Меси како страшило: Како Флорентино го убедил Роналдо да остане во Реал

пред една недела - Фаланга - Спорт

Францускиот магазин Франс фудбал деновиве објавува низа интересни информации за кариерата на Кристијано Роналдо.. Една од позанимливите е онаа од 2012 година португалскиот ас бил пред заминување од Реал Мадрид и пред трансфер во ПСЖ.

Првиот човек на Реал до Роналдо  Ако си одиш  ќе те замени Меси

Првиот човек на Реал до Роналдо: Ако си одиш, ќе те замени Меси

пред една недела - +Инфо - Спорт

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез упатил интересна закана кон својата ѕвезда Кристијано Роналдо во 2012 година, кога Португалецот сакал да премине во ПСЖ, открива француско списание „Франс Фудбал“.

Првиот човек на Реал до Роналдо  Ако си одиш  ќе те замени Меси

Првиот човек на Реал до Роналдо: Ако си одиш, ќе те замени Меси

пред една недела - Канал 5 - Фудбал

- Сакам да одам во Париз. Таму, луѓето навистина ќе ме сакаат. Французите ќе бидат толку задоволни дека играм во нивното...

Времеплов
x