20
Арсенал најмалку еден  месец  без Лаказет

Арсенал најмалку еден месец без Лаказет

пред една недела - Тип - Фудбал

Фудбалерот на арсенал Александре Лаказет поради повреда ќе биде надвор од терените од 4-6 недели објави лондонскиот клуб.

Нова мизерија за Лаказет   во аут барем шест недели

Нова мизерија за Лаказет – во аут барем шест недели

пред една недела - Top Sport - Фудбал

Арсенал потврди дека нивниот француски напаѓач Александер Лаказет ќе паузира најмалку шест недели откако беше на операција на левото колено.

Венгер останува без напаѓачи во Лига Европа

Венгер останува без напаѓачи во Лига Европа

пред една недела - Канал 5 - Кошарка

Веста е исклучително непријатна за менаџерот на „топџиите“ Арсен Венгер, чиј избор на напаѓачи за Лига Европа станува исклучително ограничен.

Трагичарот Лаказет подлегна на непланирана операција  Арсенал излезе со официјално соопштение

Трагичарот Лаказет подлегна на непланирана операција, Арсенал излезе со официјално соопштение

пред една недела - Дерби - Фудбал

Александер Лаказет изминатиов викенд беше вистински трагичар на дерби натпрварот кој го одиграа Тотенхем и Арсенал на „Вембли“,...

Најдобриот стрелец на Арсенал на операција

Најдобриот стрелец на Арсенал на операција

пред една недела - Кајгана - Фудбал

Арсен Венгер е на голема мака бидејќи главната ѕвезда на неговиот напад, Александар Лаказет, поради повреда на коленото ќе отсуствува најмалку шест недели од теренот.

Времеплов
x