20
Пет малолетници правеле  пустош  низ Скопје   за два месеци 7 кражби

Пет малолетници правеле „пустош“ низ Скопје - за два месеци 7 кражби

пред една недела - Скопје Инфо - Без катеторија

Пет малолетници од Скопје добија кривична пријава поради основано сомнение дека извршиле седум разбојништва во текот на јануари и февруари годинава.

Кривична пријава за пет тинејџери кои ограбувале продавници во Скопје

Кривична пријава за пет тинејџери кои ограбувале продавници во Скопје

пред една недела - Вечер - Скопје

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против Ф.Д. (19), С.Н. (18), А.М. (17), С.К. (18) и М.Џ. (18),...

Кривична пријава за пет тинејџери кои ограбувале продавници во Скопје

Кривична пријава за пет тинејџери кои ограбувале продавници во Скопје

пред една недела - Макфакс - Без катеторија

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против Ф.Д. (19), С.Н. (18), А.М. (17), С.К. (18) и М.Џ. (18),...

Откриена петчлена разбојничка група од Скопје

Откриена петчлена разбојничка група од Скопје

пред една недела - 24 вести - Македонија

Секторот за внатрешни работи Скопје - Единицата за имотни деликти и малолетничка деликвенција, до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против Ф.

Пет малолетници правеле  пустош  низ Скопје  за два месеци 7 кражби

Пет малолетници правеле „пустош“ низ Скопје- за два месеци 7 кражби

пред една недела - Прес 24 - Хроника

Пет малолетници од Скопје добија кривична пријава поради основано сомнение дека извршиле седум разбојништва во текот на јануари и февруари годинава.

5 лица заработија седум кривични дела за  разбојништво

5 лица заработија седум кривични дела за „разбојништво“

пред една недела - Бизнис вести - Економија

Секторот за внатрешни работи Скопје – Единицата за имотни деликти и малолетничка деликвенција, до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против Ф.

Пет малолетници од Скопје извршиле седум кражби во продавници

Пет малолетници од Скопје извршиле седум кражби во продавници

пред една недела - A1on - Македонија

Пет малолетници од Скопје добија кривична пријава поради основано сомнение дека извршиле седум разбојништва во текот на јануари и февруари годинава.

Пет малолетници од Скопје извршиле седум кражби во продавници

Пет малолетници од Скопје извршиле седум кражби во продавници

пред една недела - Канал 5 - Македонија

МВР ги сомничи Ф.Д. (19), С.Н. (18), А.М. (17), С.К. (18) и М.Џ. (18) дека извршиле кражби во продавници низ скопско, од каде го одзеле дневниот промет.

Петмина скопјани со безбол палка  нож и пиштол ограбиле седум маркети

Петмина скопјани со безбол палка, нож и пиштол ограбиле седум маркети

пред една недела - +Инфо - Македонија

Против петмина скопјани на 18 годишна возраст поднесени се кривични пријави за седум разбојништва кои ги извршиле во јануари и февруари годинава.

Кривична пријава за пет тинејџери што ограбувале продавници во Скопје

Кривична пријава за пет тинејџери што ограбувале продавници во Скопје

пред една недела - Кајгана - Хроника

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против Ф.Д. (19), С.Н. (18), А.М. (17), С.К. (18) и М.Џ. (18),...

Пет малолетници со нож и безбол палка извршиле седум кражби во продавници

Пет малолетници со нож и безбол палка извршиле седум кражби во продавници

пред една недела - Либертас - Македонија

Пет малолетници од Скопје добија кривична пријава поради основано сомнение дека извршиле седум разбојништва во текот на јануари и февруари годинава.

Времеплов
x