20
Леброн експлодираше и ја покори Оклахома

Леброн експлодираше и ја покори Оклахома

пред една недела - Тип - Кошарка

Кливленд Кавалирис  јазабележаа и трета победа од кога целосно се промени тимот во последните трејдови. Вице-шампионите на светот беа предводни од неверојатниот Леброн Џејмс како гости во Оклахома Сити против Тандер – 120: 112.

Вестбрук во  сенка   Леброн царуваше во Оклахома

Вестбрук во „сенка“, Леброн царуваше во Оклахома

пред една недела - Sportmedia - Кошарка

Кливленд ја продолжија победничката серија откако на гостувањето кај Оклахома славеа со 120:112. Кливленд пред неколку дена во само неколку часа ја промени пола екипа, а тоа пак засега дава резултати.

Јокиќ со трипл дабл го сруши Сан Антонио

Јокиќ со трипл-дабл го сруши Сан Антонио

пред една недела - Top Sport - Кошарка

Денвер Нагетс славеше победа над Сан Антонио Спарс 117:109, а во пресметката на супертимовите Кливленд Кавалирс триумфираше над Оклахома Тандер 120:112.

Џејмс и другарите се враќаат на победничките патеки  Поразен е тимот на Оклахома

Џејмс и другарите се враќаат на победничките патеки: Поразен е тимот на Оклахома

пред една недела - Дерби - Кошарка

Кливленд Кавалирс како гостин успеа да го совлада фаворизираниот Оклахома Тандерс со конечен резултат од 120:112. Леброн Џејмс со неговата игра потврди дека е човекот кој ќе биде во тесна трка со Џејмс Харден ,,Брадата” за титулата МВП на сезоната.

НБА  Кливленд го доби дербито против Оклахома

НБА: Кливленд го доби дербито против Оклахома

пред една недела - Кајгана - Кошарка

Од сите 6 натпревари кои беа на програмата на НБА лигата вчера, најочекуван беше дуелот помеѓу Оклахома Сити Тандер и Кливленд Кавалирс и тој успеа дури да ги надмине очекувањата.

Кливленд го доби дербито со Бостон  повлечен дресот на Пол Пирс

Кливленд го доби дербито со Бостон, повлечен дресот на Пол Пирс

пред една недела - 24 вести - Спорт

Новата „четворка“ во Кливленд на своето деби против Бостон се наметнаа како вистинско засилување и одличен избор на вицепрвакот.

Кливленд го совлада Бостон  Торонто нов лидер на Истокот

Кливленд го совлада Бостон, Торонто нов лидер на Истокот

пред една недела - Алфа - Спорт

Во НБА лигата одиграни се седум натпревари. Во дербито на Истокот, Кливленд како гостин го совлада Бостон со 121:99. ЛеБрон...

Кливленд го доби дербито со Бостон  повлечен дресот на Пол Пирс

Кливленд го доби дербито со Бостон, повлечен дресот на Пол Пирс

пред една недела - 24 вести - Спорт

Новата „четворка“ во Кливленд на своето деби против Бостон се наметнаа како вистинско засилување и одличен избор на вицепрвакот.

Времеплов
x