20
Автомобил удри во пешак во Ѓорче Петров

Автомобил удри во пешак во Ѓорче Петров

пред една недела - Вечер - Скопје

Четириесет и тригодишна жена е тешко повредена откако во неа удрил автомобил. Несреќата се случила вчера на улица Мајски манифест во Ѓорче Петров.

Автомобил удри во пешак во Ѓорче Петров

Автомобил удри во пешак во Ѓорче Петров

пред една недела - Макфакс - Без катеторија

Четириесет и тригодишна жена е тешко повредена откако во неа удрил автомобил. Несреќата се случила вчера на улица Мајски манифест во Ѓорче Петров.

Хаос на скопските улици  15 сообраќајки има повредени

Хаос на скопските улици - 15 сообраќајки, има повредени

пред една недела - Вечер - Скопје

Во текот на вчерашниот ден, на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје се случиле вкупно 15 сообраќајни незгоди од кои две со тешки телесни повреди, пет сообраќајни незгоди со телесни повреди и осум со материјална штета.

Хаос на скопските улици  15 сообраќајки има повредени

Хаос на скопските улици - 15 сообраќајки, има повредени

пред една недела - Сител - Македонија

Во текот на вчерашниот ден, на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје се случиле вкупно 15 сообраќајни незгоди од кои две со тешки телесни повреди, пет сообраќајни незгоди со телесни повреди и осум со материјална штета.

Тешка сообраќајка во Скопје  маж со крварење во главата итно пренесен во болница

Тешка сообраќајка во Скопје - маж со крварење во главата итно пренесен во болница

пред една недела - Вечер - Скопје

Шеесет и седум годишниот Ф.Н. од Скопје е тешко повреден во сообраќајна несреќа која вчера околу 16:30 часот се случила на улицата „Втора Македонска Бригада" во скопски Бутел.

Многу несреќи и многу казни во Скопје  пајакот прави парче

Многу несреќи и многу казни во Скопје - пајакот прави парче

пред една недела - Прес 24 - Скопје

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје, се случиле вкупно 15 сообраќајни незгоди од кои две со тешки телесни повреди, пет сообраќајни незгоди со телесни повреди и осум со материјална штета.

Скопјанка пренесена во болница откако била удрена од возило на ул Мајски манифест

Скопјанка пренесена во болница откако била удрена од возило на ул „Мајски манифест“

пред една недела - A1on - Македонија

Скопјанката М.С.(44) синоќа на улица „Мајски манифест“, управувајќи патничко моторно возило „Дачиа Логан“, со скопски регистарски ознаки, удрила во 43-годишната Т.

Жена прегазена во Ѓорче Петров со тешки повреди задржана во болница

Жена прегазена во Ѓорче Петров, со тешки повреди задржана во болница

пред една недела - Скопје Инфо - Без катеторија

Скопјанката Т.Ш. (43) се здобила со тешки повреди откако вчера вечера била удрена од автомобил „Дачиа Логан“ кој го управувал 44-годишната М.

Прегазена жена во Скопје

Прегазена жена во Скопје

пред една недела - Сител - Македонија

Жена на 43- годишна возраст е прегазена на скопските улици. Според информациите на МВР,  вчера  околу 21,05 часот во Скопје на улица „Мајски манифест“, М.

Тешка сообраќајка во Скопје  маж заврши на Ургентно

Тешка сообраќајка во Скопје - маж заврши на Ургентно

пред една недела - Сител - Македонија

Во 16 часот и 30 минути во Скопје на улица „2-ра Македонска Бригада“, 67-годишниот Ф.Н. од Скопје управувајќи патничко моторно возило „Тико“ со скопски регистарски ознаки изгубил контрола и удрил во канделабра за улично осветлување.

Скопјанка пренесена во болница откако била удрена од возило на ул Мајски манифест

Скопјанка пренесена во болница откако била удрена од возило на ул „Мајски манифест“

пред една недела - Судство - Македонија

Скопјанката М.С.(44) синоќа на улица „Мајски манифест“, управувајќи патничко моторно возило „Дачиа Логан“, со скопски регистарски ознаки, удрила во 43-годишната Т.

Тешко повреден скопјанец по удар во канделабра

Тешко повреден скопјанец по удар во канделабра

пред една недела - Скопје Инфо - Без катеторија

Вчера околу 16,30 часот во Скопје на улица „2-ра Македонска Бригада“, Ф.Н (67) од Скопје управувајќи патничко моторно возило „Тико“ со скопски регистарски ознаки изгубил контрола над возилото и удрил во канделабра за улично осветлување.

Прегазена жена во Ѓорче со тешки повреди итно пренесена во болница

Прегазена жена во Ѓорче, со тешки повреди итно пренесена во болница

пред една недела - Прес 24 - Хроника

Вчера  околу 21 часот и 05 минути во Скопје на улица „Мајски манифест“, 44- годишната М.С од Скопје управувајќи патничко моторно возило „Дачиа Логан“ со скопски регистарски ознаки удрила во пешакот 43- годишната  Т.

Скопјанец со Тико се заби во бандера  со крварење на мозокот итно на Ургентен

Скопјанец со Тико се заби во бандера - со крварење на мозокот итно на Ургентен

пред една недела - Прес 24 - Хроника

Во 16 часот и 30 минути во Скопје на улица „2-ра Македонска Бригада“, 67-годишниот Ф.Н. од Скопје управувајќи патничко моторно возило „Тико“ со скопски регистарски ознаки изгубил контрола и удрил во канделабра за улично осветлување.

Тешко повреден скопјанец откако удрил со Тико во канделабра

Тешко повреден скопјанец откако удрил со „Тико“ во канделабра

пред една недела - Судство - Македонија

Ф.Н (67) од Скопје управувајќи патничко моторно возило „Тико“ со скопски регистарски ознаки изгубил контрола над возилото и удрил во канделабра за улично осветлување.

Тешки сообраќајни несреќи низ републикава

Тешки сообраќајни несреќи низ републикава

пред една недела - Канал 77 - Хроника

Вчера околу 16,30 часот во Скопје на улица „2-ра Македонска Бригада“, Ф.Н (67) од Скопје управувајќи патничко моторно возило „Тико“ со скопски регистарски ознаки изгубил контрола над возилото и удрил во канделабра за улично осветлување.

15 сообраќајки во текот на вчерашниот ден во Скопје

15 сообраќајки во текот на вчерашниот ден во Скопје

пред една недела - A1on - Македонија

Во текот на вчерашниот ден, на подрачјето наСекторот за внатрешни работи Скопје се случиле вкупно 15 сообраќајни незгоди од кои две со тешки телесни повреди, петсообраќајни незгоди со телесни повреди и осум со материјалнаштета.

Скопјанка пренесена во болница откако била удрена од возило на ул „Мајски манифест“

пред една недела - Либертас - Македонија

Скопјанката М.С.(44) синоќа на улица „Мајски манифест“, управувајќи патничко моторно возило „Дачиа Логан“, со скопски регистарски ознаки, удрила во 43-годишната Т.

Тешка сообраќајка во Скопје  три лица повредени

Тешка сообраќајка во Скопје - три лица повредени

пред една недела - Сител - Македонија

Тешка сообраќајна несреќа се случила вчера во Скопје, неколку лица се  повредени. Според информациите на МВР, вчера во 06:50 часот на ул.

Страшна сообраќајка во Волково Едно лице на Ургентен

Страшна сообраќајка во Волково: Едно лице на Ургентен

пред една недела - Прес 24 - Хроника

Во 06 часот и 50 минути на улицата „60“ во селото Волково, скопско, се судриле патничко возило „Фолксваген Пасат“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 39-годишниот Д.

Малолетник со опел вектра направил сообраќајка седум лица повредени

Малолетник со „опел вектра“ направил сообраќајка, седум лица повредени

пред една недела - Судство - Хроника

Според информации од полицијата, се судриле патничко возило „Опел Вектра“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 16-годишник и патничко возило „Форд Галакси“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 27-годишниот В.

Жена прегазена кај студентскиот дом Пелагонија со тешки повреди пренесена во болница

Жена прегазена кај студентскиот дом Пелагонија, со тешки повреди пренесена во болница

пред една недела - Бркај работа - Македонија

Педесет и седум годишната скопјанка В.Ц. е тешко повредена откако во саботата доцна попладне била удрена од автомобил „Хјундаи“ управуван од В.

Малолетник предизвика тешка сообраќајка во Скопје  повредни пет лица

Малолетник предизвика тешка сообраќајка во Скопје - повредни пет лица

пред една недела - Сител - Македонија

Тешка сообраќајна несрќа се случила вчера во Скопје. Според информациите на МВР, вчера во 13.20 часот било пријавено дека на ул.

Прегазен пешак во Скопје

Прегазен пешак во Скопје

пред една недела - Сител - Македонија

Во саботата се случила уште една несреќа на скопските улици. Како што информира МВР, во саботата  во 19 часот било пријавено дека на ул.

Тешка сообраќајка во Драчево Малолетник управувал едно од возилата 7 лица повредени

Тешка сообраќајка во Драчево: Малолетник управувал едно од возилата, 7 лица повредени

пред една недела - Скопје Инфо - Без катеторија

Седум лица се повредени, од кои едно потешко во сообраќајна несреќа која вчера околу 13:20 часот се случила на улицата „ Драчевска“ во Скопје.

Тешка сообраќајка во Драчево Малолетник управувал едно од возилата 7 лица повредени

Тешка сообраќајка во Драчево: Малолетник управувал едно од возилата, 7 лица повредени

пред една недела - Вечер - Скопје

Седум лица се повредени, од кои едно потешко во сообраќајна несреќа која вчера околу 13:20 часот се случила на улицата „ Драчевска" во Скопје.

Прегазена жена во Скопје веднаш пренесена во болница

Прегазена жена во Скопје веднаш пренесена во болница

пред една недела - Прес 24 - Хроника

Во саботата, во 19 часот во полиција било пријавено на улицата „Божидар Аџија“ во Скопје патничко возило „Хјундаи“ со скопски регистарски ознаки, управувано 49-годишниот од В.

Несреќа во Скопје Малолетник управувал со возило седум лица повредени

Несреќа во Скопје: Малолетник управувал со возило, седум лица повредени

пред една недела - Прес 24 - Хроника

Вчера, околу 13:20 часот во полиција било пријавено дека на улицата „Драчевска“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу две патнички возила.

Жена прегазена кај студентскиот дом Пелагонија пренесена во болница

Жена прегазена кај студентскиот дом Пелагонија, пренесена во болница

пред една недела - Пулс 24 - Хроника

Педесет и седум годишната скопјанка В.Ц. е тешко повредена откако во саботата доцна попладне била удрена од автомобил „Хјундаи“ управуван од В.

Времеплов
x