20
ЗОИ 2018 Злато за Американецот Шон Вајт во сноуборд  халф пајп

ЗОИ 2018: Злато за Американецот Шон Вајт во сноуборд - халф пајп

пред една недела - Сител - Спорт

Американскиот олимписки тим освои уште еден златен олимписки медал на Игрите во Пјонгчанг откако денеска Шон Вајт беше најуспешен во дисциплината сноуборд - халф пајп.

ЗОИ 2018 Трето злато на Олимпијадите за Шон Вајт

ЗОИ 2018: Трето злато на Олимпијадите за Шон Вајт

пред една недела - Канал 5 - Без катеторија

Вајт беше највисоко на победничкиот подиум и на Олимпијадите во Торино 2006 и во Ванкувер 2010 година. Американецот до златото...

Вајт го враи тронот во хајфпајп

Вајт го враи тронот во хајфпајп

пред една недела - Top Sport - Спорт

Американскиот соубордер Шон Вајт го освои третото олимписко злато со победата во хајфпајп на Зимските олимписки игри во Сочи.

ЗОИ 2018 Сноуборд спектакл за злато од Американците

ЗОИ 2018: Сноуборд спектакл за злато од Американците

пред една недела - Кајгана - Спорт

Американката Клои Ким која има само 17 години денеска стана најмладата олимписка победничка во една сноуборд дисциплина....

ЗОИ 2018 Доминација на тинејџерката Клои во халфпајп

ЗОИ 2018: Доминација на тинејџерката Клои во халфпајп

пред една недела - Идивиди - Спорт

Американска сноубордистка Ким Клои на убедлив начин го освои златниот медал во дисциплината халфпајп со резултат 98.25 во финалето.

ЗОИ Пјонгчанг Клои Ким и го донесе третото злато на САД

ЗОИ Пјонгчанг: Клои Ким и го донесе третото злато на САД

пред една недела - Top Sport - Спорт

Американските спортисти ја продолжија својата доминација во сноуборд на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг. Три натпреварувања досега се одржаа во сноуборд на ЗОИ и на сите три победија спортистите од САД.

ЗОИ 2018 Доминација на тинејџерката Клои во халфпајп

ЗОИ 2018: Доминација на тинејџерката Клои во халфпајп

пред една недела - Канал 5 - Без катеторија

- Знаев дека нема да бидам задоволна да си одам дома без злато. Дадов се од себе да го завршам настапот со резултат кој ме искачи на тронот.

ЗОИ 2018 Нов американски триумф во сноуборд

ЗОИ 2018: Нов американски триумф во сноуборд

пред една недела - Сител - Спорт

Спортистите од САД освоија уште едно злато на Игрите во Пјонгчанг во сноуборд. На стартот на четвртиот натпреварувачки ден во дисциплината халфпајп кај жените најуспешна беше 17-годишната Члое Ким, која освои 98.

Сноуборд Американката Андерсон ја одбрани титулата во слоупстајл

Сноуборд: Американката Андерсон ја одбрани титулата во „слоупстајл“

пред една недела - Нова ТВ - Спорт

Фото: pyeongchang2018.com Џејми Андерсон ја одбрани титулата во „слоупстајл“, дисциплина во сноуборд“, од Сочи. Американската олимпијка беше најдобра во конкуренцијата и во Пјонгчанг и 83.

ЗОИ Сноубордистката Џејми Андерсон го одбрани златниот медал

ЗОИ: Сноубордистката Џејми Андерсон го одбрани златниот медал

пред една недела - A1on - Спорт

Сноубордистката Џејми Андерсон од САД го одбрани златниот медал во дисциплината слоупстајл на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг, со што стана првата сноубордистка која го одбранила првото место.

Времеплов
x