20
Зидан не чувствува дополнителен притисок пред дуелот со ПСЖ

Зидан не чувствува дополнителен притисок пред дуелот со ПСЖ

пред една недела - Канал 5 - Фудбал

„Кралскиот клуб“ ги загуби речиси сите шанси да освои трофеј во Шпанија, па им преостанува сезоната да ја спасат преку Лигата на шампионите, а тамошните медиуми шпекулираат дека ова е последна прилика Зидан да го зачува тренерското место.

Реал Македонија ќе навива за  кралевите  против ПСЖ

Реал Македонија ќе навива за „кралевите“ против ПСЖ

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Речиси секогаш кога има важен меч на Реал Мадрид, членовите на „Пења Мадридиста-Македонија“ се организираат и патуваат каде што е потребно, за да го бодрат својот омилен тим.

Зидан пред мечот со ПСЖ  Не ми е гајле за мојата иднина

Зидан пред мечот со ПСЖ: Не ми е гајле за мојата иднина

пред една недела - Канал 5 - Фудбал

- Немам што да докажувам против ПСЖ. Да, јас сум од Марсеј, постои историско ривалство со ПСЖ, но мислам за Мадрид - ПСЖ, рече тренерот на „белите“ на денешната прес-конференција.

Зидан пред мечот со ПСЖ  Не ми е гајле за мојата иднина

Зидан пред мечот со ПСЖ: Не ми е гајле за мојата иднина

пред една недела - +Инфо - Спорт

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан покажа самодоверба пред првиот дуел со Париз Сен Жермен во осминафиналето од Лигата на шампионите, која ќе се одигра утре на „Бернабеу“.

Зидан за првпат посочи кој тренер може да го наследи во Реал

Зидан за првпат посочи кој тренер може да го наследи во Реал

пред една недела - Дерби - Фудбал

Зинедин Зидан ја одржа стандардната прес-конференција во пресрет на утрешниот голем меч меѓу Реал Мадрид и ПСЖ во Лигата...

Марсело  Нејмар ќе игра за Реал Мадрид

Марсело: Нејмар ќе игра за Реал Мадрид

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Дефанзивецот верува дека во скоро време, соиграчот од репрезентација ќе дојде да играат заедно и на клупски план Уште два дена до првиот дуел меѓу Реал Мадрид и Пари Сен Жермен во осминафиналето од Лигата на шампионите, а атмосферата се подгреа.

Марсело  Нејмар еден ден ќе игра во Реал

Марсело: Нејмар еден ден ќе игра во Реал

пред една недела - +Инфо - Спорт

Бразилскиот фудбалер на Реал Мадрид, Марсело е убеден дека неговиот соиграч од репрезентацијата, Нејмар, еден ден ќе биде дел од „кралскиот клуб“.

Времеплов
x