20
Во Тетово ќе се игра дербито  Теренот се расчистува

Во Тетово ќе се игра дербито: Теренот се расчистува

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Пролениот дел од сезоната во ПМФЛ сепак ќе почне без проблеми. Домаќинот на големото дерби меѓу Шкендија и Вардар во моментов го расчистува теренот, кој вчера беше покриен во снег.

Ставрев нема да је дели правдата на дербито Шкендија Вардар

Ставрев нема да је дели правдата на дербито Шкендија-Вардар

пред една недела - Дерби - Фудбал

Нашиот најдобар фудбалски судија, Александар Ставрев нема да ја дели правдата на дерби натпреварот меѓу Шкендија и Вардар кој утре треба да се одигра на градскиот стадион во Тетово во рамките на 19.

И Кратово е критичен

И Кратово е критичен

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Во Тетово снег, во Кратово дожд...Доколку временските услови не се променат нема да биде чудно доколку дел од утрешните мечевите во рамките на стартот на пролетниот дел од сезоната во ПМФЛ бидат одложени.

Тетово како Пјонгчанг  Снег го затрупа стадионот  ФОТОГАЛЕРИЈА

Тетово како Пјонгчанг: Снег го затрупа стадионот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

ФОТО: ПЕТР СТОЈАНОВСКИ Во Тетово има вистински зимски услови. На помалку од 24 часа до почеток на утрешното дерби меѓу Шкендија и Вардар, стадионот во Тетово е прекриен со снег.

Времеплов
x