20
Најмногу снег на Маврово а дожд во Охрид

Најмногу снег на Маврово, а дожд во Охрид

пред една недела - Алфа - Македонија

Највисока снежна покрива од 71 сантиметар утрово е измерена во Маврово, а најмногу дожд на метар квадратен наврнал во Охрид.

Најмногу снег на Маврово а дожд во Охрид

Најмногу снег на Маврово, а дожд во Охрид

пред една недела - MK News - Македонија

Највисока снежна покрива од 71 сантиметар утрово е измерена во Маврово, а најмногу дожд на метар квадратен наврнал во Охрид.

Најмногу снег на Маврово а дожд во Охрид

Најмногу снег на Маврово, а дожд во Охрид

пред една недела - A1on - Македонија

Највисока снежна покрива од 71 сантиметар утрово е измерена во Маврово, а најмногу дожд на метар квадратен наврнал во Охрид.

Променливо облачно со слаби врнежи од дожд и снег

Променливо облачно со слаби врнежи од дожд и снег

пред една недела - Вечер - Македонија

Изутринава во Македонија преовладува променливо облачно време на планините и на некои повисоки места има слаби врнежи од локален снег.

Измерена снежна покривка од 71 сантиметри  каде наврна најмногу дожд

Измерена снежна покривка од 71 сантиметри - каде наврна најмногу дожд

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Највисока снежна покрива од 71 сантиметар утрово е измерена во Маврово, а најмногу дожд на метар квадратен наврнал во Охрид.

Променливо облачно со слаби врнежи од дожд и снег

Променливо облачно со слаби врнежи од дожд и снег

пред една недела - Макфакс - Македонија

Изутринава во Македонија преовладува променливо облачно време на планините и на некои повисоки места има слаби врнежи од локален снег.

Променливо облачно со слаби врнежи од дожд и снег

Променливо облачно со слаби врнежи од дожд и снег

пред една недела - Денар - Економија

Изутринава во Македонија преовладува променливо облачно време на планините и на некои повисоки места има слаби врнежи од локален снег.

Најмногу снег на Маврово а дожд во Охрид

Најмногу снег на Маврово, а дожд во Охрид

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Како што соопшти УХМР, во осум часот утринава измерени се 51 сантиметар снег во Лазарополе,  48 Пожаране, 46 Крушево, 17 Тетово, 16 Ѓуриште, 15 Охрид, 7 Претор, 4 Дебар, 2 Крива Паланка и еден сантиметар во Берово.

Најмногу снег на Маврово а дожд во Охрид

Најмногу снег на Маврово, а дожд во Охрид

пред една недела - 24 вести - Македонија

Највисока снежна покрива од 71 сантиметар утрово е измерена во Маврово, а најмногу дожд на метар квадратен наврнал во Охрид.

Македонија во снег  каде натрупа најмногу

Македонија во снег - каде натрупа најмногу?

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Највисока снежна покрива од 71 сантиметар утрово е измерена во Маврово, а најмногу дожд на метар квадратен наврнал во Охрид.

Најмногу снег на Маврово а дожд во Охрид

Најмногу снег на Маврово, а дожд во Охрид

пред една недела - Сител - Македонија

- Највисока снежна покрива од 71 сантиметар утрово е измерена во Маврово, а најмногу дожд на метар квадратен наврнал во Охрид.

Студено и ветровито

Студено и ветровито

пред една недела - +Инфо - Македонија

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди во текот на денот. Во крајните западни делови ќе има повремен слаб снег.

Студено и ветровито

Студено и ветровито

пред една недела - A1on - Македонија

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди во текот на денот. Во крајните западни делови ќе има повремен слаб снег.

Ни доаѓа и многу снег и пад на температурите

Ни доаѓа и многу снег и пад на температурите

пред една недела - Пулс 24 - Македонија

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди во текот на денот Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Најмногу снег на Маврово а дожд во Охрид

Најмногу снег на Маврово, а дожд во Охрид

пред една недела - +Инфо - Македонија

Највисока снежна покрива од 71 сантиметар утрово е измерена во Маврово, а најмногу дожд на метар квадратен наврнал во Охрид.

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно

пред една недела - 24 вести - Македонија

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди во текот на денот. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Студено и ветровито

Студено и ветровито

пред една недела - Скопје Инфо - Скопје

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди во текот на денот. Во крајните западни делови ќе има повремен слаб снег.

Најмногу снег на Маврово а дожд во Охрид

Најмногу снег на Маврово, а дожд во Охрид

пред една недела - еМАГАЗИН - Македонија

Највисока снежна покрива од 71 сантиметар утрово е измерена во Маврово, а најмногу дожд на метар квадратен наврнал во Охрид.

Студено и ветровито

Студено и ветровито

пред една недела - Сител - Македонија

- Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди во текот на денот. Во крајните западни делови ќе има повремен слаб снег.

Нема спас од дождот  ни доаѓа и многу снег и пад на температурите

Нема спас од дождот - ни доаѓа и многу снег и пад на температурите

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди во текот на денот Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Студено и ветровито

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе достигне до два, а дневната до осум степени.

УХМР предупредува Вечерва вистински потоп

УХМР предупредува: Вечерва вистински потоп

пред една недела - Прес 24 - Македонија

По најавите за нови врнежи од дожд и снег, можно е извесно зголемување на водостоите на реките, особено во западните и јужните делови од земјата, но сепак не се очекува излевање, соопштија од Управата за хидрометеоролошки работи.

МАКЕДОНИЈА ПОД СНЕГ Западна Македонија под снег погледнете ги фотографиите и снимките

МАКЕДОНИЈА ПОД СНЕГ: Западна Македонија под снег, погледнете ги фотографиите и снимките

пред една недела - Infomax - Македонија

Во Маврово до 16 часот е формирана снежна покривка од 55 сантиметри, информира УХРМ. Во Пожаране е формирана снежна покривка од 37 сантиметри, во Лазарополе од 25, во Тетово од 8, а во Берово од 5 сантиметри.

Еве каде вечерва ќе врне снег а каде дожд

Еве каде вечерва ќе врне снег, а каде дожд

пред една недела - Вечер - Македонија

Висината на снежната покривка во Маврово до 16 часот изнесува 55 сантиметри, во Пожаране 37, Лазарополе 25, Ѓуриште 19, Тетово осум, Берово пет и два сантиметри во Охрид.

Каде наврна најмногу снег и колку изнесува снежната покривка

Каде наврна најмногу снег и колку изнесува снежната покривка

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Висината на снежната покривка во Маврово до 16 часот изнесува 55 сантиметри, во Пожаране 37, Лазарополе 25, Ѓуриште 19, Тетово осум, Берово пет и два сантиметри во Охрид.

Во Маврово до попладнево наврнати 55 сантиметри снег

Во Маврово до попладнево наврнати 55 сантиметри снег

пред една недела - Сител - Македонија

Висината на снежната покривка во Маврово до 16 часот изнесува 55 сантиметри, во Пожаране 37, Лазарополе 25, Ѓуриште 19, Тетово осум, Берово пет и два сантиметри во Охрид.

Во Маврово до попладнево наврнати 55 сантиметри снег

Во Маврово до попладнево наврнати 55 сантиметри снег

пред една недела - Популарно - Македонија

Висината на снежната покривка во Маврово до 16 часот изнесува 55 сантиметри, во Пожаране 37, Лазарополе 25, Ѓуриште 19, Тетово осум, Берово пет и два сантиметри во Охрид.

УХМР 55 сантиметри снег во Маврово

УХМР: 55 сантиметри снег во Маврово

пред една недела - A1on - Македонија

Во Маврово до 16 часот е формирана снежна покривка од 55 сантиметри, информира УХМР. Во Пожаране е формирана снежна покривка од 37 сантиметри, во Лазарополе од 25, во Тетово од 8, а во Берово од 5 сантиметри.

Снежна покривка од половина метар во Маврово

Снежна покривка од половина метар во Маврово

пред една недела - Вечер - Македонија

Во Маврово до 16 часот е формирана снежна покривка од 55 сантиметри, информира УХРМ. Во Пожаране е формирана снежна покривка од 37 сантиметри, во Лазарополе од 25, во Тетово од 8, а во Берово од 5 сантиметри.

Снежна покривка од половина метар во Маврово

Снежна покривка од половина метар во Маврово

пред една недела - Макфакс - Македонија

Во Маврово до 16 часот е формирана снежна покривка од 55 сантиметри, информира УХРМ. Во Пожаране е формирана снежна покривка од 37 сантиметри, во Лазарополе од 25, во Тетово од 8, а во Берово од 5 сантиметри.

Времеплов
x