20
Адвокатот на Груевски немал записник бара да се одложи судењето

Адвокатот на Груевски немал записник, бара да се одложи судењето

пред една недела - Вечер - Македонија

Димитар Дангов, еден од адвокатите на четворицата обвинети во случајот „Траекторија“, рече дека бара да се одложи судењето зашто го немал добиено записникот од 31 јануари.

Адвокатот на Груевски немал записник бара да се одложи судењето

Адвокатот на Груевски немал записник, бара да се одложи судењето

пред една недела - Макфакс - Македонија

Димитар Дангов, еден од адвокатите на четворицата обвинети во случајот „Траекторија“, рече дека бара да се одложи судењето зашто го немал добиено записникот од 31 јануари.

Одбиен предлогот на одбраната на Груевски аудио снимките да не се користат како докази

Одбиен предлогот на одбраната на Груевски аудио снимките да не се користат како докази

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Во Кривичниот суд продолжи судењето за предметот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот...

Одбиен предлогот на одбраната аудио снимките да не се користат како доказ во Траекторија

Одбиен предлогот на одбраната аудио снимките да не се користат како доказ во „Траекторија“

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Обвинетите присуствуваат на денешното рочиште што го води судијата Горан Бошевски. На почетокот, судијата Бошевски ги одби...

Адвокатот на Груевски немал записник бара да се одложи судењето

Адвокатот на Груевски немал записник, бара да се одложи судењето

пред една недела - A1on - Македонија

Димитар Дангов, еден од адвокатите на четворицата обвинети во случајот „Траекторија“, рече дека бара да се одложи судењето зашто го немал добиено записникот од 31 јануари.

Во Траекторија 315 бомби доказен материјал

Во „Траекторија“ 315 „бомби“ доказен материјал

пред една недела - +Инфо - Македонија

Во Кривичниот суд денеска продолжи судењето за предметот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски,...

Обвинетите бараат смс пораките да не се докази во Траекторија

Обвинетите бараат смс пораките да не се докази во „Траекторија“

пред една недела - +Инфо - Македонија

Пред почетокот на денешната главна расправа за случајот „Траекторија“ судијата Горан Бошевски соопшти дека судот ги одбива како неосновани десетината предлози на адвокатите на одбраната.

Продолжи судењето за провизиите за кинеските автопати

Продолжи судењето за провизиите за кинеските автопати

пред една недела - Фаланга - Македонија

Во Кривичниот суд денеска продолжи судењето за предметот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и Љупчо Георгиевски.

Одбиен предлогот на одбраната аудио снимките да не се користат како доказ во Траекторија

Одбиен предлогот на одбраната аудио снимките да не се користат како доказ во „Траекторија“

пред една недела - Судство - Хроника

Во однос на аудио снимките, судијата Бошевски рече дека независно што тие се креирани на незаконит начин, сепак од СЈО се предадени на законит начин и можат да се користат во постапката.

Обвинетите бараат смс пораките да не се докази во Траекторија

Обвинетите бараат смс пораките да не се докази во „Траекторија“

пред една недела - Судство - Македонија

Судијата Горан Бошевски соопшти дека судот ги одбива како неосновани десетината предлози на адвокатите на одбраната. Пред...

Во Траекторија 315 аудио снимки доказен материјал од прислушувани разговори

Во „Траекторија“ 315 аудио-снимки доказен материјал од прислушувани разговори

пред една недела - +Инфо - Македонија

Скопје, 14 февруари 2018 (МИА) - Во Кривичниот суд денеска продолжи судењето за предметот „Траекторија“ во кој обвинети се...

Продолжи судењето за Траекторија

Продолжи судењето за „Траекторија“

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Обвинетите присуствуваат на денешното рочиште што го води судијата Горан Бошевски. Судењето за „Траекторија“ на 31 јануари почна од почеток бидејќи беше променет судечкиот совет.

Продолжи судењето за Траекторија

Продолжи судењето за „Траекторија“

пред една недела - Судство - Хроника

Сите обвинети присуствуваат на денешното рочиште што го води судијата Горан Бошевски. Во Кривичниот суд денеска продолжи...

Продолжи судењето за провизиите за кинеските автопати

Продолжи судењето за провизиите за кинеските автопати

пред една недела - Нова ТВ - Македонија

Во Кривичниот суд денеска продолжи судењето за предметот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски,...

Одбиен предлогот на одбраната аудио снимките да не се користат како доказ во Траекторија

Одбиен предлогот на одбраната аудио снимките да не се користат како доказ во „Траекторија“

пред една недела - Либертас - Македонија

Во Кривичниот суд продолжи судењето за предметот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот...

Во Траекторија 315 аудио снимки доказен материјал од прислушувани разговори

Во „Траекторија“ 315 аудио-снимки доказен материјал од прислушувани разговори

пред една недела - Либертас - Македонија

Во Кривичниот суд денеска продолжи судењето за предметот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски,...

Парите донирани во СДСМ се враќаат преку СЈО Со политички вештачења се обвинуваат Груевски и Јанкулоска

Парите донирани во СДСМ се враќаат преку СЈО? Со политички вештачења се обвинуваат Груевски и Јанкулоска?

пред една недела - Денешен - Македонија

Еден од вештаците во предметите против Никола Груевски, Тале Герамитчиоски е поранешен пратеник и заменик министер за образование од СДСМ.

 МЕРЦЕДЕСОТ НА АУКЦИЈА Владата ќе го стави на лицитација блиндираниот Мерцедес С 600 гард

„МЕРЦЕДЕСОТ“ НА АУКЦИЈА: Владата ќе го стави на лицитација блиндираниот „Мерцедес С-600 гард“

пред една недела - Infomax - Македонија

Владата денеска донесе одлука да го продаде автомобилот на поранешниот премиер Никола Груевски, „мерцедес бенц С600“, преку електронскиот систем за јавно наддавање со кој управува и оперира Министерството за финансии.

Владата ќе го продава мерцедесот на аукција со почетна цена од 230 000 евра

Владата ќе го продава „мерцедесот“ на аукција со почетна цена од 230.000 евра

пред една недела - Вечер - Македонија

Владата денеска донесе одлука да го продаде автомобилот на поранешниот премиер Никола Груевски, „мерцедес бенц С600“, преку електронскиот систем за јавно наддавање со кој управува и оперира Министерството за финансии.

Владата ќе го продава мерцедесот на аукција со почетна цена од 230 000 евра

Владата ќе го продава „мерцедесот“ на аукција со почетна цена од 230.000 евра

пред една недела - Макфакс - Македонија

Владата денеска донесе одлука да го продаде автомобилот на поранешниот премиер Никола Груевски, „мерцедес бенц С600“ преку електронскиот систем за јавно наддавање со кој управува и оперира Министерството за финансии.

Што изјави Груевски пред судиите

Што изјави Груевски пред судиите

пред една недела - Бизнис вести - Економија

Ова е брука од суд. Против мене се води политички процес, рече поранешниот премиер Никола Груевски на денешното рочиште за предметот „Тенк“ за набавката на „мерцедесот“ од 600.

Груевски Власта или не сака да го продаде Мерцедесот или сака на некој свој

Груевски: Власта или не сака да го продаде Мерцедесот, или сака на некој свој

пред една недела - MK News - Македонија

Поранешниот премиер Никола Груевски, денеска седна на обвинителна клупа за набавката на Мерцедесот. – „Ова е политички процес во кој судиите треба да одработат.

Случајот Тенк  Одбиени приговорите на одбраната

Случајот „Тенк“: Одбиени приговорите на одбраната

пред една недела - Сител - Македонија

Embedded video for Случајот „Тенк“: Одбиени приговорите на одбраната Судот ги одби сите приговори на одбраната во случајот...

Судот ги одби сите приговори на одбраната на Груевски

Судот ги одби сите приговори на одбраната на Груевски

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Судот ги одби сите приговори на одбраната во случајот Тенк во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, екс министерката за внатрешни Гордана Јанкуловска и поранешниот помошник министер во МВР Ѓоко Поповски.

Груевски Власта или не сака да го продаде мерцедесот или сака да го продаде на некој свој

Груевски: Власта или не сака да го продаде мерцедесот или сака да го продаде на некој свој

пред една недела - Либертас - Македонија

Осум бомби за набавката на фамозниот мерцедес ќе бидат докази во судскиот процес Тенк, кој СЈО го води против екс премиерот Никола Груевски, Гордана Јанкуловска и нејзиниот помошник за јавни набавки Ѓоко Поповски.

Груевски Власта или не сака да го продаде Мерцедесот или сака на некој свој

Груевски: Власта или не сака да го продаде Мерцедесот, или сака на некој свој

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Поранешниот премиер Никола Груевски, денеска седна на обвинителна клупа за набавката на Мерцедесот. - „Ова е политички процес во кој судиите треба да одработат.

ОВА Е БРУКА ОД СУД Екс премиерот Никола Груевски со остра критика по рочиштето за Тенк

ОВА Е БРУКА ОД СУД: Екс-премиерот Никола Груевски со остра критика по рочиштето за „Тенк“

пред една недела - Infomax - Македонија

„Ова е брука од суд. Против мене се води политички процес“, рече поранешниот премиер Никола Груевски на крајот од денешното рочиште за предметот „Тенк“ за набавката на „мерцедесот“ од 600.

Груевски Ова е политички процес

Груевски: Ова е политички процес

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Обвинетите во случајот кој го води СЈО нема да ги добијат разговорите на цедиња, но ќе можат да ги слушаат во судот. Судот ги одби и барањата на одбраната разговорите да не бидат докази во предметот, како и приговорот за вештачењето.

 Тенк продoлжува во петок одбиени сите приговори на одбраната

„Тенк“ продoлжува во петок, одбиени сите приговори на одбраната

пред една недела - Судство - Македонија

Обвинетите нема да ги добијат прислушуваните материјали во аудио форма и тие во овој предмет ќе се користат како докази....

Груевски Власта или не сака да го продаде мерцедесот или сака да го продаде на некој свој

Груевски: Власта или не сака да го продаде мерцедесот или сака да го продаде на некој свој

пред една недела - 24 вести - Македонија

Осум бомби  за набавката на фамозниот мерцедес ќе бидат докази во судскиот процес Тенк, кој СЈО го води против екс премиерот Никола Груевски, Гордана Јанкуловска и нејзиниот помошник за јавни набавки Ѓоко Поповски.

Времеплов
x