20
Кумановка која пред четири години избегала од дома за да се придружи на ИД убиена во Сирија

Кумановка која пред четири години избегала од дома за да се придружи на ИД убиена во Сирија

пред една недела - Сител - Македонија

Заминала од дома пред четири години а подоцна се јавила дека се придружила на ИД Девојка од Куманово, припадничка на Исламската држава, убиена е во Сирија, рекле денеска блиски членови на нејзиното семејство.

Џихадистка од Македонија убиена во Сирија

Џихадистка од Македонија убиена во Сирија!

пред една недела - Вечер - Балкан

Заминала од дома пред четири години а подоцна се јавила дека се придружила на ИД Девојка од Куманово, припадничка на Исламската држава, убиена е во Сирија, рекле денеска блиски членови на нејзиното семејство.

Кумановка припадничка на ИД убиена во Сирија

Кумановка припадничка на ИД убиена во Сирија

пред една недела - Алфа - Македонија

Во Сирија е убиена кумановка, прпадничка на групата Исламска држава. Веста ја потврдиле блиски роднини. Во Сирија е убиена кумановка, прпадничка на групата Исламска држава.

Исламската држава регрутира џихадисти крај Охридското езеро

Исламската држава регрутира џихадисти крај Охридското езеро

пред една недела - DW - Свет

Многумина во Албанија беа шокирани од фактот дека ткн. „Исламска држава“ и во нивната земја регрутирала голем број млади луѓе- на пример во местото Лешница во близина на Охридското езеро.

Кумановка припадничка на ИД убиена во Сирија

Кумановка припадничка на ИД убиена во Сирија

пред една недела - Судство - Македонија

Досега, на боиштата во Сирија и Ирак убени се најмалку 15 лица од Македонија. Во Сирија е убиена кумановка, припадничка на групата Исламска држава.

Кумановка убиена во Сирија  била дел од Исламска држава

Кумановка убиена во Сирија, била дел од Исламска држава

пред една недела - Вечер - Македонија

Жена од Куманово, која била дел од терористичката организација „Исламска држава“ е убиена во Сирија. Веста била потврдена од блиски членови од семејството.

Кумановка убиена во Сирија  била дел од Исламската држава

Кумановка убиена во Сирија, била дел од Исламската држава

пред една недела - Макфакс - Македонија

Жена од Куманово, која била дел од терористичката организација Исламска држава, е убиена во Сирија. Веста била потврдена од блиски членови од семејството.

Кумановка од ИСИС убиена во Сирија

Кумановка од ИСИС убиена во Сирија

пред една недела - Вечер - Македонија

На се уште активните воени жаришта во Сирија е убиена жена од Куманово за која се смета дека била припадничка на групата Исламска држава, а веста ја потврдиле блиски роднини.

Кумановка припадничка на ИД убиена во Сирија

Кумановка припадничка на ИД убиена во Сирија

пред една недела - A1on - Македонија

Во Сирија е убиена кумановка, припадничка на групата Исламска држава. Веста ја потврдиле блиски роднини. – Кумановката пред...

Припадничка на ИД од Куманово е убиена  во Сирија

Припадничка на ИД од Куманово е убиена во Сирија

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Кумановката пред четири години заминала од дома, а подоцна се дознало дека таа се наоѓа во Сирија, во редовите на војската на ИД, пишува порталот реалитети.

Кумановка прпадничка на ИД убиена во Сирија

Кумановка прпадничка на ИД убиена во Сирија

пред една недела - +Инфо - Македонија

Во Сирија е убиена кумановка, прпадничка на групата Исламска држава. Веста ја потврдиле блиски роднини. - Кумановката пред...

Убиена Македонка која се борела за ИД во Сирија

Убиена Македонка која се борела за ИД во Сирија

пред една недела - Прес 24 - Хроника

Во Сирија е убиена кумановчанка, припадничка на групата Исламска држава. Веста ја потврдиле блиски роднини. - Кумановката...

Кумановка убиена во Сирија  била дел од Исламската држава

Кумановка убиена во Сирија, била дел од Исламската држава

пред една недела - Кајгана - Хроника

Жена од Куманово, која била дел од терористичката организација Исламска држава, е убиена во Сирија. Веста била потврдена од блиски членови од семејството.

Кумановка прпадничка на ИД убиена во Сирија

пред една недела - Канал 5 - Македонија

- Кумановката пред четири години заминала од дома, а подоцна се дознало дека таа се наоѓа во Сирија, во редовите на војската на ИД, пишува порталот Реалитети.

Кумановка прпадничка на ИД убиена во Сирија

Кумановка прпадничка на ИД убиена во Сирија

пред една недела - еМАГАЗИН - Македонија

Во Сирија е убиена кумановка, прпадничка на групата Исламска држава. Веста ја потврдиле блиски роднини. - Кумановката пред...

Кумановка припадничка на ИД убиена во Сирија

Кумановка припадничка на ИД убиена во Сирија

пред една недела - Канал 77 - Хроника

Во Сирија е убиена кумановка, припадничка на групата Исламска држава. Веста ја потврдиле блиски роднини. – Кумановката пред...

Кумановка прпадничка на ИД убиена во Сирија

пред една недела - Либертас - Македонија

Дебар,14 февруари 2018(МИА) – Во Сирија е убиена кумановка, прпадничка на групата Исламска држава. Веста ја потврдиле блиски роднини.

Уште еден Косовец убиен во Сирија

Уште еден Косовец убиен во Сирија

пред една недела - Сител - Балкан

Уште еден Косовец, кој се борел на страната на групата Исламска држава (ИД), е убиен во Сирија, со што на бројот на косовски државјани што ги загубија животите на боиштата на Блискиот Исток се искачи на 76.

Убиен косовски државјанин кој се борел за ИД во Сирија

Убиен косовски државјанин кој се борел за ИД во Сирија

пред една недела - Судство - Хроника

К.А. од селото Пестово кај Витина, е последната жртва од Косово во војната во Сирија. Уште еден косовски државјанин, кој се борел на страната на терористичката група Исламска држава (ИД), е убиен во Сирија.

УБИЕН УШТЕ ЕДЕН КОСОВАР ВО СИРИЈА  Терорист од редовите на ИСИС од Косово убиен во Сирија

УБИЕН УШТЕ ЕДЕН КОСОВАР ВО СИРИЈА: Терорист од редовите на ИСИС од Косово убиен во Сирија

пред една недела - Infomax - Балкан

Со убиството на К.А., бројот на загнати Косовци во конфликтите во Сирија и Ирак се искачи на 75 Уште еден косовски државјанин, кој се борел на страната на терористичката група Исламска држава (ИД), е убиен во Сирија.

УБИЕН УШТЕ ЕДЕН КОСОВАР ВО СИРИЈА  Терорист од редовите на ИСИС од Косово убиен во Сирија

УБИЕН УШТЕ ЕДЕН КОСОВАР ВО СИРИЈА: Терорист од редовите на ИСИС од Косово убиен во Сирија

пред една недела - Infomax - Балкан

Со убиството на К.А., бројот на загнати Косовци во конфликтите во Сирија и Ирак се искачи на 75 Уште еден косовски државјанин, кој се борел на страната на терористичката група Исламска држава (ИД), е убиен во Сирија.

Времеплов
x