20
ВРЕМЕ Е ВУЛКАНОТ ДА СЕ АКТИВИРА Од Вардар апелираат за поддршка за дуелот со Пик Сегед

ВРЕМЕ Е ВУЛКАНОТ ДА СЕ АКТИВИРА: Од Вардар апелираат за поддршка за дуелот со Пик Сегед

пред една недела - Sportmedia - Ракомет

По поразот од Барселона, Вардар го задржа лидерското место во групата А, но за да остане таму ќе мора во недела на домашен терен да го совлада Пик Сегед.

Вардар сигурен против Цеље

Вардар сигурен против Цеље

пред една недела - +Инфо - Спорт

Македонскиот и европски ракометен шампион Вардар, синоќа забележа победа против словенечки Целје со 37:25 (20:10) во меч од СЕХА лигата.

 Цепелинот на Борозан и Дибиров го дотолчи Целје

„Цепелинот“ на Борозан и Дибиров го дотолчи Целје

пред една недела - Дерби - Ракомет

Во дерби мечот од 14. коло на СЕХА Газпром лигата, Вардар го пречека Целје, но и покрај покажаниот респект, европскиот шампион се покажа пресилен за словенечките ракометари и славеше со 35:27 (20:10).

Поповски Ни беше потребен овој меч за да си ја вратиме самодовербата

Поповски: Ни беше потребен овој меч за да си ја вратиме самодовербата

пред една недела - Дерби - Ракомет

Ракометарите на Вардар го заборавија поразот од Барселона и го совладаа составот на Целје со убедливи 35-27 во СЕХА лигата.

СЕХА Убедллива победа на Вардар во Цеље

СЕХА: Убедллива победа на Вардар во Цеље

пред една недела - Сител - Ракомет

Ракометарите на Вардар однесоа убедлива победа, 13-та по ред на гостувањето во Цеље со 35-27 во рамките на СЕХА лигата. Дибиров со 8 погодоци и Мартин Поповски со 6 беа најдобрите во гостинскиот тим додека кај домаќинот се истакна Мачковчек со 11.

Вардар рутински го реши Целје во Јане Сандаски

Вардар рутински го реши Целје во „Јане Сандаски“

пред една недела - Прес 24 - Спорт

Најдобриот македонски ракометен состав Вардар рутински ја одработи задачата и предизвикот Целје кој денеска го имаше во натпревар од 14.

СЕХА Вардар лесно со Целје

СЕХА: Вардар лесно со Целје

пред една недела - Top Sport - Ракомет

Ракометарите на Вардар забележаа нова, убедлива победа, во регионалната СЕХА лига 35:27 (20:10) во 14.коло. Бранителот на титулата одамна обезбеди пласман на завршниот турнир, а против екипата од Словенија го забележа 13.

Од специјалитетите на Вардар Цепелинот на Борозан и Дибиров

Од „специјалитетите“ на Вардар: Цепелинот на Борозан и Дибиров

пред една недела - Sportmedia - Ракомет

Покрај атрактивната одбрана на Страхиња Милиќ од клупата за резерви, еден од најтрактивните потези на мечот меѓу Вардар и Целје им припадна на Вуко Борозан и Тимур Дибиров нивниот цепелин.

Вардар и натаму без пораз во СЕХА  настрада Целје

Вардар и натаму без пораз во СЕХА - „настрада“ Целје

пред една недела - 24 вести - Спорт

Ново шоу во СЕХА лигата приреди актуелниот првак Вардар, кој по сезонскиот прв пораз викендов од Барселона во Лигата на шампионите, брзо се рехабилитираше уништувајќи го Целје во Јане Сандански со убедливи 35:27.

Вардар рутински го реши Целје во Јане Сандаски

Вардар рутински го реши Целје во „Јане Сандаски“

пред една недела - Дерби - Ракомет

Најдобриот македонски ракометен состав Вардар рутински ја одработи задачата и предизвикот Целје кој денеска го имаше во натпревар од 14.

Целје го плати цехот  Вардар се загреваше за Пик Сегед

Целје го плати „цехот“, Вардар се загреваше за Пик Сегед

пред една недела - Sportmedia - Ракомет

Македонскиот тим дојде до 13. триумф во СЕХА-лигата, на домашен терен го совлада Целје со 37-25 (20-10). По поразот од Барселона, Вардар се „истури“ врз Целје.

Вардар домаќин на Цеље а Металург гостува во Загреб

Вардар домаќин на Цеље, а Металург гостува во Загреб

пред една недела - Сител - Ракомет

Во регионалната ракометна СЕХА лида денеска и утре на програмата се дуелите од 14.коло. Актуелниот шампион во ова натпреварување Вардар, вечерва пред своите симпатизери (20:45 часот) ќе го угости тимот на Цеље.

Сухолезник Да се задржи Вардар под 30 гола

Сухолезник: Да се задржи Вардар под 30 гола

пред една недела - Sportmedia - Ракомет

Барселона викендов во Лигата на шампионите ја прекина победничката серија на европскиот првак Вардар, а вечерва (20:45 часот) Целје е екипата која ќе се обиде да го стори истото на регионалната сцена.

Вардар против Цеље за потврда на првото место во СЕХА

Вардар против Цеље за потврда на првото место во СЕХА

пред една недела - МТВ 1 - Ракомет

Ракометарите на Вардар вечер го пречекуваат словенечкиот претставник Цеље во дуел од регионалната СЕХА лига. „Црвено-црните" имаат обезбедено пласман на Ф4 турнирот, но со евентуална победа ќе биде многу близу до освојување на првото место.

Вардар против Цеље за потврда на првото место во СЕХА

Вардар против Цеље за потврда на првото место во СЕХА

пред една недела - Канал 5 - Ракомет

„Црвено-црните" имаат обезбедено пласман на Ф4 турнирот, но со евентуална победа ќе биде многу близу до освојување на првото место.

Дибиров со гол меѓу најдобрите пет на коло во ЛШ

Дибиров со гол меѓу најдобрите пет на коло во ЛШ

пред една недела - 24 вести - Македонија

Левото крило на Вардар, Тимур Дибиров постигна само три погодоци против Барселона, во првиот сезонски пораз на „Црвено-црните“, а еден од трите беше доволно добар за да биде избран во „најдобрите пет“ на 11.

ЖРК Вардар ја продолжи триумфалната низа мажите го забележаа првиот пораз

ЖРК Вардар ја продолжи триумфалната низа, мажите го забележаа првиот пораз

пред една недела - Алфа - Спорт

Половичен учинок на машкиот и женски состав на Вардар во викенд настапите во Лигата на шампиони. Дамите во "црвено црно" славеа во дуелот против Будуќност и ја продолжија триумфалната низа.

Чупиќ и натаму е проблем за Вардар

Чупиќ и натаму е проблем за Вардар

пред една недела - Sportmedia - Ракомет

Иван Чупиќ нема да биде во составот на Вардар за утрешната средба против Целје во рамките на СЕХА-лигата. Нема одмор за Вардар.

Раул Гонзалес Мора да ја сопреме брзата игра на Целје

Раул Гонзалес: Мора да ја сопреме брзата игра на Целје

пред една недела - Sportmedia - Ракомет

Раул Гонзалес повикува на максимално внимание пред мечот на европскиот првак Вардар против Целје во рамките на СЕХА лигата.

Дибиров со гол меѓу најдобрите пет на коло во ЛШ

Дибиров со гол меѓу најдобрите пет на коло во ЛШ

пред една недела - 24 вести - Спорт

Левото крило на Вардар, Тимур Дибиров постигна само три погодоци против Барселона, во првиот сезонски пораз на „Црвено-црните“, а еден од трите беше доволно добар за да биде избран во „најдобрите пет“ на 11.

Времеплов
x