20
Гвардиола задрема на пресот по победата над Базел

Гвардиола задрема на пресот по победата над Базел

пред една недела - Дерби - Фудбал

Пеп Гвардиола не штедеше комплименти за Илкај Гундоган по крајот на вчерашниот меч меѓу Базел и Манчестер Сити во осминафиналето...

Манчестер Сити се “прошета” во Базел

пред една недела - Тип - Фудбал

Манчестер Сити победничката серија од Премиер-лигата ја продолжи и во најелитното европско натпреварување Лигата на шампиони каде што го декласира Базел со убедливи 0-4.

Силва со магичен прием и контрола на топката

Силва со магичен прием и контрола на топката

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Португалецот воодушеви со начинот на кој се справи во дадената ситуација. Манчестер Сити не му дозволи на Базел ниту да се понадева на чудо во првата средба од осминафиналната рунда во Лигата на шампионите.

Тоа е тој прием на топка

Тоа е тој прием на топка

пред една недела - Off.net.mk - Фудбал

Бернандо Силва е една од ланските инвестиции на Манчестер Сити вредна 50 милиони евра кој пристигна од Монако. Португалецот кој е продукт на Бенфика има 23 години, светла иднина и многу сенс со топка.

Каква контрола на топката  Нестварниот прием и  танцот  против тројца на Силва

Каква контрола на топката: Нестварниот прием и „танцот“ против тројца на Силва

пред една недела - Дерби - Фудбал

Манчестер Сити ја оправда улогата на фаворит и со убедливи 4-0 го заврши гостувањето кај Базел, па реваншот на „Итихад“ на 7 март ќе биде честа формалност.

Пеколниот Сити го торпедираше Базел за 45 минути

Пеколниот Сити го торпедираше Базел за 45 минути

пред една недела - Дерби - Фудбал

Фудбалерите на Манчестер Сити дефинитивно се решени уште вечерва да си ја завршат својата задача и да обезбедат пласман во четвртфиналето во Лигата на шампионите.

Времеплов
x