20
Гвардиола задрема на прес

Гвардиола задрема на прес

пред една недела - 365 - Без катеторија

11 Споделувања Share Tweet ПО одличниот натпревар против Базел, Пеп влезе во салата за Прес. Беше видно изморен, ама до крај професионално си одговори на сите прашања кои му ги поставија новинарите.

Гвардиола задрема на пресот по победата над Базел

Гвардиола задрема на пресот по победата над Базел

пред една недела - Дерби - Фудбал

Пеп Гвардиола не штедеше комплименти за Илкај Гундоган по крајот на вчерашниот меч меѓу Базел и Манчестер Сити во осминафиналето...

Манчестер Сити се “прошета” во Базел

пред една недела - Тип - Фудбал

Манчестер Сити победничката серија од Премиер-лигата ја продолжи и во најелитното европско натпреварување Лигата на шампиони каде што го декласира Базел со убедливи 0-4.

Тотенхем си замина непоразен од Торино  Сити си поигра со Базел

Тотенхем си замина непоразен од Торино, Сити си поигра со Базел

пред една недела - Канал 5 - Фудбал

Двата тима одиграа спектакуларен дуел откако домаќините рано поведоа по два гола на Гонзало Игуаин во 2. и во 9. минута од пенал.

Пеколниот Сити го торпедираше Базел за 45 минути

Пеколниот Сити го торпедираше Базел за 45 минути

пред една недела - Дерби - Фудбал

Фудбалерите на Манчестер Сити дефинитивно се решени уште вечерва да си ја завршат својата задача и да обезбедат пласман во четвртфиналето во Лигата на шампионите.

Само 7 месеци откога пристигна  Сити му дава нов договор на Едерсон

Само 7 месеци откога пристигна, Сити му дава нов договор на Едерсон

пред една недела - Денар - Спорт

Откако пред само седум месеци беше доведен од Манчестер Сити како ново засилување, тој веќе си обезбеди да добие нов предлог-договор.

Времеплов
x