20
Цел свет го чека овој натпревар

Цел свет го чека овој натпревар!

пред една недела - Денар - Спорт

Два од тимовите со најголеми претензии за титулата во Лигата на Шампионите во оваа сезона – Реал Мадрид и ПСЖ, ќе се соочат еден против друг уште во осминафиналето.

Роналдо и Mодриќ вежбаат прослава  ќе добијат ли прилика за тоа

Роналдо и Mодриќ вежбаат прослава, ќе добијат ли прилика за тоа?

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Иако во Ла лига заостануваат огромни 17 бодови зад нивниот вечен ривал Барселона, а освен тоа никако не успеваат да „фатат"...

Зидан не чувствува дополнителен притисок пред дуелот со ПСЖ

Зидан не чувствува дополнителен притисок пред дуелот со ПСЖ

пред една недела - +Инфо - Спорт

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан кажа дека целата концентрација му е насочена на вечерашната пресметка со ПСЖ во Лигата на шампионите и дека не размислува за други работи.

Зидан не чувствува дополнителен притисок пред дуелот со ПСЖ

Зидан не чувствува дополнителен притисок пред дуелот со ПСЖ

пред една недела - Идивиди - Фудбал

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан кажа дека целата концентрација му е насочена на вечерашната пресметка со ПСЖ во Лигата на шампионите и дека не размислува за други работи.

Зидан не чувствува дополнителен притисок пред дуелот со ПСЖ

Зидан не чувствува дополнителен притисок пред дуелот со ПСЖ

пред една недела - Канал 5 - Фудбал

„Кралскиот клуб“ ги загуби речиси сите шанси да освои трофеј во Шпанија, па им преостанува сезоната да ја спасат преку Лигата на шампионите, а тамошните медиуми шпекулираат дека ова е последна прилика Зидан да го зачува тренерското место.

Зидан пред мечот со ПСЖ  Не ми е гајле за мојата иднина

Зидан пред мечот со ПСЖ: Не ми е гајле за мојата иднина

пред една недела - Канал 5 - Фудбал

- Немам што да докажувам против ПСЖ. Да, јас сум од Марсеј, постои историско ривалство со ПСЖ, но мислам за Мадрид - ПСЖ, рече тренерот на „белите“ на денешната прес-конференција.

Зидан пред мечот со ПСЖ  Не ми е гајле за мојата иднина

Зидан пред мечот со ПСЖ: Не ми е гајле за мојата иднина

пред една недела - +Инфо - Спорт

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан покажа самодоверба пред првиот дуел со Париз Сен Жермен во осминафиналето од Лигата на шампионите, која ќе се одигра утре на „Бернабеу“.

Зидан за првпат посочи кој тренер може да го наследи во Реал

Зидан за првпат посочи кој тренер може да го наследи во Реал

пред една недела - Дерби - Фудбал

Зинедин Зидан ја одржа стандардната прес-конференција во пресрет на утрешниот голем меч меѓу Реал Мадрид и ПСЖ во Лигата...

Роналдо  ПСЖ е одличен состав  ама Реал

Роналдо: ПСЖ е одличен состав, ама Реал…

пред една недела - Дерби - Фудбал

Утре и задутре на големата сцена се враќаат натпреварите од Лигата на шампионите, а најголемо влијание предизвикува пресметката меѓу Реал Мадрид и Пари Сен Жермен која се игра на „Сантијаго Бернабеу“.

Марсело  Нејмар ќе игра за Реал Мадрид

Марсело: Нејмар ќе игра за Реал Мадрид

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Дефанзивецот верува дека во скоро време, соиграчот од репрезентација ќе дојде да играат заедно и на клупски план Уште два дена до првиот дуел меѓу Реал Мадрид и Пари Сен Жермен во осминафиналето од Лигата на шампионите, а атмосферата се подгреа.

Марсело  Нејмар еден ден ќе игра во Реал

Марсело: Нејмар еден ден ќе игра во Реал

пред една недела - +Инфо - Спорт

Бразилскиот фудбалер на Реал Мадрид, Марсело е убеден дека неговиот соиграч од репрезентацијата, Нејмар, еден ден ќе биде дел од „кралскиот клуб“.

Зидан  Јас и Емери имаме ист проблем

Зидан: Јас и Емери имаме ист проблем

пред една недела - Дерби - Фудбал

Зинедин Зидан во разговор за француската емисија „РТЛ“ ја направи својата прва посериозна најава за дуелот меѓу Реал Мадрид...

Времеплов
x