20
Почнува вториот дел од ПМФЛ

Почнува вториот дел од ПМФЛ

пред една недела - Алфа - Спорт

Со натпреварите од 19-тото коло почнува вториот дел домашното фудбалско првенство. Дербито се игра во Тетово каде Шкендија го пречекува Вардар.

Дербито Шкендија   Вардар одложено 20 минути  се чисти теренот

Дербито Шкендија – Вардар одложено 20 минути, се чисти теренот

пред една недела - Канал 5 - Фудбал

Причина за малото поместување на почетокот кој првично беше предвиден за 14 часот е чистењето на теренот на Градскиот стадион во Тетово кој беше прекриен со снег по обилните врнежи што вчера го зафатија западниот дел на Македонија.

Одложен почетокот на мечот Шкендија   Вардар

Одложен почетокот на мечот Шкендија - Вардар

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Снегот на теренот на стадионот во Тетово го пролонгира почетокот на мечот помеѓу Шкендија и Вардар. Во Тетово се работи на расчистување на снегот со цел да се оспособи теренот за големото дерби помеѓу Вардар и Шкендија.

Дербито во Тетово ќе доцни дваесеттина минути

Дербито во Тетово ќе доцни дваесеттина минути

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Големото дерби меѓу Шкендија и Вардар ќе доцни дваесеттина минути, според последните информации од Тетово, а причината е...

Во Тетово се чисти снегот за да се одигра големото дерби меѓу Шкендија и Вардар

Во Тетово се чисти снегот за да се одигра големото дерби меѓу Шкендија и Вардар

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Стадионот во Тетово забрзано се чисти и би требало да биде подготвен за денешното големо дерби од Првата македонска лига помеѓу Шкендија и Вардар.

Фудбал  Прва лига  Снегот го одложи почетокот меѓу Шкендија и Вардар

Фудбал, Прва лига: Снегот го одложи почетокот меѓу Шкендија и Вардар

пред една недела - Нова ТВ - Спорт

Фото: facebook.com/fcshkendija/ Снегот на „Еколог арена“ во Тетово го помести почетокот на дербито меѓу Шкендија и Вардар во воведното пролетното коло во фудбалското првенство на Македонија.

Во Тетово ќе се игра дербито  Теренот се расчистува

Во Тетово ќе се игра дербито: Теренот се расчистува

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Пролениот дел од сезоната во ПМФЛ сепак ќе почне без проблеми. Домаќинот на големото дерби меѓу Шкендија и Вардар во моментов го расчистува теренот, кој вчера беше покриен во снег.

Ставрев нема да је дели правдата на дербито Шкендија Вардар

Ставрев нема да је дели правдата на дербито Шкендија-Вардар

пред една недела - Дерби - Фудбал

Нашиот најдобар фудбалски судија, Александар Ставрев нема да ја дели правдата на дерби натпреварот меѓу Шкендија и Вардар кој утре треба да се одигра на градскиот стадион во Тетово во рамките на 19.

Тетово како Пјонгчанг  Снег го затрупа стадионот  ФОТОГАЛЕРИЈА

Тетово како Пјонгчанг: Снег го затрупа стадионот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

ФОТО: ПЕТР СТОЈАНОВСКИ Во Тетово има вистински зимски услови. На помалку од 24 часа до почеток на утрешното дерби меѓу Шкендија и Вардар, стадионот во Тетово е прекриен со снег.

Времеплов
x