20
Лавината кај Бигорски пробиена патот повторно отворен за сообраќај

Лавината кај Бигорски пробиена, патот повторно отворен за сообраќај

пред една недела - Вечер - Македонија

Екипи на ,,Македонија пат“, засилени со механизација на други институции и фирми од регионот на Дебар, Жупа и Маврово -Ростуше...

Лавината кај Бигорски пробиена патот повторно отворен за сообраќај

Лавината кај Бигорски пробиена, патот повторно отворен за сообраќај

пред една недела - Макфакс - Македонија

Екипи на ,,Македонија пат“, засилени со механизација на други институции и фирми од регионот на Дебар, Жупа и Маврово -Ростуше...

Прооден патот Маврово Дебар сообраќајот се одвива наизменично

Прооден патот Маврово-Дебар, сообраќајот се одвива наизменично

пред една недела - Алфа - Македонија

Механизираните екипи кои од изутрината работеа на расчистување, успеаа да отстранат дел од наносот од лавината на коловозот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар.

Нормализиран сообраќајот на патот Маврово  Дебар

Нормализиран сообраќајот на патот Маврово - Дебар

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Забраната беше воведена утринава од шест часот, поради нова лавина во близина на Бигорскиот манастир што го блокираше патот.

Нормализиран сообраќајот на Шапка Ќафасан и на Стража

Нормализиран сообраќајот на Шапка, Ќафасан и на Стража

пред една недела - MK News - Македонија

Нормализиран е сообраќајот на Попова Шапка, на граничниот премин Ќафасан и на Стража. Како што информираат од ЈП Македонијапат, забраната за сообраќај на овие три релации е укината од 12:00 часот.

АМСМ Нормализиран сообраќајот на речиси сите патни правци во државата

АМСМ: Нормализиран сообраќајот на речиси сите патни правци во државата

пред една недела - Вечер - Македонија

Од АМСМ информираат дека е укината забраната за движење товарни возила на планинскиот превој Стража, на Попова Шапка, на патот Ресен – Охрид преку превојот Буково и на граничниот премин „Ќафасан“.

АМСМ Нормализиран сообраќајот на речиси сите патни правци во државата

АМСМ: Нормализиран сообраќајот на речиси сите патни правци во државата

пред една недела - Макфакс - Македонија

Од АМСМ информираат дека е укината забраната за движење товарни возила на планинскиот превој Стража, на Попова Шапка, на патот Ресен – Охрид преку превојот Буково и на граничниот премин „Ќафасан“.

Нормализиран сообраќајот на речиси сите патни правци во државата

Нормализиран сообраќајот на речиси сите патни правци во државата

пред една недела - A1on - Македонија

Од АМСМ информираат дека е укината забраната за движење товарни возила на планинскиот превој Стража, на Попова Шапка, на патот Ресен – Охрид преку превојот Буково и на граничниот премин „Ќафасан“.

Нормализиран сообраќајот на Шапка Ќафасан и на Стража

Нормализиран сообраќајот на Шапка, Ќафасан и на Стража

пред една недела - +Инфо - Македонија

Нормализиран е сообраќајот на Попова Шапка, на граничниот премин Ќафасан и на Стража. Како што информираат од ЈП Македонијапат, забраната за сообраќај на овие три релации е укината од 12:00 часот.

Нормализиран сообраќајот на Шапка Ќафасан и на Стража

Нормализиран сообраќајот на Шапка, Ќафасан и на Стража

пред една недела - 24 вести - Македонија

Нормализиран е сообраќајот на Попова Шапка, на граничниот премин Ќафасан и на Стража. Како што информираат од ЈП Македонијапат, забраната за  сообраќај на овие три релации е укината од 12:00 часот.

Укината забраната за камиони на Буково

Укината забраната за камиони на Буково

пред една недела - Алфа - Македонија

На патот Ресен-Охрид преку превојот Буково изутрина во 9:25 часот е укината забраната за движење на тешки товарни возила, информира Автомотосојузот на Макеоднија (АМСМ).

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот

пред една недела - Алфа - Македонија

Со новата лавината што утрово во шест часот повторно го блокира сообраќајот на патот Маврово - Дебар паднат е материјал од над три илјади кубни метри.

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот

пред една недела - Сител - Македонија

Со новата лавината што утрово во шест часот повторно го блокира сообраќајот на патот Маврово - Дебар паднат е материјал од над три илјади кубни метри.

Нормализиран сообраќајот кај Пресека

Нормализиран сообраќајот кај Пресека

пред една недела - Денар - Економија

Од 09.00 часот утринава престана забраната за движење на камиони кај Пресека, информираат од Автомотосојузот на Македонија.

Нормализиран сообраќајот на Шапка Ќафасан и на Стража

Нормализиран сообраќајот на Шапка, Ќафасан и на Стража

пред една недела - Нова ТВ - Македонија

Нормализиран е сообраќајот на Попова Шапка, на граничниот премин Ќафасан и на Стража. Како што информираат од ЈП Македонијапат, забраната за  сообраќај на овие три релации е укината од 12:00 часот.

Утрово сообраќајот отежнат прекини и забрана на следниве патни правци

Утрово сообраќајот отежнат, прекини и забрана на следниве патни правци

пред една недела - Пулс 24 - Македонија

На планинскиот превој Ѓавато изутрина во седум часот е укината забраната за тешки товарни возила. Од шест часот изутрина...

Патот Маврово Дебар повторно блокиран нова лавина кај Бигорски

Патот Маврово-Дебар повторно блокиран, нова лавина кај „Бигорски“

пред една недела - Денар - Економија

Утринава, околу 5 часот, се урна нова лавина на патот Дебар- Маврово, во близина на манастирот „Свети Јован Бигорски“. Сообраќајот...

Сообраќајот отежнат прекини и забрани на дел од патиштата

Сообраќајот отежнат, прекини и забрани на дел од патиштата

пред една недела - МТВ 1 - Македонија

Западните делови од земјава беа зафатени од снежни врнежи. Најмногу снег падна во Mаврово, се формира снежна покривка од 71 сантиметар, половина метар има во Лазарополе, Крушево и Tетово.

Нова лавина кај Бигорски патот Маврово Дебар повторно блокиран

Нова лавина кај Бигорски, патот Маврово-Дебар повторно блокиран

пред една недела - Вечер - Македонија

Утринава, околу 5 часот, се урна нова лавина на патот Дебар-Маврово во близина на манастирот „Свети Јован Бигорски“. Сообраќајот...

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Според информациите на СВР Тетово, утрово околу шест часот, повторно дошло до срушување на лавина во близина на бензинската станица кај Бигорскиот манастир на стотина метри од местото каде синоќа паднаа околу илјада кубни метри нанос.

Нова лавина кај Бигорски патот Маврово Дебар повторно блокиран

Нова лавина кај Бигорски, патот Маврово-Дебар повторно блокиран

пред една недела - Макфакс - Македонија

Утринава, околу 5 часот, се урна нова лавина на патот Дебар-Маврово во близина на манастирот „Свети Јован Бигорски“. Сообраќајот...

АМСМ Нормализиран сообраќајот на речиси сите патни правци во државата

АМСМ: Нормализиран сообраќајот на речиси сите патни правци во државата

пред една недела - Либертас - Свет

Од АМСМ информираат дека е укината забраната за движење товарни возила на планинскиот превој Стража, на Попова Шапка, на патот Ресен-Охрид преку превојот Буково и на граничниот премин Ќафасан.

Лавина на патот Маврово Дебар

Лавина на патот Маврово-Дебар

пред една недела - 365 - Без катеторија

11 Споделувања Share Tweet Поради снежна лавина кај манастирот Бигорски патниот правец Маврово- Дебар целосно е во прекин од 6 часот, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија.

Снежна лавина кај манастирот Бигорски патот Маврово Дебар целосно во прекин

Снежна лавина кај манастирот Бигорски, патот Маврово- Дебар целосно во прекин

пред една недела - MK News - Македонија

Лавина, поголема од синоќешната, утрово повторно го блокира сообраќајот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар. Во мавровско-реканскиот крај од вчера има прекин во снабдувањето со електрична енергија.

Лавина поголема од вчерашната  утрово повторно блокиран сообраќајот на патот Маврови Анови Дебар

Лавина, поголема од вчерашната - утрово повторно блокиран сообраќајот на патот Маврови Анови- Дебар

пред една недела - Сител - Македонија

Лавина, поголема од синоќешната, утрово повторно го блокира сообраќајот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар. Во мавровско-реканскиот крај од вчера има прекин во снабдувањето со електрична енергија.

Лавина на патот Маврово Дебар  Монасите од Бигорски први помагаа

Лавина на патот Маврово-Дебар – Монасите од Бигорски први помагаа

пред една недела - MK News - Македонија

Во расчистувањето на снежната лавини на патниот правец Маврово-Дебар, синоќа први се вклучија монасите од Бигорската обител.

Нормализиран сообраќајот на патот Ресен Охрид

Нормализиран сообраќајот на патот Ресен -Охрид

пред една недела - +Инфо - Македонија

Од 9.25 часот утрово престанува забраната за движење на товарните возила на патниот правец Ресен-Охрид преку превојот Буково имформираат од Автомотосојузот на Македонија.

Укината забраната за камиони на Буково

Укината забраната за камиони на Буково

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Претходно, во девет часот престана да важи забраната за камиони на Пресека, а од седум часот на ѓаваото. Во сила се забраните...

Лавина поголема од вчерашната  утрово повторно блокиран сообраќајот патот Маврови Анови Дебар

Лавина, поголема од вчерашната - утрово повторно блокиран сообраќајот патот Маврови Анови- Дебар

пред една недела - Сител - Македонија

Лавина, поголема од синоќешната, утрово повторно го блокира сообраќајот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар. Во мавровско-реканскиот крај од вчера има прекин во снабдувањето со електрична енергија.

Нормализиран сообраќајот кај Пресека

Нормализиран сообраќајот кај Пресека

пред една недела - Вечер - Македонија

Од 09.00 часот утринава престана забраната за движење на камиони кај Пресека, информираат од Автомотосојузот на Македонија.

Времеплов
x