20
Гатузо во Милан месечно зема отприлика колку и македонските тренери

Гатузо во Милан месечно зема отприлика колку и македонските тренери

пред една недела - Off.net.mk - Фудбал

На некогашниот најголем борец на фудбалските терени во Европа не му ја зголемиле платата која што ја земаше како тренер на младинците.

Алегри со 70 пати поголема плата од Гатузо

Алегри со 70 пати поголема плата од Гатузо!

пред една недела - Сител - Фудбал

Според италијанските медиуми најслабо платен тренер во Серија А е тренерот на Милан Џенаро Гатузо со месечна плата од 10 000 евра или годишно 120 000 евра.

Гатузо со сите сили во Бугарија  најсилниот состав на Милан ќе игра против Лудогорец

Гатузо со сите сили во Бугарија, најсилниот состав на Милан ќе игра против Лудогорец

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Според италијанските медиуми, Џенаро Гатузо ќе го одбере најсилниот состав на Милан за утрешниот натпревар против Лудогорец од Лига Европа.

Гатузо во Милан работи за 120 000 евра

Гатузо во Милан работи за 120.000 евра

пред една недела - Top Sport - Фудбал

Џенаро Гатузо, тренерот на фудбалерите на Милан, има најмала годишна плата од сите колеги кои ги предводат тимовите во Серија А.

Седум  цигли  за Алегри   ситнеж  за Гатузо

Седум „цигли" за Алегри, „ситнеж" за Гатузо!

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Неверојатна е разликата во платите кај најдобрите тренери во Серија А, макар и да е само привремено... Во овој момент Џенаро Гатузо е најслабоплатениот тренер во најсилната лига на Италија – Серија А.

Гатузо е убедливо најслабо платен тренер во Серија А  Заработува 60 пати помалку од Алегри

Гатузо е убедливо најслабо платен тренер во Серија А: Заработува 60-пати помалку од Алегри!

пред една недела - Дерби - Фудбал

Италијанските медиуми во изминативе неколку дена на големо пренесуваат дека Милан му подготвува нов договор на Џенаро Гатузо, сето тоа како награда за добро сработената работа откакко го презема тимот.

Берлускони со комплименти за Гатузо  но и со една забелешка  На Рино добро му оди  ама

Берлускони со комплименти за Гатузо, но и со една забелешка: На Рино добро му оди, ама

пред една недела - Дерби - Фудбал

Тимот на Милан ја крева формата и веќе осум натпревари во низа (Серија А и Купот) нема пораз, резултатска серија за која...

Милан се буди  клубот би можел да му го продолжи договорот на Гатузо

Милан се буди, клубот би можел да му го продолжи договорот на Гатузо

пред една недела - Кајгана - Фудбал

Милан наводно е подготвен да му го продолжи договорот на Џенаро Гатузо, односно, тој да не биде привремено решение за клупата на „Росонерите“, поради добрите резултати кои почна да ги остварува со клубот.

Времеплов
x