20
Ќе гори под Шара Играат Шкендија и Вардар

Ќе „гори“ под Шара: Играат Шкендија и Вардар

пред една недела - Македонски Спорт - Фудбал

Лидерот го дочекува шампионот со +8 бодови предност, со евентуален триумф Шкендија веројатно ќе си ја обезбеди титулата уште...

Четка и Ќато на лаф муабет пред да почне големото дерби

Четка и Ќато на „лаф муабет“ пред да почне големото дерби

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Дерби е и тоа со голем ривалитет во последно време, но двајцата тренери, Ќатип Османи и Чедомир Јаневски покажуваат како треба да се однесуваат вистински спортсмени.

Почнува црвено црната трилогија  Шкендија против Вардар за конечен расплет или возбудлив заплет

Почнува „црвено-црната“ трилогија - Шкендија против Вардар за конечен расплет, или возбудлив заплет

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Шкендија и Вардар ќе играат ново дерби во македонскиот фудбал, и тоа веднаш на стартот на пролетниот дел од шампионатот,...

Утре стартува пролетната фудбалска сезона

Утре стартува пролетната фудбалска сезона

пред една недела - Сител - Фудбал

Денеска заврши зимската пауза за фудбалерите од домашното првенство. Утре  се игра првото пролетно коло кое носи дерби во Тетово.

Шкендија очекува победа во дербито со Вардар

Шкендија очекува победа во дербито со Вардар

пред една недела - Канал 77 - Фудбал

Фудбалскиот клуб Шкендија очекува победа на првиот натпреварот од пролетната сезона од Првата македонска фудбалска лига. Со победата како што велат, ќе бидат поблиску до освојувањето на првенствототo, со голема предност пред Вардар од 11 поени.

Шкендија со Муслиу без Вакили против Вардар

Шкендија со Муслиу без Вакили против Вардар

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

„Ова е големо дерби во нашето првенство, но Шкендија нема да има некакив посебен притисок. Имаме добра предност од 8 бодови и верувам дека со победа ќе бидеме многу блиску до титула“, изјави Ќатип Османи.

Хасани Сега сме фаворити против Вардар со победа ќе бидеме блиску до титулата

Хасани: Сега сме фаворити против Вардар, со победа ќе бидеме блиску до титулата

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Ферхан Хасани вели дека по неколку сезони, конечно Шкендија ја има пол-позицијата во однос на големиот ривал Вардар и сега...

Вардар без Брдаровски и Велковски против Шкендија

Вардар без Брдаровски и Велковски против Шкендија

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Владица Брдаровски и Дарко Велковски нема да играат за шампионот Вардар против Шкендија, утре во Тетово во големото дерби...

Времеплов
x