20
Реал Мадрид домаќин на ПСЖ Ливерпул му гостува на Порто

Реал Мадрид домаќин на ПСЖ, Ливерпул му гостува на Порто

пред една недела - Алфа - Спорт

Денеска се играат уште два дуела во Лигата на шампионите. Со мечевите Порто - Ливерпул и Реал Мадрид - Пари Сен Жермен се комплетира првиот дел од осминафиналните натпревари во фудбалската Лига на шампиони.

Реал подготвен за ПСЖ Ливерпул гостува на Драгао

Реал подготвен за ПСЖ, Ливерпул гостува на „Драгао“

пред една недела - Top Sport - Фудбал

Вечерва во Лигата на шампионите на програмата се нови два натпревари, од кои едниот е оној кој по извчекувањето на двојките привлече најголемо внимание.

Цел свет го чека овој натпревар

Цел свет го чека овој натпревар!

пред една недела - Денар - Спорт

Два од тимовите со најголеми претензии за титулата во Лигата на Шампионите во оваа сезона – Реал Мадрид и ПСЖ, ќе се соочат еден против друг уште во осминафиналето.

Реал Мадрид пред сериозен испит против ПСЖ Роналдо упати порака до своите фанови

Реал Мадрид пред сериозен испит против ПСЖ: Роналдо упати порака до своите фанови

пред една недела - Дерби - Фудбал

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан е свесен дека откако неговиот клуб ги загуби шансите за освојување на титулите во...

Роналдо и Mодриќ вежбаат прослава ќе добијат ли прилика за тоа

Роналдо и Mодриќ вежбаат прослава, ќе добијат ли прилика за тоа?

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Иако во Ла лига заостануваат огромни 17 бодови зад нивниот вечен ривал Барселона, а освен тоа никако не успеваат да „фатат"...

Зидан не чувствува дополнителен притисок пред дуелот со ПСЖ

Зидан не чувствува дополнителен притисок пред дуелот со ПСЖ

пред една недела - +Инфо - Спорт

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан кажа дека целата концентрација му е насочена на вечерашната пресметка со ПСЖ во Лигата на шампионите и дека не размислува за други работи.

Зидан не чувствува дополнителен притисок пред дуелот со ПСЖ

Зидан не чувствува дополнителен притисок пред дуелот со ПСЖ

пред една недела - Идивиди - Фудбал

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан кажа дека целата концентрација му е насочена на вечерашната пресметка со ПСЖ во Лигата на шампионите и дека не размислува за други работи.

Зидан не чувствува дополнителен притисок пред дуелот со ПСЖ

Зидан не чувствува дополнителен притисок пред дуелот со ПСЖ

пред една недела - Канал 5 - Фудбал

„Кралскиот клуб“ ги загуби речиси сите шанси да освои трофеј во Шпанија, па им преостанува сезоната да ја спасат преку Лигата на шампионите, а тамошните медиуми шпекулираат дека ова е последна прилика Зидан да го зачува тренерското место.

Реал за спас на сезоната против расположениот ПСЖ Ливерпул гостува кај Порто

Реал за спас на сезоната против расположениот ПСЖ, Ливерпул гостува кај Порто

пред една недела - Кајгана - Фудбал

Во осминафиналето од Лигата на шампионите вечерва не очекуваат две нови средби. Реал Мадрид на свој терен го пречекува ПСЖ, додека во ист термин од 20:45 часот силите ќе ги измерат Порто и Ливерпул.

Зидан пред мечот со ПСЖ Не ми е гајле за мојата иднина

Зидан пред мечот со ПСЖ: Не ми е гајле за мојата иднина

пред една недела - Канал 5 - Фудбал

- Немам што да докажувам против ПСЖ. Да, јас сум од Марсеј, постои историско ривалство со ПСЖ, но мислам за Мадрид - ПСЖ, рече тренерот на „белите“ на денешната прес-конференција.

Зидан пред мечот со ПСЖ Не ми е гајле за мојата иднина

Зидан пред мечот со ПСЖ: Не ми е гајле за мојата иднина

пред една недела - +Инфо - Спорт

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан покажа самодоверба пред првиот дуел со Париз Сен Жермен во осминафиналето од Лигата на шампионите, која ќе се одигра утре на „Бернабеу“.

Зидан за првпат посочи кој тренер може да го наследи во Реал

Зидан за првпат посочи кој тренер може да го наследи во Реал

пред една недела - Дерби - Фудбал

Зинедин Зидан ја одржа стандардната прес-конференција во пресрет на утрешниот голем меч меѓу Реал Мадрид и ПСЖ во Лигата...

Роналдо ПСЖ е одличен состав ама Реал

Роналдо: ПСЖ е одличен состав, ама Реал…

пред една недела - Дерби - Фудбал

Утре и задутре на големата сцена се враќаат натпреварите од Лигата на шампионите, а најголемо влијание предизвикува пресметката меѓу Реал Мадрид и Пари Сен Жермен која се игра на „Сантијаго Бернабеу“.

Марсело Нејмар ќе игра за Реал Мадрид

Марсело: Нејмар ќе игра за Реал Мадрид

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Дефанзивецот верува дека во скоро време, соиграчот од репрезентација ќе дојде да играат заедно и на клупски план Уште два дена до првиот дуел меѓу Реал Мадрид и Пари Сен Жермен во осминафиналето од Лигата на шампионите, а атмосферата се подгреа.

Марсело Нејмар еден ден ќе игра во Реал

Марсело: Нејмар еден ден ќе игра во Реал

пред една недела - +Инфо - Спорт

Бразилскиот фудбалер на Реал Мадрид, Марсело е убеден дека неговиот соиграч од репрезентацијата, Нејмар, еден ден ќе биде дел од „кралскиот клуб“.

Времеплов
x