20
Одложено судењето за Траекторија  Груевски вели судот работи под политички притисок

Одложено судењето за Траекторија - Груевски вели судот работи под политички притисок

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Повторно беше одложено судењето за случајот „Траекторија“, бидејќи и по одбиените приговори и по паузата адвокатите на обвинетите, но и поранешниот премиер Никола Груевски продолжија да изнесуваат нови приговори.

Груевски Си ги бараме нашите права судија

Груевски: Си ги бараме нашите права, судија

пред една недела - Вечер - Македонија

СМС-пораките на СЈО да не бидат доказ против него, побара експремиерот Никола Груевски на продолжението од судењето за случајот „Траекторија“.

Груевски Си ги бараме нашите права судија

Груевски: Си ги бараме нашите права, судија

пред една недела - Макфакс - Македонија

Смс-пораките на СЈО да не бидат доказ против него, побара експремиерот Никола Груевски на продолжението од судењето за случајот „Траекторија“.

Судот затрупан со приговори  Груевски вели дека судот работи под политички притисок

Судот затрупан со приговори - Груевски вели дека судот работи под политички притисок

пред една недела - 24 вести - Македонија

Повторно беше одложено судењето за случајот „Траекторија“, бидејќи и по одбиените приговори и по паузата која судијата ја...

Груевски експертски објасни како се менуваат СМС пораки

Груевски „експертски“ објасни како се менуваат СМС пораки

пред една недела - Судство - Хроника

Тој рече дека е теоретски можно и во СЈО да била менувана содржината на СМС пораките за да се поткрепи обвинението. Поранешниот...

Груевски Пешевски Јанакиески и Георгиевски на судење за Траекторија

Груевски, Пешевски, Јанакиески и Георгиевски на судење за „Траекторија“

пред една недела - 24 вести - Македонија

Во Кривичниот суд  продолжува судењето за  предметот „Траекторија“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски,...

Груевски до судиите Бараме да го спроведете законот

Груевски до судиите: Бараме да го спроведете законот

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Поранешниот премиер Никола Груевски денеска на судското рочиште за Траекторија, изјави дека бара од судијката само да го спроведе законот, пренесе МКД.

Адвокатот на Груевски немал записник бара да се одложи судењето

Адвокатот на Груевски немал записник, бара да се одложи судењето

пред една недела - Вечер - Македонија

Димитар Дангов, еден од адвокатите на четворицата обвинети во случајот „Траекторија“, рече дека бара да се одложи судењето зашто го немал добиено записникот од 31 јануари.

 Траекторија на пауза за одбраната да ги подигне записниците

„Траекторија“ на пауза за одбраната да ги подигне записниците

пред една недела - Судство - Хроника

Судијата Горан Бошевски рече дека записниците од претходните рочишта можат да се подигнат од шалтерот во судот. Во Кривичниот...

Адвокатот на Груевски немал записник бара одложување на судењето

Адвокатот на Груевски немал записник, бара одложување на судењето

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Димитар Дангов, еден од адвокатите на четворицата обвинети во случајот „Траекторија“, рече дека бара да се одложи судењето зашто го немал добиено записникот од 31 јануари.

Адвокатот на Груевски немал записник бара да се одложи судењето

Адвокатот на Груевски немал записник, бара да се одложи судењето

пред една недела - Макфакс - Македонија

Димитар Дангов, еден од адвокатите на четворицата обвинети во случајот „Траекторија“, рече дека бара да се одложи судењето зашто го немал добиено записникот од 31 јануари.

Одбиен предлогот на одбраната на Груевски аудио снимките да не се користат како докази

Одбиен предлогот на одбраната на Груевски аудио снимките да не се користат како докази

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Во Кривичниот суд продолжи судењето за предметот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот...

Одбиен предлогот на одбраната аудио снимките да не се користат како доказ во Траекторија

Одбиен предлогот на одбраната аудио снимките да не се користат како доказ во „Траекторија“

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Обвинетите присуствуваат на денешното рочиште што го води судијата Горан Бошевски. На почетокот, судијата Бошевски ги одби...

Адвокатот на Груевски немал записник бара да се одложи судењето

Адвокатот на Груевски немал записник, бара да се одложи судењето

пред една недела - A1on - Македонија

Димитар Дангов, еден од адвокатите на четворицата обвинети во случајот „Траекторија“, рече дека бара да се одложи судењето зашто го немал добиено записникот од 31 јануари.

Во Траекторија 315 бомби доказен материјал

Во „Траекторија“ 315 „бомби“ доказен материјал

пред една недела - +Инфо - Македонија

Во Кривичниот суд денеска продолжи судењето за предметот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски,...

Обвинетите бараат смс пораките да не се докази во Траекторија

Обвинетите бараат смс пораките да не се докази во „Траекторија“

пред една недела - +Инфо - Македонија

Пред почетокот на денешната главна расправа за случајот „Траекторија“ судијата Горан Бошевски соопшти дека судот ги одбива како неосновани десетината предлози на адвокатите на одбраната.

Траекторија  Бомбите остануваат докази одбраната одолговлекува

Траекторија: „Бомбите“ остануваат докази, одбраната одолговлекува

пред една недела - Нова ТВ - Македонија

Фото Телма Во Кривичниот суд е дадена пауза од еден час на судското рочиште за случајот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот...

Продолжи судењето за провизиите за кинеските автопати

Продолжи судењето за провизиите за кинеските автопати

пред една недела - Фаланга - Македонија

Во Кривичниот суд денеска продолжи судењето за предметот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и Љупчо Георгиевски.

Одбиен предлогот на одбраната аудио снимките да не се користат како доказ во Траекторија

Одбиен предлогот на одбраната аудио снимките да не се користат како доказ во „Траекторија“

пред една недела - Судство - Хроника

Во однос на аудио снимките, судијата Бошевски рече дека независно што тие се креирани на незаконит начин, сепак од СЈО се предадени на законит начин и можат да се користат во постапката.

Обвинетите бараат смс пораките да не се докази во Траекторија

Обвинетите бараат смс пораките да не се докази во „Траекторија“

пред една недела - Судство - Македонија

Судијата Горан Бошевски соопшти дека судот ги одбива како неосновани десетината предлози на адвокатите на одбраната. Пред...

Во Траекторија 315 аудио снимки доказен материјал од прислушувани разговори

Во „Траекторија“ 315 аудио-снимки доказен материјал од прислушувани разговори

пред една недела - +Инфо - Македонија

Скопје, 14 февруари 2018 (МИА) - Во Кривичниот суд денеска продолжи судењето за предметот „Траекторија“ во кој обвинети се...

Продолжи судењето за Траекторија

Продолжи судењето за „Траекторија“

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Обвинетите присуствуваат на денешното рочиште што го води судијата Горан Бошевски. Судењето за „Траекторија“ на 31 јануари почна од почеток бидејќи беше променет судечкиот совет.

Продолжи судењето за Траекторија

Продолжи судењето за „Траекторија“

пред една недела - Судство - Хроника

Сите обвинети присуствуваат на денешното рочиште што го води судијата Горан Бошевски. Во Кривичниот суд денеска продолжи...

Јанакиевски Пешевски и Груевски на судење за случајот со изградбата на автопатите

Јанакиевски, Пешевски и Груевски на судење за случајот со изградбата на автопатите

пред една недела - Вечер - Македонија

Во Кривичниот суд денеска ќе се одржи рочиште за предметот „Траекторија“. Во овој предмет обвинети се четири поранешни владини...

Јанакиевски Пешевски и Груевски на судење за случајот со изградбата на автопатите

Јанакиевски, Пешевски и Груевски на судење за случајот со изградбата на автопатите

пред една недела - Макфакс - Македонија

Во Кривичниот суд денеска ќе се одржи рочиште за предметот „Траекторија“. Во овој предмет обвинети се четири поранешни владини...

 Траекторија на пауза за одбраната да ги подигне записниците

„Траекторија“ на пауза за одбраната да ги подигне записниците

пред една недела - Либертас - Македонија

Во Кривичниот суд е дадена пауза од еден час на судското рочиште за случајот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот...

Груевски Пешевски Јанакиески и Георгиевски на судење за Траекторија

Груевски, Пешевски, Јанакиески и Георгиевски на судење за „Траекторија“

пред една недела - Судство - Хроника

Четворицата презеле повеќе дејствија со кои во постапката за избор на компанија за изградба на автопатите Миладиновци – Штип и Кичево - Охрид ги искористиле и пречекориле своите овластувања.

Груевски Пешевски Jанакиески и Георгиевски на судење за Tраекторија

Груевски, Пешевски, Jанакиески и Георгиевски на судење за „Tраекторија“

пред една недела - 24 вести - Македонија

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за предметот „Траекторија“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола...

Продолжи судењето за провизиите за кинеските автопати

Продолжи судењето за провизиите за кинеските автопати

пред една недела - Нова ТВ - Македонија

Во Кривичниот суд денеска продолжи судењето за предметот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски,...

Груевски Пешевски Јанакиески и Георгиевски на судење за Траекторија

Груевски, Пешевски, Јанакиески и Георгиевски на судење за „Траекторија“

пред една недела - A1on - Македонија

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за предметот „Траекторија“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола...

Времеплов
x