20
Екипите на ЕВН Македонија на терен Санирани дефектите  струјат светна

Екипите на ЕВН Македонија на терен:Санирани дефектите, струјат светна

пред една недела - Скопје Инфо - Без катеторија

Големо невреме проследено со обилни врнежи од дожд и снег предизвикаа прекини во снабдувањето со електрична енергија во југозападниот дел на Македонија.

Дебрца отсечена  делови од Охрид и Струга без струја

Дебрца отсечена, делови од Охрид и Струга без струја

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Најкритично е во општина Дебрца каде нема ни вода , ни струја, ни телефонија.  Големата количина на влажен снег предизвика огромни штети.

Екипите на ЕВН Македонија ги санираат дефектите во дистрибутивната мрежа

Екипите на ЕВН Македонија ги санираат дефектите во дистрибутивната мрежа

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Големо невреме проследено со обилни врнежи од дожд и снег предизвикаа прекини во снабдувањето со електрична енергија во југозападниот дел на Македонија.

Екипите на ЕВН Македонија ги санираат дефектите во дистрибутивната мрежа

Екипите на ЕВН Македонија ги санираат дефектите во дистрибутивната мрежа

пред една недела - еМАГАЗИН - Македонија

Големо невреме проследено со обилни врнежи од дожд и снег предизвикаа прекини во снабдувањето со електрична енергија во југозападниот дел на Македонија.

Силно невреме предизвика прекини во снабдувањето со електрична енергија во југозападна Македонија

Силно невреме предизвика прекини во снабдувањето со електрична енергија во југозападна Македонија

пред една недела - A1on - Македонија

Големо невреме проследено со обилни врнежи од дожд и снег предизвикаа прекини во снабдувањето со електрична енергија во југозападниот дел на Македонија.

Екипите на ЕВН Македонија ги санираат дефектите во дистрибутивната мрежа od nevremeto

Екипите на ЕВН Македонија ги санираат дефектите во дистрибутивната мрежа od nevremeto

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Големо невреме проследено со обилни врнежи од дожд и снег предизвикаа прекини во снабдувањето со електрична енергија во југозападниот дел на Македонија.

Екипите на ЕВН Македонија ги санираат дефектите во дистрибутивната мрежа

Екипите на ЕВН Македонија ги санираат дефектите во дистрибутивната мрежа

пред една недела - +Инфо - Македонија

Големо невреме проследено со обилни врнежи од дожд и снег предизвикаа прекини во снабдувањето со електрична енергија во југозападниот дел на Македонија.

Сообраќајот се нормализира  проблеми со електроснабдувањето

Сообраќајот се нормализира, проблеми со електроснабдувањето

пред една недела - МТВ 1 - Македонија

Сообраќајот на патниот правец Маврово- Дебар од 12 часот се одвива нормално, соопшти „Македонија пат“. Забраната беше воведена утринава од шест часот, поради нова лавина во близина на Бигорскиот манастир што го блокираше патот.

Проблеми во електроснабдувањето во Охрид и делови на Струга  Дебрца отсечена

Проблеми во електроснабдувањето во Охрид и делови на Струга, Дебрца отсечена

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Во Охрид, состојбата се нормализира, со снабдувањето со електрична енергија откако се санирани дефектите. Се уште има испади од системот, но тие се краткотрајни и не предизвикуваат поголеми проблеми.

Ќе светне во реканскиот крај  екипи на ЕВН Македонија работат на терен

Ќе светне во реканскиот крај, екипи на ЕВН Македонија работат на терен

пред една недела - Сител - Македонија

Непристапните терени и лошите временски услови ја отежнуваат работата на екипите кои на терн ги отстрануваат дефектите на електричната мрежа од кои без струја се повеќе села по долината на Радика и мавровскиот регион.

Екипи на ЕВН Македонија на терен за да воспостават снабдување со струја на селата во реканскиот крај

Екипи на ЕВН Македонија на терен за да воспостават снабдување со струја на селата во реканскиот крај

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Според првичните информации, дефектите се настанати на 30-киловолтниот далековод кој со струја ја снабдува општина Маврово-Ростуше.

ЕВН на терен отстранува дефекти на електричната мрежа во реканскиот крај

ЕВН на терен отстранува дефекти на електричната мрежа во реканскиот крај

пред една недела - +Инфо - Македонија

Непристапните терени и лошите временски услови ја отежнуваат работата на екипите кои на терн ги отстрануваат дефектите на електричната мрежа од кои без струја се повеќе села по долината на Радика и мавровскиот регион.

Проблеми во електроснабдувањето во Охрид и делови на Струга  Дебрца отсечена

Проблеми во електроснабдувањето во Охрид и делови на Струга, Дебрца отсечена

пред една недела - Либертас - Македонија

Снежните врнежи што вчера попладнето и во текот на ноќта ја зафатија земјата предизвикаа проблеми и потешкотии во електродистрибутивната мрежа во Охридско-струшкиот регион.

Стабилизирано снабдувањето со електрична енергија во повеќе кичевски села

Стабилизирано снабдувањето со електрична енергија во повеќе кичевски села

пред една недела - Сител - Македонија

- Околу полноќ е стабилизирано снабдувањето со електрична енергија во поголемиот дел од кичевските села кои поради снежното невреме беа без електрично напојување.

Да не се лажеме   ЕВН не си ја врши својата работа

Да не се лажеме - ЕВН не си ја врши својата работа

пред една недела - Вечер - Македонија

ЕВН не ја врши својата работа онака како што со закон им е пропишано, и согласно интересите на нивните корисници. Постојано...

Oтсечени неколку села во Дебрца и Струга

Oтсечени неколку села во Дебрца и Струга

пред една недела - 24 вести - Македонија

Паднати бандери, искинати кабли, далеководи снегот отсече неколку села во Дебрца и Струга. Во Враништа, Белчишта и уште десетина села од попладнево нема струја.

Времеплов
x