20
САД стигна до 100 злато на ЗОИ Американците им дишат во врат на Норвежаните

САД стигна до 100. злато на ЗОИ: Американците им дишат во врат на Норвежаните

пред една недела - Дерби - Спорт

Американската олимписка делегација и официјално влезе во клубот 100 со освоени златни медали за Зимските Олимписки Игри....

Вајт на САД и го донесе 100 златен медал во историјата на ЗОИ

Вајт на САД и го донесе 100. златен медал во историјата на ЗОИ

пред една недела - Алфа - Спорт

На шестиот ден од Зимските олимписки игри во Пјонгчанг до овој момент поделени се медали во две дисциплини. Во нордиска комбинација...

САД стигна до 100 злато на ЗОИ Им диши во врат на Норвежаните

САД стигна до 100.злато на ЗОИ: Им диши во врат на Норвежаните

пред една недела - Дерби - Спорт

Американската олимписка делегација и официјално влезе во клубот 100 со освоени златни медали за Зимските Олимписки Игри....

ЗОИ 2018 Трето злато на Олимпијадите за Шон Вајт

ЗОИ 2018: Трето злато на Олимпијадите за Шон Вајт

пред една недела - Идивиди - Спорт

Американскиот сноубордер Шон Вајт е победник во дисциплината хајфпајп и по трет пат стигна до златниот медал на ЗОИ. Вајт беше највисоко на победничкиот подиум и на Олимпијадите во Торино 2006 и во Ванкувер 2010 година.

ЗОИ 2018 Злато за Американецот Шон Вајт во сноуборд  халф пајп

ЗОИ 2018: Злато за Американецот Шон Вајт во сноуборд - халф пајп

пред една недела - Сител - Спорт

Американскиот олимписки тим освои уште еден златен олимписки медал на Игрите во Пјонгчанг откако денеска Шон Вајт беше најуспешен во дисциплината сноуборд - халф пајп.

ЗОИ 2018 Трето злато на Олимпијадите за Шон Вајт

ЗОИ 2018: Трето злато на Олимпијадите за Шон Вајт

пред една недела - Канал 5 - Без катеторија

Вајт беше највисоко на победничкиот подиум и на Олимпијадите во Торино 2006 и во Ванкувер 2010 година. Американецот до златото...

Вајт го враи тронот во хајфпајп

Вајт го враи тронот во хајфпајп

пред една недела - Top Sport - Спорт

Американскиот соубордер Шон Вајт го освои третото олимписко злато со победата во хајфпајп на Зимските олимписки игри во Сочи.

ЗОИ 2018 Сноуборд спектакл за злато од Американците

ЗОИ 2018: Сноуборд спектакл за злато од Американците

пред една недела - Кајгана - Спорт

Американката Клои Ким која има само 17 години денеска стана најмладата олимписка победничка во една сноуборд дисциплина....

ЗОИ 2018 Доминација на тинејџерката Клои во халфпајп

ЗОИ 2018: Доминација на тинејџерката Клои во халфпајп

пред една недела - Идивиди - Спорт

Американска сноубордистка Ким Клои на убедлив начин го освои златниот медал во дисциплината халфпајп со резултат 98.25 во финалето.

ЗОИ Пјонгчанг Клои Ким и го донесе третото злато на САД

ЗОИ Пјонгчанг: Клои Ким и го донесе третото злато на САД

пред една недела - Top Sport - Спорт

Американските спортисти ја продолжија својата доминација во сноуборд на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг. Три натпреварувања досега се одржаа во сноуборд на ЗОИ и на сите три победија спортистите од САД.

ЗОИ 2018 Доминација на тинејџерката Клои во халфпајп

ЗОИ 2018: Доминација на тинејџерката Клои во халфпајп

пред една недела - Канал 5 - Без катеторија

- Знаев дека нема да бидам задоволна да си одам дома без злато. Дадов се од себе да го завршам настапот со резултат кој ме искачи на тронот.

ЗОИ Пјонгчанг Хиршер златен во комбинација

ЗОИ Пјонгчанг: Хиршер „златен“ во комбинација

пред една недела - Top Sport - Спорт

Австриецот Марсел Хиршер се закити со златниот медал во алпска комбинација на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг и на тој начин дојде до својата прва олимписка титула во кариерата.

ЗОИ 2018 Нов американски триумф во сноуборд

ЗОИ 2018: Нов американски триумф во сноуборд

пред една недела - Сител - Спорт

Спортистите од САД освоија уште едно злато на Игрите во Пјонгчанг во сноуборд. На стартот на четвртиот натпреварувачки ден во дисциплината халфпајп кај жените најуспешна беше 17-годишната Члое Ким, која освои 98.

Лундби го освои златото во скијачки скокови

Лундби го освои златото во скијачки скокови

пред една недела - +Инфо - Спорт

Норвежанката Марен Лундби денеска на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг го освои златниот медал во скијачки скокови. Лундби во првата серија скокна 105,5 метри, во втората серија 110 метри со што го потврди златото.

ЗОИ 2018 Вист најдобра во историјата на брзото лизгање

ЗОИ 2018: Вист најдобра во историјата на брзото лизгање

пред една недела - Канал 5 - Без катеторија

За 31-годишната Вист ова е петто злато или вкупно десетти медал на олимписките игри. Таа влезе во историјата како единствена лизгачка која има двоцифрен број на медали.

ЗОИ 2018 Лундби го освои златото во скијачки скокови

ЗОИ 2018: Лундби го освои златото во скијачки скокови

пред една недела - Канал 5 - Без катеторија

Лундби во првата серија скокна 105,5 метри, во втората серија 110 метри со што го потврди златото. Скокот од 110 метри во финалната серија е најдолг оваа сезона во женска конкуренција.

ЗОИ 2018 Лундби го освои златото во скијачки скокови

ЗОИ 2018: Лундби го освои златото во скијачки скокови

пред една недела - 24 вести - Спорт

Норвежанката Марен Лундби денеска на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг го освои златниот медал во скијачки скокови. Лундби во првата серија скокна 105,5 метри, во втората серија 110 метри со што го потврди златото.

ЗОИ Марен Лундби златна на ски скоковите

ЗОИ: Марен Лундби златна на ски скоковите

пред една недела - A1on - Спорт

Марен Лундби од Новершка со скокот од 110 метри, што е најдолг оваа сезона во женска конкуренција, стигна до златото во ски скокови на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг.

ЗОИ Вист стигна до златото во брзо лизгање на 1 500 метри нејзин 10 медал во кариерата

ЗОИ: Вист стигна до златото во брзо лизгање на 1.500 метри, нејзин 10. медал во кариерата

пред една недела - A1on - Спорт

Ирен Вист од Холандија денеска го освои златниот медал во трката на 1.500 метри во брзо лизгање на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг.

Холанѓанката Вуст собори нови рекорди со златниот медал на 1500 метри

Холанѓанката Вуст собори нови рекорди со златниот медал на 1500 метри

пред една недела - Дерби - Спорт

Холандската натпреварувачка во брзо лизгање, Ирин Вуст, денеска го освои златниот медал во трката на 1.500 метри, а истовремено влезе и во историјата на зимските олимпијади.

Историја за Ирен Вист од Холандија

Историја за Ирен Вист од Холандија

пред една недела - 24 вести - Спорт

Постојат добри шанси Зимските Олимписки игри во Пјонгчанг да останат забележани како најстудените во историјата. Со температури во двоцифрен минус на скалата на Целзиус и со силни ветрови, организаторите веќе имаат проблеми.

ЗОИ 2018 Освојувачи на медали

ЗОИ 2018: Освојувачи на медали

пред една недела - Сител - Спорт

Третиот натпреварувачки ден на ЗОИ во Пјонгчанг донесе големи возбудувања, Германката Лаура Дахлмајер се закити и со второто олимписко злато на игрите во Пјонгчанг.

Вист најдобра во историјата на брзото лизгање на ЗОИ 2018

Вист најдобра во историјата на брзото лизгање на ЗОИ 2018

пред една недела - +Инфо - Спорт

Холандската лизгачка Ирен Вист денеска на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг го освои златниот медал во трката на 1.500 метри.

ЗОИ Портокалова инвазија на лизгалки замрзнат пекол во сноубордот

ЗОИ: Портокалова инвазија на лизгалки, замрзнат „пекол“ во сноубордот

пред една недела - Top Sport - Спорт

Ирене Вуст го освои рекордниот 10-ти медал во брзо лизгање, откако донесе трета победа во три дисциплини за лизгачите од Холандија на ЗОИ во Пјонгчанг.

Времеплов
x