20
Лино Червар останува селектор на Хрватска

Лино Червар останува селектор на Хрватска

пред една недела - +Инфо - Спорт

Лино Червар останува селектор на хрватската ракометна репрезентација и покрај слабите резултати на Европското првенство....

Червар останува селектор на Хрватска

Червар останува селектор на Хрватска

пред една недела - Македонски Спорт - Ракомет

Стратегот останува на клупата на „каубоите“ до отповикување Лино Червар ќе остане селектор на хрватската машка репрезентација...

Лино Червар останува селектор на Хрватска

Лино Червар останува селектор на Хрватска

пред една недела - Канал 5 - Ракомет

Управниот одбор на Хрватската ракометна федерација го прифати неговиот извештај за ЕП и донесе одлука тој и натаму да ја извршува функцијата.

Червар останува селектор на Хрватска

Червар останува селектор на Хрватска

пред една недела - Top Sport - Ракомет

Лино Червар ќе остане селектор на ракометната репрезентација на Хрватска. Како што објавија хрватските медиуми Управниот...

Голем пресврт  Хрватската федерација донесе неочекувана одлука за Червар

Голем пресврт: Хрватската федерација донесе неочекувана одлука за Червар!

пред една недела - Дерби - Ракомет

Лино Червар по самиот крај на Европското првенство јасно стави до знаење дека сака да се повлече од функцијата селектор на...

Хрватска и без медал го сака  Лино Червар останува селектор

Хрватска и без медал го сака: Лино Червар останува селектор

пред една недела - Sportmedia - Ракомет

Управниот одбор на хрватската ракометна федерација го прифати извештајот на Лино Червар и донесе одлука да ја продолжи соработката со искусниот стратег.

Времеплов
x