20
Женскиот боб тим на Јамајка може да остане без санка

Женскиот боб-тим на Јамајка може да остане без санка

пред една недела - Канал 5 - Без катеторија

Германката Киријазис, која е повеќекратна светска шампионка и освојувач на злато од Торино во 2006 година, смета дека е исфрлена од тимот со тоа што ѝ е сменета улогата.

ЗОИ 2018  Женскиот боб тим на Јамајка може да остане без санка

ЗОИ 2018: Женскиот боб-тим на Јамајка може да остане без санка

пред една недела - 24 вести - Спорт

астапот на женскиот боб-тим на Јамајка, кој треба да дебитира на Зимските  олимписки игри во Пјонгчанг, е ставен под знак прашање, откако поради протестот на тренерот Сандра Киријазис може да остане без санка.

ЗОИ  Јамајка остана без тренер  но и без боб санката

ЗОИ: Јамајка остана без тренер, но и без боб санката!

пред една недела - Top Sport - Спорт

Дебито на женскиот јамајчански тим во боб-санкање на Олимпијадата во Пјонгчанг е неизвесно откако нивниот тренер, Сандра Киријасис си замина и се закани дека ќе ја земе единствената санка која ја има тимот.

Времеплов
x