20
Кутињо објасни која е разликата меѓу Ливерпул и Барселона

Кутињо објасни која е разликата меѓу Ливерпул и Барселона

пред една недела - Дерби - Фудбал

Бразилскиот репрезентативец, Филипе Кутињо во јануарскиот преоден рок направи трансфер од Ливерпул во Барселона каде полека по надминувањето на повредата се прилагодува на новата екипа, новиот систем и новите соиграчи.

Кутињо за разликата Ливерпул Барселона  Супер е да се игра со големи играчи

Кутињо за разликата Ливерпул-Барселона: Супер е да се игра со големи играчи

пред една недела - Top Sport - Фудбал

Еден месец по дологоочекуваниот трансфер од Ливерпул во Барселона, Бразилецот Филип Кутињо вели дека сега сфатил што значи животот во славниот каталонски тим.

Клоп посочи која ѕвезда на Ливерпул излегла од сенката на Кутињо по заминувањето на Бразилецот

Клоп посочи која ѕвезда на Ливерпул излегла од сенката на Кутињо по заминувањето на Бразилецот

пред една недела - Дерби - Фудбал

Јирген Клоп во најавата за мечот меѓу Порто и Ливерпул во Лигата на шампионите јасно го означи главниот фаворит за освојување...

Клоп го посочи најсилниот тим во Лигата на шампионите и објасни зошто Ливерпул е во игра за најпрестижниот трофеј

Клоп го посочи најсилниот тим во Лигата на шампионите и објасни зошто Ливерпул е во игра за најпрестижниот трофеј

пред една недела - Дерби - Фудбал

Ливерпул оваа вечер ќе му гостува на Порто во првиот од двата предвидени дуели во осминафиналето во Лигата на шампионите,...

Ќе биде интересно летово  Кутињо се враќа на Енфилд

Ќе биде интересно летово: Кутињо се враќа на Енфилд!?

пред една недела - Фаланга - Спорт

Само неколку месеци по спектакуларниот трансфер во Барселона, Фелипе Кутињо би можел да се врати на Енфилд каде играше до пред два месеца.

Клоп пред дуелот со Порто  Има нешто поважно од тактиката и изборот на играчи

Клоп пред дуелот со Порто: Има нешто поважно од тактиката и изборот на играчи

пред една недела - Дерби - Фудбал

Тренерот на Ливерпул Јирген Клоп вели дека има нешто многу поважно од тактиката кога станува збор за победување. „Црвените“ се во Португалија пред нивниот утрешен дуел против Порто во осминафиналето на Лигата на шампиони.

Кутињо станува Португалец

Кутињо станува Португалец

пред една недела - +Инфо - Спорт

Фудбалерот на Барселона, Филипе Кутињо започнал постапка за вадење на португалски пасош. На тој начин ќе ослободи квота за странец кој не е од ЕУ во тимот на Ернесто Валверде.

Кутињо станува Португалец

Кутињо станува Португалец

пред една недела - Канал 5 - Фудбал

Во моментов во Барселона играчи кои не доаѓаат од членки на ЕУ, се Јери Мина и Паулињо. Португалскиот закон дозволува ако...

Фелипе Кутињо доби португалски пасош

Фелипе Кутињо доби португалски пасош

пред една недела - Top Sport - Фудбал

Бразилскиот фудбалер Фелипе Кутињо доби португалско државјанство и доби можност во Барселона да настапува како играч од Европската унија, а не како странец.

Времеплов
x