20
Кутињо објасни која е разликата меѓу Ливерпул и Барселона

Кутињо објасни која е разликата меѓу Ливерпул и Барселона

пред 3 дена - Дерби - Фудбал

Бразилскиот репрезентативец, Филипе Кутињо во јануарскиот преоден рок направи трансфер од Ливерпул во Барселона каде полека по надминувањето на повредата се прилагодува на новата екипа, новиот систем и новите соиграчи.

Кутињо за разликата Ливерпул Барселона  Супер е да се игра со големи играчи

Кутињо за разликата Ливерпул-Барселона: Супер е да се игра со големи играчи

пред 3 дена - Top Sport - Фудбал

Еден месец по дологоочекуваниот трансфер од Ливерпул во Барселона, Бразилецот Филип Кутињо вели дека сега сфатил што значи животот во славниот каталонски тим.

Клоп посочи која ѕвезда на Ливерпул излегла од сенката на Кутињо по заминувањето на Бразилецот

Клоп посочи која ѕвезда на Ливерпул излегла од сенката на Кутињо по заминувањето на Бразилецот

пред 3 дена - Дерби - Фудбал

Јирген Клоп во најавата за мечот меѓу Порто и Ливерпул во Лигата на шампионите јасно го означи главниот фаворит за освојување...

Клоп го посочи најсилниот тим во Лигата на шампионите и објасни зошто Ливерпул е во игра за најпрестижниот трофеј

Клоп го посочи најсилниот тим во Лигата на шампионите и објасни зошто Ливерпул е во игра за најпрестижниот трофеј

пред 4 дена - Дерби - Фудбал

Ливерпул оваа вечер ќе му гостува на Порто во првиот од двата предвидени дуели во осминафиналето во Лигата на шампионите,...

Кутињо повторно на Енфилд

Кутињо повторно на Енфилд?

пред 5 дена - 24 фудбал - Фудбал

Арената во Ливерпул би можела да биде домаќин на два учесника на Мундијалот во Русија како нивно „загревање“. Според информациите...

Времеплов
x