20
 ПИПИТА ПРОГОВОРИ И ТОА НЕРВОЗНО Лесно е да критикуваш од фотеља

„ПИПИТА" ПРОГОВОРИ, И ТОА НЕРВОЗНО: Лесно е да критикуваш од фотеља

пред 3 дена - Sportmedia - Фудбал

Гонзало Игуаин имаше перфектен почеток на дуелот со Тотенхем од осминафиналето на Лигата на шампионите. Даде два гола за девет минути, а потоа во последната од првото полувреме не реализираше удар од 11.

Баслер На Буфон му е време за пензија

Баслер: На Буфон му е време за пензија

пред 3 дена - Top Sport - Фудбал

Слабата партија на Џанлуиџи Буфон при 2:2 ремито на Јувентус со Тотенхем во Лигата на шампионите, го натера Марио Баслер да побара од италијанскиот ветеран конечно да стави крај на кариерата.

Буфон доби жестока критика од Баслер Ти помина времето за пензионирање Јувентус никогаш

Буфон доби жестока критика од Баслер: Ти помина времето за пензионирање, Јувентус никогаш…

пред 3 дена - Дерби - Фудбал

Џанлуиџи Буфон не се прослави на вчерашниот меч против Тотенхем и израмнувачкиот гол кој го постигна Кристијан Ериксен секако...

КЕЈН Можевме да се предадеме

КЕЈН: Можевме да се предадеме...

пред 4 дена - Sportmedia - Фудбал

Напаѓачот на Тотенхем е задоволен со ремиот во Торино во првиот меч од осминафиналето од Лигата на шампионите. Јувентус брзо поведе со (2:0), но Спарси знаеја како да продолжат и да стигнат до одлични (2:2), на стадионот на Јувентус во Торино.

Кејн руши рекорди и во Лигата на шампионите

Кејн руши рекорди и во Лигата на шампионите

пред 4 дена - Top Sport - Фудбал

Хари Кејн пред две недели стана најмладиот фудбалер кој стигнал до бројката од 100 гола во Премиер лигата, претходно сруши многу индивидуални рекорди во англискиот шампионат, а од синиќа е сопственик и на рекорд во Лигата на шампионите.

Алегри збудале Што направија тие

Алегри збудале: Што направија тие?

пред 4 дена - Sportmedia - Фудбал

Јувентус прокоцка предност од два гола на дуелот со Тотенхем. Наместо победа, италијанскиот тим на реванш дуелот од осминафиналето во Лигата на шампиони ќе патува со нерешени 2:2 и покрај тоа што имаше водство од 2:0.

Буфон му објаснуваше на Бернардески за лошата реакција при голот на Ериксен

Буфон му објаснуваше на Бернардески за лошата реакција при голот на Ериксен

пред 4 дена - 24 фудбал - Фудбал

Легендарниот голман направи лоша проценка. Тотенхем ремизираше кај Јувентус, а постигна дури два гола на гостински терен во првата пресметка во осминафиналето од Лигата на шампионите.

Тотенхем си замина непоразен од Торино Сити си поигра со Базел

Тотенхем си замина непоразен од Торино, Сити си поигра со Базел

пред 4 дена - Канал 5 - Фудбал

Двата тима одиграа спектакуларен дуел откако домаќините рано поведоа по два гола на Гонзало Игуаин во 2. и во 9. минута од пенал.

Лошата реакција на Буфон која донесе реми за Тотенхем во Торино

Лошата реакција на Буфон која донесе реми за Тотенхем во Торино

пред 4 дена - 24 фудбал - Фудбал

Очигледно е дека легендарниот голман на Јувентус можеше подобро во оваа ситуација. Тотенхем непоразен се враќа од гостувањето кај Јувентус во првата пресметка помеѓу овие две екипи во осминафиналната рунда од Лигата на шампионите.

Манчстер сити уште синоќа стана четвртфиналист во ЛШ

Манчстер сити уште синоќа стана четвртфиналист во ЛШ

пред 4 дена - 24 вести - Спорт

Елиминациската, пролетна фаза од Лигата на шампионите почна возбудливо и со многу голови. Во синоќешното дерби на денот, Јувентус и Тотенхем одиграа 2-2, откако домаќините водеа и со 2-0.

Буфон со јасна гестикулација му објасни на Бернардески зошто прими невообичаен гол од Ериксен

Буфон со јасна гестикулација му објасни на Бернардески зошто прими невообичаен гол од Ериксен

пред 4 дена - Дерби - Фудбал

Џанлуиџи Буфон сигурно ќе размислува за невообичаениот гол кој го прими од Кристијан Ерикесен во аголот кој го бранеше на...

Хари Кејн го намачи Јувентус и постави нов импресивен рекорд во ЛШ

Хари Кејн го намачи Јувентус и постави нов импресивен рекорд во ЛШ

пред 4 дена - Кајгана - Фудбал

Англиските тимови вчера направија голем чекор кон четвртфиналето од ЛШ, откако Манчестер Сити го совлада Базел со 4:0, а Тотенхем ремизираше 2:2 на гости кај Јувентус.

ЛШ Без победник во Торино

ЛШ:Без победник во Торино

пред 4 дена - Сител - Фудбал

Јувентус и Тотенхем одиграа 2-2 во првиот осминафинален дуел од ЛШ во Торино. Домаќинот водеше со 2-0 со головите на Игуаин а гостите се вратија во игра откако Аргентинецот не реализира пенал во последните секунди од првиот дел.

Тотенхем му извади реми на Јуве Базел џабе ќе оди на реванш

Тотенхем му извади реми на Јуве, Базел џабе ќе оди на реванш

пред 4 дена - Off.net.mk - Фудбал

По двомесечна пауза, осминафиналната фаза во Лигата на шампионите стартуваше со два ефикасни меча на кои имаше по 4 голови.

ЛШ Тотенхем херојски во Торино Сити се прошета во Швајцарија

ЛШ: Тотенхем херојски во Торино, Сити се прошета во Швајцарија

пред 4 дена - Top Sport - Фудбал

Тотенхем не дозволи да биде шокиран од раното водство од 2:0 на Јувентус, за да се избори за 2:2 реми на гостувањето во Торино,...

Кејн Можевме да се свиткаме по 2 0 но ние покажавме карактер

Кејн: Можевме да се свиткаме по 2-0, но ние покажавме карактер

пред 4 дена - Дерби - Фудбал

Тимот на Тотенхем се избори за реми на вечерашната прва пресметка со Јувентус во Лигата на шампионите иако по само 9 минути игра беше во негатива од 2-0.

Тотенхем со насмевка се враќа од Торино Јувентус не успеа да обезбеди предност

Тотенхем со насмевка се враќа од Торино, Јувентус не успеа да обезбеди предност

пред 4 дена - 24 фудбал - Фудбал

Тотенхем одигра одличен меч во Торино иако Јувентус многу рано во натпреварот имаше водство од два голови разлика, натпреварот заврши 2-2, Манчестер Сити со убедливи 4-0 триумфираше во Базел.

Слатка четворка на Манчестер сити на Јувентус прокоцка голема предност

Слатка четворка на Манчестер сити, на Јувентус прокоцка голема предност

пред 4 дена - Sportmedia - Фудбал

Манчестер сити рутински го победи Базел со 4:0 на гостински терен и ја реши дилемата за пласман во четвртфиналето во Лигата...

Јувентус и Тотенхем одиграа 2 2 Сити убедлив на гостувањето во Базел

Јувентус и Тотенхем одиграа 2:2, Сити убедлив на гостувањето во Базел

пред 4 дена - A1on - Фудбал

Тимовите на Јувентус и Тотенхем одиграа нерешено, 2:2 во првиот натпревар од осминафиналето од Лигата на Шампионите. Јувентус поведе со 2:0 уште во првите 10 минути од натпреварот преку двата гола на Игуаин.

Јувентус го испушти Тотенхем Сити се прошета низ Базел

Јувентус го испушти Тотенхем, Сити се прошета низ Базел

пред 4 дена - Дерби - Фудбал

Вечерва започнаа новите возбудувања, поточно нокаут фазата во Лигата на шампионите која беше отворена со два ефикасни натпревари со вкупно осум погодоци.

Гладни за голови  Тројки во Торино и Базел предност за Јувентус и Манчестер сити

Гладни за голови - Тројки во Торино и Базел, предност за Јувентус и Манчестер сити

пред 4 дена - Sportmedia - Фудбал

Ефикасно е во Торино и во Базел на стартот од пролетниот дел во Лигата на шампионите, а Јувентус и Манчестер сити имаат предност...

Фудбал ЛШ Сити удри по Базел Јуве го испушти Тотенхем

Фудбал, ЛШ: Сити „удри“ по Базел, Јуве го испушти Тотенхем

пред 4 дена - Нова ТВ - Спорт

Фото: uefa.com Манчестер сити го совлада Базел со 4:0, а Јувентус и Тотенхем ремизираа 2:2 во првите осминафинални дуели во фудбалската Лига на шампиони на УЕФА.

Стартува нокаут фазата во ЛШ

Стартува нокаут фазата во ЛШ

пред 4 дена - Сител - Фудбал

По речиси три месеци пауза со двата натпревари кои вечерва ќе се играат во Торино и Базел, продолжуваат возбудувањата во фудбалската Лига на шампиони.

Кејн против Буфон Сити гостува во Базел

Кејн против Буфон, Сити гостува во Базел

пред 5 дена - Top Sport - Фудбал

Два и пол месеци по завршувањето на фазата по групи, најдобрите европски тимови ќе ја започнат заврпната борба за највредниот пехар во клупскиот фудбал.

Вечерва почнува она вистинското Борбата за трофејот во ЛШ

Вечерва почнува она вистинското: Борбата за трофејот во ЛШ

пред 5 дена - Sportmedia - Фудбал

Јувентус - Тотенхем и Базел - Манчестер Сити се првите две двојки во елитната лига на УЕФА Поминаа два месеци од последните возбудувања во Лигата на шампионите, кога се комплетираше групата од 16 екипи, кои останаа во трката за трофејот.

ЛШ повторно се враќа Јуве против расположениот Тотенхем Базел го пречекува Сити

ЛШ повторно се враќа: Јуве против расположениот Тотенхем, Базел го пречекува Сити

пред 5 дена - Кајгана - Фудбал

Омиленото европско фудбалско клупско натпреварување, Лигата на шампионите, се враќа на малите екрани. Најсилното клупско...

Времеплов
x