20
ЗОИ Трет златен медал на Американецот Шон Вајт

ЗОИ: Трет златен медал на Американецот Шон Вајт

пред 3 дена - Сител - Спорт

Loading Video...

ЗОИ Трето злато за Американецот Вајт

ЗОИ: Трето злато за Американецот Вајт

пред 3 дена - Сител - Спорт

Американскиот репрезентативец во сноуборд Шон Вајт продолжува со успешните настапи на ЗОИ во Пјонгчанг. Вајт го освои третиот златен олимписки медал за американскиот сноубордер откако денеска триумфираше во дисциплината халфпајп.

Вајт на САД и го донесе 100 златен медал во историјата на ЗОИ

Вајт на САД и го донесе 100. златен медал во историјата на ЗОИ

пред 4 дена - Алфа - Спорт

На шестиот ден од Зимските олимписки игри во Пјонгчанг до овој момент поделени се медали во две дисциплини. Во нордиска комбинација...

ЗОИ 2018 Злато за Американецот Шон Вајт во сноуборд  халф пајп

ЗОИ 2018: Злато за Американецот Шон Вајт во сноуборд - халф пајп

пред 4 дена - Сител - Спорт

Американскиот олимписки тим освои уште еден златен олимписки медал на Игрите во Пјонгчанг откако денеска Шон Вајт беше најуспешен во дисциплината сноуборд - халф пајп.

ЗОИ 2018 Трето злато на Олимпијадите за Шон Вајт

ЗОИ 2018: Трето злато на Олимпијадите за Шон Вајт

пред 4 дена - Идивиди - Спорт

Американскиот сноубордер Шон Вајт е победник во дисциплината хајфпајп и по трет пат стигна до златниот медал на ЗОИ. Вајт беше највисоко на победничкиот подиум и на Олимпијадите во Торино 2006 и во Ванкувер 2010 година.

ЗОИ 2018 Трето злато на Олимпијадите за Шон Вајт

ЗОИ 2018: Трето злато на Олимпијадите за Шон Вајт

пред 4 дена - Канал 5 - Без катеторија

Вајт беше највисоко на победничкиот подиум и на Олимпијадите во Торино 2006 и во Ванкувер 2010 година. Американецот до златото...

Вајт го враи тронот во хајфпајп

Вајт го враи тронот во хајфпајп

пред 4 дена - Top Sport - Спорт

Американскиот соубордер Шон Вајт го освои третото олимписко злато со победата во хајфпајп на Зимските олимписки игри во Сочи.

ЗОИ 2018 Сноуборд спектакл за злато од Американците

ЗОИ 2018: Сноуборд спектакл за злато од Американците

пред 4 дена - Кајгана - Спорт

Американката Клои Ким која има само 17 години денеска стана најмладата олимписка победничка во една сноуборд дисциплина....

ЗОИ Пјонгчанг Клои Ким и го донесе третото злато на САД

ЗОИ Пјонгчанг: Клои Ким и го донесе третото злато на САД

пред 5 дена - Top Sport - Спорт

Американските спортисти ја продолжија својата доминација во сноуборд на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг. Три натпреварувања досега се одржаа во сноуборд на ЗОИ и на сите три победија спортистите од САД.

ЗОИ 2018 Нов американски триумф во сноуборд

ЗОИ 2018: Нов американски триумф во сноуборд

пред 5 дена - Сител - Спорт

Спортистите од САД освоија уште едно злато на Игрите во Пјонгчанг во сноуборд. На стартот на четвртиот натпреварувачки ден во дисциплината халфпајп кај жените најуспешна беше 17-годишната Члое Ким, која освои 98.

ЗОИ 2018 Доминација на тинејџерката Клои во халфпајп

ЗОИ 2018: Доминација на тинејџерката Клои во халфпајп

пред 5 дена - Канал 5 - Без катеторија

- Знаев дека нема да бидам задоволна да си одам дома без злато. Дадов се од себе да го завршам настапот со резултат кој ме искачи на тронот.

ЗОИ 2018 Доминација на тинејџерката Клои во халфпајп

ЗОИ 2018: Доминација на тинејџерката Клои во халфпајп

пред 5 дена - Идивиди - Спорт

Американска сноубордистка Ким Клои на убедлив начин го освои златниот медал во дисциплината халфпајп со резултат 98.25 во финалето.

Времеплов
x