20
Гачевски Па што ако Шкендија има 8 бода предност долга е оваа пролет не го отпишувајте Вардар

Гачевски: Па што ако Шкендија има 8 бода предност, долга е оваа пролет, не го отпишувајте Вардар

пред 3 дена - Sportmedia - Фудбал

Дерби дуелот меѓу Шкендија и Вардар заврши без победник 1:1, Грнчаров во 75. минута погоди за 0:1, но Ибраими во 85. минута го спаси лидерот.

Јаневски Имавме шанса да го решиме дербито во наша корист

Јаневски: Имавме шанса да го решиме дербито во наша корист

пред 3 дена - Канал 5 - Фудбал

Јаневски упати пофални зборови и на адреса на домаќините кои и покрај тешките услови успеаа да го организираат натпреварот.

Шкендија и Вардар ремизираа

Шкендија и Вардар ремизираа

пред 3 дена - 24 вести - Спорт

Есенскиот лидер Шкендија и актуелниот првак Вардар одиграа нерешено во дербито на 19. коло што се одигра во Тетово. Вардар поведе со голот на Бобан Грнчаров во 78.

Дербито во Тетово без победник

Дербито во Тетово без победник

пред 3 дена - Сител - Фудбал

Дербито од пролетната сезона во домашното фудбалско првенство одиграно во Тетово донесе допадлив фудбал и нерешен резултат од 1-1 на крајот кој повеќе и одговара на Шкендија која ја задржа предноста пред Вардар од 8 бода во битката за титулата.

Шкендија и Вардар со реми во Тетово Илијоски со супер деби за Шкупи

Шкендија и Вардар со реми во Тетово, Илијоски со супер-деби за Шкупи

пред 3 дена - Top Sport - Фудбал

Шкендија и Вардар го отворија пролетниот дел во Првата лига, одигрувајќи нерешено 1:1 во Тетово, со што лидерите останаа на осум поени предност пред актуелниот шампион.

Шкендија и Вардар ремизираа

Шкендија и Вардар ремизираа

пред 3 дена - Канал 5 - Фудбал

Вардар поведе со голот на Бобан Грнчаров во 78. минута, но само по седум минути Бесарт Ибраими погоди од работ на шеснаесетникот и донесе израмнување за домаќините.

Јаневски Имавме се во свои раце

Јаневски: Имавме се во свои раце

пред 3 дена - Sportmedia - Фудбал

Чедомир Јаневски првпат го предводеше Вардар против Шкендија во Тетово и остана непоразен, иако како што вели шампионот можеше и да победи.

Вардар не успеа да дојде до целиот плен од Тетово големото дерби заврши нерешено

Вардар не успеа да дојде до целиот плен од Тетово, големото дерби заврши нерешено

пред 3 дена - 24 фудбал - Фудбал

Вардар и Шкендија одиграа одличен дерби натпревар исполнет со офанзивен фудбал и многу шанси кој заврши нерешено 1-1. И двете...

Дојде време и за реми  По девет меча Шкендија и Вардар одиграа нерешено

Дојде време и за реми - По девет меча Шкендија и Вардар одиграа нерешено

пред 3 дена - Sportmedia - Фудбал

Шкендија и Вардар одиграа нерешено, 1:1 во дербито на 19. коло, прво пролетно во домашната лига, а ремито е прво по девет меѓусебни дуели во кои имаше победник Шкендија и Вардар одиграа нерешено во дербито на 19.

Грнчаров ја тресе Шкендија

Грнчаров ја тресе Шкендија

пред 3 дена - Sportmedia - Фудбал

Капитенот на Вардар, Тони Грнчаров во 85. минута беше на вистинско место во вистинско време, по изведениот корнер ја смести топката во мрежата на Шкендија за водство од 0-1 на големото дерби кое се игра во Тетово.

Шкупи и напиша петка на Академија Пандев

Шкупи и напиша „петка“ на Академија Пандев

пред 3 дена - Sportmedia - Фудбал

Реновираниот и засилен тим на Шкупи одлично ја почна пролетната сезона во домашното првенство и со 5:2 ја декласираше Академија Пандев, а во останатите два меча што завршија немаше победник.

Шампионот Вардар пропушти златна шанса да и се доближи на Шкендија

Шампионот Вардар пропушти златна шанса да и се доближи на Шкендија

пред 3 дена - Дерби - Фудбал

Шкендија и Вардар одиграа исклучително израмент и возбудлив дерби натпревар на отворањето на пролетната сезона во Македонската...

Дерби со реми Шкендија го одби Вардар хет трик на Илијоски на Чаир

Дерби со реми: Шкендија го одби Вардар, хет-трик на Илијоски на Чаир

пред 3 дена - Нова ТВ - Спорт

Фото: fkvardar.mk Шкендија го одби нападот на Вардар за бодовно приближување и загризување на нејзината лидерска позиција на табелата во домашното фудбалско првенство.

Ќе гори под Шара Играат Шкендија и Вардар

Ќе „гори“ под Шара: Играат Шкендија и Вардар

пред 4 дена - Македонски Спорт - Фудбал

Лидерот го дочекува шампионот со +8 бодови предност, со евентуален триумф Шкендија веројатно ќе си ја обезбеди титулата уште...

Почнува вториот дел од ПМФЛ

Почнува вториот дел од ПМФЛ

пред 4 дена - Алфа - Спорт

Со натпреварите од 19-тото коло почнува вториот дел домашното фудбалско првенство. Дербито се игра во Тетово каде Шкендија го пречекува Вардар.

Четка и Ќато на лаф муабет пред да почне големото дерби

Четка и Ќато на „лаф муабет“ пред да почне големото дерби

пред 4 дена - Sportmedia - Фудбал

Дерби е и тоа со голем ривалитет во последно време, но двајцата тренери, Ќатип Османи и Чедомир Јаневски покажуваат како треба да се однесуваат вистински спортсмени.

Дербито Шкендија  Вардар одложено 20 минути се чисти теренот

Дербито Шкендија – Вардар одложено 20 минути, се чисти теренот

пред 4 дена - Канал 5 - Фудбал

Причина за малото поместување на почетокот кој првично беше предвиден за 14 часот е чистењето на теренот на Градскиот стадион во Тетово кој беше прекриен со снег по обилните врнежи што вчера го зафатија западниот дел на Македонија.

Одложен почетокот на мечот Шкендија  Вардар

Одложен почетокот на мечот Шкендија - Вардар

пред 4 дена - 24 фудбал - Фудбал

Снегот на теренот на стадионот во Тетово го пролонгира почетокот на мечот помеѓу Шкендија и Вардар. Во Тетово се работи на расчистување на снегот со цел да се оспособи теренот за големото дерби помеѓу Вардар и Шкендија.

Дербито во Тетово ќе доцни дваесеттина минути

Дербито во Тетово ќе доцни дваесеттина минути

пред 4 дена - Sportmedia - Фудбал

Големото дерби меѓу Шкендија и Вардар ќе доцни дваесеттина минути, според последните информации од Тетово, а причината е...

Во Тетово се чисти снегот за да се одигра големото дерби меѓу Шкендија и Вардар

Во Тетово се чисти снегот за да се одигра големото дерби меѓу Шкендија и Вардар

пред 4 дена - 24 фудбал - Фудбал

Стадионот во Тетово забрзано се чисти и би требало да биде подготвен за денешното големо дерби од Првата македонска лига помеѓу Шкендија и Вардар.

Во Тетово ќе се игра дербито Теренот се расчистува

Во Тетово ќе се игра дербито: Теренот се расчистува

пред 4 дена - Sportmedia - Фудбал

Пролениот дел од сезоната во ПМФЛ сепак ќе почне без проблеми. Домаќинот на големото дерби меѓу Шкендија и Вардар во моментов го расчистува теренот, кој вчера беше покриен во снег.

Почнува црвено црната трилогија  Шкендија против Вардар за конечен расплет или возбудлив заплет

Почнува „црвено-црната“ трилогија - Шкендија против Вардар за конечен расплет, или возбудлив заплет

пред 4 дена - Sportmedia - Фудбал

Шкендија и Вардар ќе играат ново дерби во македонскиот фудбал, и тоа веднаш на стартот на пролетниот дел од шампионатот,...

Фудбал Прва лига Снегот го одложи почетокот меѓу Шкендија и Вардар

Фудбал, Прва лига: Снегот го одложи почетокот меѓу Шкендија и Вардар

пред 4 дена - Нова ТВ - Спорт

Фото: facebook.com/fcshkendija/ Снегот на „Еколог арена“ во Тетово го помести почетокот на дербито меѓу Шкендија и Вардар во воведното пролетното коло во фудбалското првенство на Македонија.

Ставрев нема да је дели правдата на дербито Шкендија Вардар

Ставрев нема да је дели правдата на дербито Шкендија-Вардар

пред 4 дена - Дерби - Фудбал

Нашиот најдобар фудбалски судија, Александар Ставрев нема да ја дели правдата на дерби натпреварот меѓу Шкендија и Вардар кој утре треба да се одигра на градскиот стадион во Тетово во рамките на 19.

Утре стартува пролетната фудбалска сезона

Утре стартува пролетната фудбалска сезона

пред 4 дена - Сител - Фудбал

Денеска заврши зимската пауза за фудбалерите од домашното првенство. Утре  се игра првото пролетно коло кое носи дерби во Тетово.

Тетово како Пјонгчанг Снег го затрупа стадионот ФОТОГАЛЕРИЈА

Тетово како Пјонгчанг: Снег го затрупа стадионот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

пред 5 дена - Sportmedia - Фудбал

ФОТО: ПЕТР СТОЈАНОВСКИ Во Тетово има вистински зимски услови. На помалку од 24 часа до почеток на утрешното дерби меѓу Шкендија и Вардар, стадионот во Тетово е прекриен со снег.

Шкендија со Муслиу без Вакили против Вардар

Шкендија со Муслиу без Вакили против Вардар

пред 5 дена - Sportmedia - Фудбал

„Ова е големо дерби во нашето првенство, но Шкендија нема да има некакив посебен притисок. Имаме добра предност од 8 бодови и верувам дека со победа ќе бидеме многу блиску до титула“, изјави Ќатип Османи.

Хасани Сега сме фаворити против Вардар со победа ќе бидеме блиску до титулата

Хасани: Сега сме фаворити против Вардар, со победа ќе бидеме блиску до титулата

пред 5 дена - Sportmedia - Фудбал

Ферхан Хасани вели дека по неколку сезони, конечно Шкендија ја има пол-позицијата во однос на големиот ривал Вардар и сега...

Шкендија очекува победа во дербито со Вардар

Шкендија очекува победа во дербито со Вардар

пред 4 дена - Канал 77 - Фудбал

Фудбалскиот клуб Шкендија очекува победа на првиот натпреварот од пролетната сезона од Првата македонска фудбалска лига. Со победата како што велат, ќе бидат поблиску до освојувањето на првенствототo, со голема предност пред Вардар од 11 поени.

Вардар без Брдаровски и Велковски против Шкендија

Вардар без Брдаровски и Велковски против Шкендија

пред 5 дена - Sportmedia - Фудбал

Владица Брдаровски и Дарко Велковски нема да играат за шампионот Вардар против Шкендија, утре во Тетово во големото дерби...

Времеплов
x