20
Одрон на патот Тетово Попова Шапка Сообраќајот се одвива по една коловозна лента

Одрон на патот Тетово-Попова Шапка: Сообраќајот се одвива по една коловозна лента

пред 3 дена - Вечер - Македонија

На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ).

Одрон на патот Тетово Попова Шапка Сообраќајот се одвива по една коловозна лента

Одрон на патот Тетово-Попова Шапка: Сообраќајот се одвива по една коловозна лента

пред 3 дена - Макфакс - Македонија

На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ).

ГОЛЕМ ОДРОН НА ПАТОТ Сообраќајот на патот Тетово Попова Шапка по една лента

ГОЛЕМ ОДРОН НА ПАТОТ: Сообраќајот на патот Тетово-Попова Шапка по една лента

пред 3 дена - Infomax - Македонија

На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, соопшти АМСМ. Сообраќајот...

Невремето остави голем број населени места во Западна Македонија без струја

Невремето остави голем број населени места во Западна Македонија без струја

пред 3 дена - Судство - Македонија

Од ЕВН информираа дека нивни екипи во текот на вчерашниот ден ги санираа дефектите во повеќе населени места, освен таму каде што имале проблеми со пристапот поради големите наноси од снег и одрони на патот.

АМСМ Внимавајте на остатоците од кашест снег по коловозите

АМСМ: Внимавајте на остатоците од кашест снег по коловозите

пред 3 дена - Вечер - Македонија

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, додека на повисоките места има остатоци од кашаст снег по интервенција на дежурните служби, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ).

АМСМ Внимавајте на остатоците од кашест снег по коловозите

АМСМ: Внимавајте на остатоците од кашест снег по коловозите

пред 3 дена - Макфакс - Македонија

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, додека на повисоките места има остатоци од кашаст снег по интервенција на дежурните служби, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ).

Возачи возете внимателно по овие патишта  сообраќајот се одвива по една лента

Возачи возете внимателно по овие патишта - сообраќајот се одвива по една лента

пред 3 дена - Прес 24 - Македонија

На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, соопшти АМСМ. Сообраќајот...

Новите власти централни и локални сефте и катастрофално се соочија со снегот  дел од Македонија непроодна и без струја

Новите власти, централни и локални сефте и катастрофално се соочија со снегот - дел од Македонија непроодна и без струја

пред 3 дена - Алфа - Македонија

Километарски редици од возила, излизгани автомобили и лавини на патот, ваква беше сликата изминатото деноноќие на патиштата во Македонија Врнежите од снег на Стража предизвикаа проблеми за возачите.

Екипите на ЕВН ги санираат дефектите во дистрибутивната мрежа

Екипите на ЕВН ги санираат дефектите во дистрибутивната мрежа

пред 3 дена - Канал 5 - Македонија

Без напојување се дел од населените места во планинските региони во охридско, струшко, во кичевско, гостиварско, во Ресен и околните села, во реканскиот крај, во мавровскиот регион и неколку планински села во тетовскиот регион.

Поради невремето голем број на населени места во западниот дел на Македонија останаа без електрична енергија

Поради невремето голем број на населени места во западниот дел на Македонија останаа без електрична енергија

пред 3 дена - A1on - Македонија

Поради невремето проследено со обилни врнежи од дожд и снег без напојување со електрична енергија останаа населени места...

Поради одрон на патот Тетово Попова Шапка сообраќајот се одвива по една лента

Поради одрон на патот Тетово-Попова Шапка сообраќајот се одвива по една лента

пред 3 дена - A1on - Македонија

На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ).

Излизгани автомобили лавини на патот и парализиран сообраќај во Македонија

Излизгани автомобили, лавини на патот и парализиран сообраќај во Македонија

пред 3 дена - Прес 24 - Македонија

Јавното комунално претпријатие и фирмата ангажирана за чистење на патиштата по вчерашниот аларм на жителите на горно-планинските...

Сообраќајот на патот Тетово Попова Шапка по една лента

Сообраќајот на патот Тетово-Попова Шапка по една лента

пред 3 дена - Пулс 24 - Македонија

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на повисоките места има остатоци од кашаст снег по интервенција на дежурните служби.

Сообраќајот на патот Тетово Попова Шапка по една лента

Сообраќајот на патот Тетово-Попова Шапка по една лента

пред 3 дена - 24 вести - Македонија

На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, соопшти АМСМ. Сообраќајот...

Камион се излизга кај Буково  сообраќајот отежнат

Камион се излизга кај Буково - сообраќајот отежнат

пред 3 дена - Прес 24 - Хроника

Камион се излизга попладнево кај планинаскиот превој Буково. Поради ова сообраќајот на овој пат се одвива по една лента. Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози.

Остатоци од кашест снег на патиштата на повисоките места

Остатоци од кашест снег на патиштата на повисоките места

пред 3 дена - A1on - Македонија

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, додека на повисоките места има остатоци од кашест снег по интервенција на дежурните служби, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ).

Снегот ги парализираше македонските патишта  тешка проодност и голомразица

Снегот ги парализираше македонските патишта - тешка проодност и голомразица

пред 3 дена - Прес 24 - Македонија

Јавното комунално претпријатие и фирмата ангажирана за чистење на патиштата по вчерашниот аларм на жителите на горно-планинските...

Делови на охридско струшкиот регион парализирани од снег

Делови на охридско-струшкиот регион парализирани од снег

пред 3 дена - Сител - Македонија

Embedded video for Делови на охридско-струшкиот регион парализирани од снег Снегот кој го зафати охридско-струшкиот регион предизвика оштетувања и проблеми во снабдувањето со електрична енергија.

Десеттина села во струшко  без струја отсечени поради снег

Десеттина села во струшко – без струја, отсечени поради снег

пред 3 дена - 24 вести - Македонија

Паднати бандери, села без струја и вода, револтирани граѓани, неисчистени улици. Снегот кој наврна во охридскиот регион изминативе два дена ги отвори старите проблеми.

Нормализиран сообраќајот на патиштата Кочани  Македонска Каменица и Крива Паланка  Куманово

Нормализиран сообраќајот на патиштата Кочани - Македонска Каменица и Крива Паланка - Куманово

пред 4 дена - Сител - Македонија

Патниот правец Кочани-Македонска Каменица од денеска во 14:45 часот е нормализиран за сообраќај, откако е расчистен одронот што од саботата го прекина сообраќањето во двата правци, соопшти Диспечерскиот информативен систем на ЈП „Македонија пат“.

Неколку села во Шара без струја  патиштата исчистени

Неколку села во Шара без струја - патиштата исчистени

пред 4 дена - Сител - Македонија

Јавното комунално претпријатие и фирмата ангажирана за чистење на патиштата по вчерашниот аларм на жителите на горно-планинските...

Сообраќајот на патот Тетово Попова Шапка по една лента

Сообраќајот на патот Тетово-Попова Шапка по една лента

пред 3 дена - Либертас - Македонија

На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, соопшти АМСМ. Сообраќајот...

Екипите на ЕВН ги санираат дефектите во дистрибутивната мрежа поради кои повеќе села останаа без струја

Екипите на ЕВН ги санираат дефектите во дистрибутивната мрежа поради кои повеќе села останаа без струја

пред 3 дена - Либертас - Македонија

Големо невреме проследено со обилни врнежи од дожд и снег предизвикаа прекини во снабдувањето со електрична енергија во југозападниот дел на Македонија.

Екипите на ЕВН Македонија на терен Санирани дефектите струјат светна

Екипите на ЕВН Македонија на терен:Санирани дефектите, струјат светна

пред 4 дена - Скопје Инфо - Без катеторија

Големо невреме проследено со обилни врнежи од дожд и снег предизвикаа прекини во снабдувањето со електрична енергија во југозападниот дел на Македонија.

Нормализиран сообраќајот на патот Маврово  Дебар

Нормализиран сообраќајот на патот Маврово - Дебар

пред 4 дена - Сител - Македонија

Сообраќајот на патниот правец Маврово - Дебар од 12 часот се одвива нормално, соопшти ЈП Македонијапат. Забраната беше воведена утринава од шест часот, поради нова лавина во близина на Бигорскиот манастир што го блокираше патот.

Лавината кај Бигорски пробиена патот повторно отворен за сообраќај

Лавината кај Бигорски пробиена, патот повторно отворен за сообраќај

пред 4 дена - Денар - Економија

Екипи на ,,Македонија пат“, засилени со механизација на други институции и фирми од регионот на Дебар, Жупа и Маврово -Ростуше...

Нормализиран сообраќајот на Шапка Ќафасан и на Стража

Нормализиран сообраќајот на Шапка, Ќафасан и на Стража

пред 4 дена - Сител - Македонија

Нормализиран е сообраќајот на Попова Шапка, на граничниот премин Ќафасан и на Стража. Како што информираат од ЈП Македонијапат, забраната за  сообраќај на овие три релации е укината од 12:00 часот.

Лавината кај Бигорски пробиена патот повторно отворен за сообраќај

Лавината кај Бигорски пробиена, патот повторно отворен за сообраќај

пред 4 дена - Вечер - Македонија

Екипи на ,,Македонија пат“, засилени со механизација на други институции и фирми од регионот на Дебар, Жупа и Маврово -Ростуше...

Лавината кај Бигорски пробиена патот повторно отворен за сообраќај

Лавината кај Бигорски пробиена, патот повторно отворен за сообраќај

пред 4 дена - Макфакс - Македонија

Екипи на ,,Македонија пат“, засилени со механизација на други институции и фирми од регионот на Дебар, Жупа и Маврово -Ростуше...

Дебрца отсечена делови од Охрид и Струга без струја

Дебрца отсечена, делови од Охрид и Струга без струја

пред 4 дена - Канал 5 - Македонија

Најкритично е во општина Дебрца каде нема ни вода , ни струја, ни телефонија.  Големата количина на влажен снег предизвика огромни штети.

Времеплов
x