20
Уапсени три лица кои со возило сакале насилно да влезат во американската агенција за национална безбедност

Уапсени три лица кои со возило сакале насилно да влезат во американската агенција за национална безбедност

пред 3 дена - Вечер - Свет

Американските безбедносни служби привеле три лица кои се обиделе да влезат во комплексот на Агенцијата за национална безбедност (NSA) кај Вашингтон, а ФБИ соопшти дека нема индикации оти инцидентот бил поврзан со тероризам.

Уапсени три лица кои со возило сакале насилно да влезат во американската агенција за национална безбедност

Уапсени три лица кои со возило сакале насилно да влезат во американската агенција за национална безбедност

пред 3 дена - Макфакс - Свет

Американските безбедносни служби привеле три лица кои се обиделе да влезат во комплексот на Агенцијата за национална безбедност (NSA) кај Вашингтон, а ФБИ соопшти дека нема индикации оти инцидентот бил поврзан со тероризам.

Неколкумина повредени при обид возило да влезе во седиштето на НСА

Неколкумина повредени при обид возило да влезе во седиштето на НСА

пред 3 дена - Сител - Свет

Неколку луѓе беа ранети денеска при пукотница во близина на седиштето на Агенцијата за национална безбедност (НСА) на САД во Форт Мид, држава Мериленд, јавија американски медиуми.

Три лица со возило се обиделе насилно да влезат во американската Агенција за национална безбедност

Три лица со возило се обиделе насилно да влезат во американската Агенција за национална безбедност

пред 3 дена - A1on - Свет

Американските безбедносни служби привеле три лица кои се обиделе да влезат во комплексот на Агенцијата за национална безбедност (NSA) кај Вашингтон, а ФБИ соопшти дека нема индикации оти инцидентот бил поврзан со тероризам.

Пукање во седиштетот на НСА  Неколумина повредени   ФБИ го истражува инцидентот

Пукање во седиштетот на НСА: Неколумина повредени - ФБИ го истражува инцидентот

пред 3 дена - Прес 24 - Свет

Неколку луѓе беа ранети денеска при пукотница во близина на седиштето на Агенцијата за национална безбедност (НСА) на САД во Форт Мид, држава Мериленд, јавија американски медиуми.

Тројца ранети во пукање пред седиштето на американската агенција за национална безбедност

Тројца ранети во пукање пред седиштето на американската агенција за национална безбедност

пред 3 дена - Алфа - Свет

Три лица се повредени во близина на Националната агенција за безбедност близу Вашингтон, во сојузната држава Мериленд. Три лица се повредени во близина на Националната агенција за безбедност близу Вашингтон, во сојузната држава Мериленд.

Пукотница пред седиштето на НСА во Мериленд

Пукотница пред седиштето на НСА во Мериленд

пред 3 дена - МТВ 1 - Свет

Вооружен напаѓач отворил оган пред седиштето на американската Агенција за национална безбедност при што најмалку три лица биле ранети.

Тројца ранети во пукање пред седиштето на американската агенција за национална безбедност

Тројца ранети во пукање пред седиштето на американската агенција за национална безбедност

пред 3 дена - Вечер - Свет

Пукотници од огнено оружје одекнале пред седиштето на Агенцијата за национална безбедност во американски Мериленд. Засега непознат сторител кој возел црно теренско возило, се приближил до оградата и почнал да пука од огнено оружје.

Тројца ранети во пукање пред седиштето на американската агенција за национална безбедност

Тројца ранети во пукање пред седиштето на американската агенција за национална безбедност

пред 3 дена - Макфакс - Свет

Пукотници од огнено оружје одекнале пред седиштето на Агенцијата за национална безбедност во американски Мериленд. Засега непознат сторител кој возел црно теренско возило, се приближил до оградата и почнал да пука од огнено оружје.

Тројца ранети во пукање пред седиштето на американската агенција за национална безбедност

Тројца ранети во пукање пред седиштето на американската агенција за национална безбедност

пред 3 дена - Судство - Хроника

Според локалните телевизии, во пукањето тројца биле ранети, а осомничениот бил уапсен. Меѓу повредените е и еден полициски службеник.

ројца ранети во пукање пред седиштето на американската агенција за национална безбедност

ројца ранети во пукање пред седиштето на американската агенција за национална безбедност

пред 3 дена - Судство - Хроника

Според локалните телевизии, во пукањето тројца биле ранети, а осомничениот бил уапсен. Меѓу повредените е и еден полициски службеник.

ПУКАЊЕ ВО АМЕРИКАНСКАТА РАЗУЗНАВАЧКА СЛУЖБА NSA  Тројца ранети  еден уапсен

ПУКАЊЕ ВО АМЕРИКАНСКАТА РАЗУЗНАВАЧКА СЛУЖБА NSA: Тројца ранети, еден уапсен

пред 4 дена - Вечер - Свет

Полицијата во Форти Мид во американската сојузна драва Мериленд пријавила пукање во близина на седиштето на Национална безбедност (NSA).

Тројца ранети и еден приведен по пукотница пред седиштето на НСА

Тројца ранети и еден приведен по пукотница пред седиштето на НСА

пред 4 дена - Сител - Свет

Три лица се ранети и едно е приведено по пукотница пред седиштето на американската Национална безбедносна агенција во Мериленд, јавија локални медиуми.

Три лица ранети во пукање пред Агенцијата за национална безбедност во САД

Три лица ранети во пукање пред Агенцијата за национална безбедност во САД

пред 3 дена - A1on - Свет

Пукотници од огнено оружје одекнале пред седиштето на Агенцијата за национална безбедност во американски Мериленд. Here's the view from SKYFOX over the scene of a reported shooting near the NSA visitors gate at Fort Meade.

Тројца ранети и еден приведен по пукотница пред седиштето на НСА

Тројца ранети и еден приведен по пукотница пред седиштето на НСА

пред 4 дена - Алфа - Свет

Три лица се ранети и едно е приведено по пукотница пред седиштето на американската Национална безбедносна агенција во Мериленд, јавија локални медиуми.

Тројца ранети и еден приведен по пукотницата пред седиштето на НСА

Тројца ранети и еден приведен по пукотницата пред седиштето на НСА

пред 4 дена - Канал 5 - Свет

Според извештаите на локалните медиуми, три лица се ранети. #BREAKING : @Chopper4Brad over the scene of an apparent shooting at the entrance of the NSA.

Тројца ранети и еден приведен по пукотница пред седиштето на НСА

Тројца ранети и еден приведен по пукотница пред седиштето на НСА

пред 4 дена - Прес 24 - Свет

Три лица се ранети и едно е приведено по пукотница пред седиштето на американската Национална безбедносна агенција во Мериленд, јавија локални медиуми.

Најмалку тројца повредени во престрелка пред седиштето на НСА

Најмалку тројца повредени во престрелка пред седиштето на НСА

пред 4 дена - +Инфо - Свет

Најмалку три лица се ранети во престрелка пред седиштето на американската Националната агенција за безбедност НСА. Според американски медиуми, уапсено едно лице.

Тројца ранети и еден приведен по пукотница пред седиштето на НСА

Тројца ранети и еден приведен по пукотница пред седиштето на НСА

пред 4 дена - A1on - Свет

Три лица се ранети и едно е приведено по пукотница пред седиштето на американската Национална безбедносна агенција во Мериленд, јавија локални медиуми.

Најмалку тројца повредени во престрелка пред седиштето на НСА

Најмалку тројца повредени во престрелка пред седиштето на НСА

пред 4 дена - 24 вести - Свет

Најмалку три лица се ранети во престрелка пред седиштето на американската Националната агенција за безбедност НСА. Според американски медиуми, уапсено едно лице.

Инцидент пред американската безбедносна агенција

Инцидент пред американската безбедносна агенција

пред 4 дена - Нова ТВ - Свет

Најмалку три лица се ранети во престрелка пред седиштето на американската Националната агенција за безбедност НСА во Форт Мид, во сојузната држава мериленд, во непосредна близина на Вашингтон ДЦ.

Пукање пред седиштето на Агенцијата за национална безбедност на САД

Пукање пред седиштето на Агенцијата за национална безбедност на САД

пред 3 дена - Кајгана - Свет

Најмалку едно лице е застрелано и рането, а еден осомничен е приведен по инцидентот што денеска се случи пред седиштето на Агенцијата за национална безбедност на САД (NSA).

Времеплов
x