20
Одрон на патот Тетово Попова Шапка Сообраќајот се одвива по една коловозна лента

Одрон на патот Тетово-Попова Шапка: Сообраќајот се одвива по една коловозна лента

пред една недела - Вечер - Македонија

На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ).

Одрон на патот Тетово Попова Шапка Сообраќајот се одвива по една коловозна лента

Одрон на патот Тетово-Попова Шапка: Сообраќајот се одвива по една коловозна лента

пред една недела - Макфакс - Македонија

На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ).

ГОЛЕМ ОДРОН НА ПАТОТ Сообраќајот на патот Тетово Попова Шапка по една лента

ГОЛЕМ ОДРОН НА ПАТОТ: Сообраќајот на патот Тетово-Попова Шапка по една лента

пред една недела - Infomax - Македонија

На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, соопшти АМСМ. Сообраќајот...

Невремето остави голем број населени места во Западна Македонија без струја

Невремето остави голем број населени места во Западна Македонија без струја

пред една недела - Судство - Македонија

Од ЕВН информираа дека нивни екипи во текот на вчерашниот ден ги санираа дефектите во повеќе населени места, освен таму каде што имале проблеми со пристапот поради големите наноси од снег и одрони на патот.

АМСМ Внимавајте на остатоците од кашест снег по коловозите

АМСМ: Внимавајте на остатоците од кашест снег по коловозите

пред една недела - Вечер - Македонија

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, додека на повисоките места има остатоци од кашаст снег по интервенција на дежурните служби, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ).

АМСМ Внимавајте на остатоците од кашест снег по коловозите

АМСМ: Внимавајте на остатоците од кашест снег по коловозите

пред една недела - Макфакс - Македонија

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, додека на повисоките места има остатоци од кашаст снег по интервенција на дежурните служби, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ).

Возачи возете внимателно по овие патишта  сообраќајот се одвива по една лента

Возачи возете внимателно по овие патишта - сообраќајот се одвива по една лента

пред една недела - Прес 24 - Македонија

На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, соопшти АМСМ. Сообраќајот...

Новите власти централни и локални сефте и катастрофално се соочија со снегот  дел од Македонија непроодна и без струја

Новите власти, централни и локални сефте и катастрофално се соочија со снегот - дел од Македонија непроодна и без струја

пред една недела - Алфа - Македонија

Километарски редици од возила, излизгани автомобили и лавини на патот, ваква беше сликата изминатото деноноќие на патиштата во Македонија Врнежите од снег на Стража предизвикаа проблеми за возачите.

Екипите на ЕВН ги санираат дефектите во дистрибутивната мрежа

Екипите на ЕВН ги санираат дефектите во дистрибутивната мрежа

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Без напојување се дел од населените места во планинските региони во охридско, струшко, во кичевско, гостиварско, во Ресен и околните села, во реканскиот крај, во мавровскиот регион и неколку планински села во тетовскиот регион.

Поради невремето голем број на населени места во западниот дел на Македонија останаа без електрична енергија

Поради невремето голем број на населени места во западниот дел на Македонија останаа без електрична енергија

пред една недела - A1on - Македонија

Поради невремето проследено со обилни врнежи од дожд и снег без напојување со електрична енергија останаа населени места...

Поради одрон на патот Тетово Попова Шапка сообраќајот се одвива по една лента

Поради одрон на патот Тетово-Попова Шапка сообраќајот се одвива по една лента

пред една недела - A1on - Македонија

На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ).

Излизгани автомобили лавини на патот и парализиран сообраќај во Македонија

Излизгани автомобили, лавини на патот и парализиран сообраќај во Македонија

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Јавното комунално претпријатие и фирмата ангажирана за чистење на патиштата по вчерашниот аларм на жителите на горно-планинските...

Сообраќајот на патот Тетово Попова Шапка по една лента

Сообраќајот на патот Тетово-Попова Шапка по една лента

пред една недела - Пулс 24 - Македонија

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на повисоките места има остатоци од кашаст снег по интервенција на дежурните служби.

Сообраќајот на патот Тетово Попова Шапка по една лента

Сообраќајот на патот Тетово-Попова Шапка по една лента

пред една недела - 24 вести - Македонија

На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, соопшти АМСМ. Сообраќајот...

Камион се излизга кај Буково  сообраќајот отежнат

Камион се излизга кај Буково - сообраќајот отежнат

пред една недела - Прес 24 - Хроника

Камион се излизга попладнево кај планинаскиот превој Буково. Поради ова сообраќајот на овој пат се одвива по една лента. Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози.

Остатоци од кашест снег на патиштата на повисоките места

Остатоци од кашест снег на патиштата на повисоките места

пред една недела - A1on - Македонија

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, додека на повисоките места има остатоци од кашест снег по интервенција на дежурните служби, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ).

Снегот ги парализираше македонските патишта  тешка проодност и голомразица

Снегот ги парализираше македонските патишта - тешка проодност и голомразица

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Јавното комунално претпријатие и фирмата ангажирана за чистење на патиштата по вчерашниот аларм на жителите на горно-планинските...

Делови на охридско струшкиот регион парализирани од снег

Делови на охридско-струшкиот регион парализирани од снег

пред една недела - Сител - Македонија

Embedded video for Делови на охридско-струшкиот регион парализирани од снег Снегот кој го зафати охридско-струшкиот регион предизвика оштетувања и проблеми во снабдувањето со електрична енергија.

Десеттина села во струшко  без струја отсечени поради снег

Десеттина села во струшко – без струја, отсечени поради снег

пред една недела - 24 вести - Македонија

Паднати бандери, села без струја и вода, револтирани граѓани, неисчистени улици. Снегот кој наврна во охридскиот регион изминативе два дена ги отвори старите проблеми.

Неколку села во Шара без струја  патиштата исчистени

Неколку села во Шара без струја - патиштата исчистени

пред една недела - Сител - Македонија

Јавното комунално претпријатие и фирмата ангажирана за чистење на патиштата по вчерашниот аларм на жителите на горно-планинските...

Сообраќајот на патот Тетово Попова Шапка по една лента

Сообраќајот на патот Тетово-Попова Шапка по една лента

пред една недела - Либертас - Македонија

На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, соопшти АМСМ. Сообраќајот...

Екипите на ЕВН ги санираат дефектите во дистрибутивната мрежа поради кои повеќе села останаа без струја

Екипите на ЕВН ги санираат дефектите во дистрибутивната мрежа поради кои повеќе села останаа без струја

пред една недела - Либертас - Македонија

Големо невреме проследено со обилни врнежи од дожд и снег предизвикаа прекини во снабдувањето со електрична енергија во југозападниот дел на Македонија.

Екипите на ЕВН Македонија на терен Санирани дефектите струјат светна

Екипите на ЕВН Македонија на терен:Санирани дефектите, струјат светна

пред една недела - Скопје Инфо - Без катеторија

Големо невреме проследено со обилни врнежи од дожд и снег предизвикаа прекини во снабдувањето со електрична енергија во југозападниот дел на Македонија.

Нормализиран сообраќајот на патот Маврово  Дебар

Нормализиран сообраќајот на патот Маврово - Дебар

пред една недела - Сител - Македонија

Сообраќајот на патниот правец Маврово - Дебар од 12 часот се одвива нормално, соопшти ЈП Македонијапат. Забраната беше воведена утринава од шест часот, поради нова лавина во близина на Бигорскиот манастир што го блокираше патот.

Лавината кај Бигорски пробиена патот повторно отворен за сообраќај

Лавината кај Бигорски пробиена, патот повторно отворен за сообраќај

пред една недела - Денар - Економија

Екипи на ,,Македонија пат“, засилени со механизација на други институции и фирми од регионот на Дебар, Жупа и Маврово -Ростуше...

Нормализиран сообраќајот на Шапка Ќафасан и на Стража

Нормализиран сообраќајот на Шапка, Ќафасан и на Стража

пред една недела - Сител - Македонија

Нормализиран е сообраќајот на Попова Шапка, на граничниот премин Ќафасан и на Стража. Како што информираат од ЈП Македонијапат, забраната за  сообраќај на овие три релации е укината од 12:00 часот.

Лавината кај Бигорски пробиена патот повторно отворен за сообраќај

Лавината кај Бигорски пробиена, патот повторно отворен за сообраќај

пред една недела - Вечер - Македонија

Екипи на ,,Македонија пат“, засилени со механизација на други институции и фирми од регионот на Дебар, Жупа и Маврово -Ростуше...

Лавината кај Бигорски пробиена патот повторно отворен за сообраќај

Лавината кај Бигорски пробиена, патот повторно отворен за сообраќај

пред една недела - Макфакс - Македонија

Екипи на ,,Македонија пат“, засилени со механизација на други институции и фирми од регионот на Дебар, Жупа и Маврово -Ростуше...

Дебрца отсечена делови од Охрид и Струга без струја

Дебрца отсечена, делови од Охрид и Струга без струја

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Најкритично е во општина Дебрца каде нема ни вода , ни струја, ни телефонија.  Големата количина на влажен снег предизвика огромни штети.

Екипите на ЕВН Македонија ги санираат дефектите во дистрибутивната мрежа

Екипите на ЕВН Македонија ги санираат дефектите во дистрибутивната мрежа

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Големо невреме проследено со обилни врнежи од дожд и снег предизвикаа прекини во снабдувањето со електрична енергија во југозападниот дел на Македонија.

Времеплов
x