20
Фијаско на македонските кошаркарки во Италија  изгубија со 60 поени разлика

Фијаско на македонските кошаркарки во Италија, изгубија со 60 поени разлика

пред една недела - +Инфо - Спорт

Женската кошаркарска репрезентација на Македонија претрпе тежок пораз од 93:33 на гостувањето против Италија во квалификациите за пласман на Европското првенство 2019 година.

Фијаско на македонските кошаркарки во Италија  изгубија со 60 гола разлика

Фијаско на македонските кошаркарки во Италија, изгубија со 60 гола разлика

пред една недела - +Инфо - Спорт

Женската кошаркарска репрезентација на Македонија претрпе тежок пораз од 93:33 на гостувањето против Италија во квалификациите за пласман на Европското првенство 2019 година.

Македонија стана пример како во една четвртина се постигнуваат само три поени

Македонија стана пример како во една четвртина се постигнуваат само три поени

пред една недела - Вечер - Спорт

По Хрватска, дојде уште еден убедлив пораз за нашата најдобра женска репрезентација во квалификациите за пласман на Европското првенство 2019 година.

Фијаско од  минус 60  на македонските кошаркарки во Италија

Фијаско од „минус 60“ на македонските кошаркарки во Италија

пред една недела - Канал 5 - Кошарка

Италијанките доминираа на теренот уште од почетокот на натпреварот, а фијаското го најави фактот дека на Македонија и беа потребни осум минути да ги постигне првите поени, по серијата од 21:0 на домаќинот.

Македонија стана пример како во една четвртина се постигнуваат само три поени

Македонија стана пример како во една четвртина се постигнуваат само три поени

пред една недела - Sportmedia - Кошарка

Женската репрезентација го забележа четврттиот пораз во евроквалификациите, на гостувањето кај Италија беше совладана со убедливи 93:33.

Италија убедлива  четврти пораз за женската кошаркарска репрезентација

Италија убедлива, четврти пораз за женската кошаркарска репрезентација

пред една недела - Дерби - Кошарка

Женската кошаркарска репрезентација забележа уште еден висок пораз во квалификациите за ЕП 2019, а вечерва доминација против избраничките на селекторот Марјан Лазовски имаше селекцијата на Италија.

Каква срамота  Кошаркарките осум минути не го видоа кошот

Каква срамота: Кошаркарките осум минути не го видоа кошот

пред една недела - Sportmedia - Кошарка

На нашата најдобра женска репрезентација и беа потребни осум минути за да ги постигне првите поени на гостувањето кај Италија.

Какава брука  Кошаркарките осум минути не го видоа кошот

Какава брука: Кошаркарките осум минути не го видоа кошот

пред една недела - Sportmedia - Кошарка

На нашата најдобра женска репрезентација и беа потребни осум минути за да ги постигне првите поени на гостувањето кај Италија.

Женската кошаркарска репрезентација и гостува на Италија

Женската кошаркарска репрезентација и гостува на Италија

пред една недела - Алфа - Спорт

Нашата женска кошаркарска репрезентација против селекцијата на Италија ќе го одигра четвртиот натпревар во квалификациите за пласман на Европското првенство.

Македонските кошаркарки отпатуваа за Италија

Македонските кошаркарки отпатуваа за Италија

пред една недела - Сител - Кошарка

Женската кошаркарска репрезентација на Македонија, утринава отпатува за Италија каде утре ќе го одигра четвртио меч во квалификациите за Европското првенство 2019.

Сениорките се одјавија  заминуваат за Италија

Сениорките се одјавија, заминуваат за Италија

пред една недела - Sportmedia - Кошарка

Нашата најдобра женска репрезентација денеска заминува за Италија, каде утре во Павија ќе го одиграат реванш натпреварот со соодветната селекција во рамките на квалификациите за пласман на Европското првенство 2019 година.

Времеплов
x