20
Бекер  Новак не го ценат доволно

Бекер: Новак не го ценат доволно

пред една недела - Канал 5 - Тенис

Најдобриот српски тенисер, со Бекер како главен тренер, освои шест Гренд слем титули, вклучувајќи го и Ролан Гарос во 2016 година, но потоа проблемите со повредата на Ѓоковиќ стануваа се поочигледни.

Бекер  Новак Ѓоковиќ не го ценат доволно

Бекер: Новак Ѓоковиќ не го ценат доволно

пред една недела - +Инфо - Спорт

Тениската легенда Германецот Борис Бекер е уверен дека Новак Ѓоковиќ ќе продолжи да освојува титули откако во целост ќе му заздрави повредата на лактот, која го мачи веќе две години.

Времеплов
x