20
Интер сака да ја тргне откупната клаузула на Икарди  Ванда Нара бара милиони

Интер сака да ја тргне откупната клаузула на Икарди, Ванда Нара бара милиони

пред една недела - Дерби - Фудбал

Мауро Икарди со своите настапи и погодоци во изминативе неколку сезони се наметна како лидер во калчолигашот Интер, играч врз кој се гради тим со кој овој клуб повторно би се вратиќ на победнички патеки.

Интер му нуди на Икарди да стане најплатен во Серија А

Интер му нуди на Икарди да стане најплатен во Серија А

пред една недела - Канал 5 - Фудбал

Тимот од Милано му нуди на аргентинскиот напаѓач поголема плата за два милиони евра, односно би заработувал шест и пол милиони и тоа без бонуси, кои би можеле да го зголемат износот на осум милиони евра.

Интер го прави Икарди најскапиот играч во Серија А

Интер го прави Икарди најскапиот играч во Серија А

пред една недела - Кајгана - Фудбал

Италијанскиот фудбалски клуб Интер, планира со нов договор да ја отстрани клаузулата од 90 милиони евра за најдобриот фудбалер и стрелец во тимот, Мауро Икарди.

Интер има план како да ја тргне клаузулата на Икарди  но Аргентинецот има свои барања

Интер има план како да ја тргне клаузулата на Икарди, но Аргентинецот има свои барања

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Во ваков луд трансфер пазар, 90 милиони евра за еден врвен напаѓач како Икарди не се проблем за големите гиганти. Според...

Времеплов
x