20
Девојките доживеаја дебакл против Италија

пред една недела - Top Sport - Кошарка

Македонската кошаркарска репрезентација доживеа вистинска катастрофа на гостувањето кај Италија, откако кошаркарската репрезентација загуби со 93:33, рекордни 60 коша разлика во меч од квалификациите за ЕП во 2019 година.

Женската кошаркарска репрезентација и гостува на Италија

пред една недела - Алфа - Спорт

Нашата женска кошаркарска репрезентација против селекцијата на Италија ќе го одигра четвртиот натпревар во квалификациите за пласман на Европското првенство.

Македонија стана пример како во една четвртина се постигнуваат само три поени

пред една недела - Вечер - Спорт

По Хрватска, дојде уште еден убедлив пораз за нашата најдобра женска репрезентација во квалификациите за пласман на Европското првенство 2019 година.

Македонските кошаркарки отпатуваа за Италија

пред една недела - Сител - Кошарка

Женската кошаркарска репрезентација на Македонија, утринава отпатува за Италија каде утре ќе го одигра четвртио меч во квалификациите за Европското првенство 2019.

Сениорките се одјавија  заминуваат за Италија

Сениорките се одјавија, заминуваат за Италија

пред една недела - Sportmedia - Кошарка

Нашата најдобра женска репрезентација денеска заминува за Италија, каде утре во Павија ќе го одиграат реванш натпреварот со соодветната селекција во рамките на квалификациите за пласман на Европското првенство 2019 година.

Каква срамота  Кошаркарките осум минути не го видоа кошот

Каква срамота: Кошаркарките осум минути не го видоа кошот

На нашата најдобра женска репрезентација и беа потребни осум минути за да ги постигне првите поени на гостувањето кај Италија.

Какава брука  Кошаркарките осум минути не го видоа кошот

Какава брука: Кошаркарките осум минути не го видоа кошот

Фијаско на македонските кошаркарки во Италија  изгубија со 60 поени разлика

Фијаско на македонските кошаркарки во Италија, изгубија со 60 поени разлика

пред една недела - +Инфо - Спорт

Женската кошаркарска репрезентација на Македонија претрпе тежок пораз од 93:33 на гостувањето против Италија во квалификациите за пласман на Европското првенство 2019 година.

Фијаско на македонските кошаркарки во Италија  изгубија со 60 гола разлика

Фијаско на македонските кошаркарки во Италија, изгубија со 60 гола разлика

Фијаско од  минус 60  на македонските кошаркарки во Италија

Фијаско од „минус 60“ на македонските кошаркарки во Италија

пред една недела - Канал 5 - Кошарка

Италијанките доминираа на теренот уште од почетокот на натпреварот, а фијаското го најави фактот дека на Македонија и беа потребни осум минути да ги постигне првите поени, по серијата од 21:0 на домаќинот.

Изгубија со 60 коша разлика  Фијаско на македонските кошаркарки во Италија

Изгубија со 60 коша разлика: Фијаско на македонските кошаркарки во Италија

пред една недела - Прес 24 - Спорт

Женската кошаркарска репрезентација на Македонија претрпе тежок пораз од 93-33 на гостувањето против Италија во квалификациите за пласман на Европското првенство 2019 година.

Женската репрезентација го забележа четврттиот пораз во евроквалификациите, на гостувањето кај Италија беше совладана со убедливи 93:33.

ФИЈАСКО НА ЖЕНСКАТА КОШАРКАРСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА  Македонските кошаркарки во Италија  загубија со 60 коша разлика

ФИЈАСКО НА ЖЕНСКАТА КОШАРКАРСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА: Македонските кошаркарки во Италија, загубија со 60 коша разлика

пред една недела - Infomax - Спорт

Италија убедлива  четврти пораз за женската кошаркарска репрезентација

Италија убедлива, четврти пораз за женската кошаркарска репрезентација

пред една недела - Дерби - Кошарка

Женската кошаркарска репрезентација забележа уште еден висок пораз во квалификациите за ЕП 2019, а вечерва доминација против избраничките на селекторот Марјан Лазовски имаше селекцијата на Италија.