20
Роналдо ги сруши принцовите во Мадрид Сане и Ливерпул го казнија Порто

Роналдо ги сруши „принцовите“ во Мадрид, Сане и Ливерпул го казнија Порто

пред една недела - Top Sport - Фудбал

Кристијано Роналдо го постигна својот 100. и 101. гол во Лигата на шампионите, за на актуелните шампиони Реал Мадрид да им...

Реал Мадрид го победи ПСЖ со 3 1

Реал Мадрид го победи ПСЖ со 3:1

пред една недела - +Инфо - Спорт

Реал Мадрид го победи ПСЖ со резултат од 3:1. Рабио постигна гол за водство на францускиот тим од 1-0. Пред самиот крај на првото полувреме Кристијано Роналдо од пенал го изедначи резултатот.

Блесок на Ливерпул во Порто англискиот тим веќе е во четвртфиналето

Блесок на Ливерпул во Порто, англискиот тим веќе е во четвртфиналето

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Ливерпул со убедливи 5-0 го демолираше тимот на Порто во Португалија и уште во првиот меч обезбеди резултат кој му гарантира пласман меѓу осумте најдобри во Лигата на шампионите.

ПСЖ реши да се брани и изгуби Реал Мадрид направи убава предност пред реваншот

ПСЖ реши да се брани и изгуби, Реал Мадрид направи убава предност пред реваншот

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Со два гола во финишот од натпреварот Реал Мадрид го победи ПСЖ со 3-1 иако не блескаше, Унаи Емери го загуби мечот кога реши да се брани.

Слатко Порто за Ливерпул Реал Мадрид му покажа на ПСЖ кој е европски првак

Слатко Порто за Ливерпул, Реал Мадрид му покажа на ПСЖ кој е европски првак

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Реал Мадрид се разбуди во вистински момент и со 3 погодоци по ред успеа да направи пресврт против ПСЖ, да победи со 3:1 што е солидна предност пред реванш осминафиналето во Париз.

Роналдо ја маркираше стотката за Реал Мадрид во Лига на шампиони

Роналдо ја маркираше стотката за Реал Мадрид во Лига на шампиони

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Кристијано Роналдо ја маркираше јубилејната стотка во дресот на Реал Мадрид во натпреварите во Лигата на шампионите. Голот...

Реал го нокаутираше ПСЖ за три минути Ливерпул со петарда против Порто

Реал го „нокаутираше“ ПСЖ за три минути, Ливерпул со „петарда“ против Порто

пред една недела - Дерби - Фудбал

Реал Мадрид ги доби првите 90 минути со Пари Сен Жермен во дербито на осминафиналето на Лигата на шампионите. Бранителот...

Реал Мадрид во финишот го победи ПСЖ Ливерпул го демолираше Порто

Реал Мадрид во финишот го победи ПСЖ, Ливерпул го демолираше Порто

пред една недела - Фаланга - Спорт

Иако не блескаше, Реал Мадрид со два гола во последните десет минути дојде до победа од 3-1 против ПСЖ и направи солидна предност за реваншот, Ливерпул со 5-0 го победи Порто на Драгао.

Ливерпул на пат кон четвртфиналето ПСЖ храбар на Сантијаго Бернабеу

Ливерпул на пат кон четвртфиналето, ПСЖ храбар на „Сантијаго Бернабеу“

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Реал Мадрид и Пари Сен Жермен, односно Ливерпул против Порто ја продолжија ефикасната серија, со голови во Лигата на шампионите,...

Мане и Салах за сигурно водство на Ливерпул 0 2 ВИДЕО

Мане и Салах за сигурно водство на Ливерпул (0-2) ВИДЕО

пред една недела - Тип - Фудбал

Садио Мане го донесе Ливерпул во водство на гостувањето кај Порто во 26тата минута. По само три минути, Мохамед Салах го...

Магија на мал простор на Салах Ливерпул со двоен удар за Порто

Магија на мал простор на Салах, Ливерпул со „двоен удар“ за Порто

пред една недела - Дерби - Фудбал

Ливерпул има одлична предност на полувреме против Порто, откако води со 2:0 на гостувањето на „О Драгао“. Мане во 25 и Салах во 29.

Времеплов
x