20
Се даваат изјави останаа многу прашања Зошто 50 лица планинареа на невреме и како се одвоија од групата Калина и Александар

Се даваат изјави, останаа многу прашања: Зошто 50 лица планинареа на невреме и како се одвоија од групата Калина и Александар?

пред една недела - Сител - Македонија

Федерацијата на планинарски спортови собира писмени изјави од учесниците во турата во која загинаа двајцата планинари Калина Велевска и Александар Миновски.

Се огласија фамилиите на загинатите планинари Еве што соопштија за Трансферзалец

Се огласија фамилиите на загинатите планинари: Еве што соопштија за Трансферзалец

пред една недела - Бизнис вести - Економија

„Навистина е згрозувачки повикот на квази планинарското друштво „Трансверзалец“ од чие дилетанство, кое се граничи со умисла, загинаа нашите две деца Калина и Алаксандар.

Се собираат изјави од планинарите учесници во турата во која загинаа две лица на Кајмакчалан

Се собираат изјави од планинарите учесници во турата во која загинаа две лица на Кајмакчалан

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Федерацијата на планинарски спортови собира писмени изјави од учесниците во турата во која загинаа двајца млади планинари.

ГРЧКИТЕ МЕДИУМИ СО РАЗЛИЧНИ ИНФОРМАЦИИ Немало траги од насилство или пад во бездна  Зошто 50 лица планинареа на невреме и како се одвоија од групата Калина и Александар

ГРЧКИТЕ МЕДИУМИ СО РАЗЛИЧНИ ИНФОРМАЦИИ: Немало траги од насилство или пад во бездна – Зошто 50 лица планинареа на невреме и како се одвоија од групата Калина и Александар?

пред една недела - Infomax - Македонија

Според дел од грчките медиуми двајцата планинари починале од премрзнатост. Немало знаци од повреди, од пад во бездна, како што првично беше објавено.

Федерацијата на планинарски спортови ќе ја истражува трагедијата со смртта на планинарите на Кајмакчалан

Федерацијата на планинарски спортови ќе ја истражува трагедијата со смртта на планинарите на Кајмакчалан

пред една недела - Алфа - Македонија

Смртта на младите планинари Калина Велевска и Александар Миновски нема да помине без одговорност. Федерацијата на планинарски...

Планинарската федерација формира комисија за испитување на трагедијата на Кајмакчалан

Планинарската федерација формира комисија за испитување на трагедијата на Кајмакчалан

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Планинарската федерација формира комисија која ќе го испитува инцидентот кој се случи на Кајмакчалан, кога загинаа двајца македонски планинари.

Трае истрагата за смртта на македонските планинари семејствата бараат одговорност

Трае истрагата за смртта на македонските планинари, семејствата бараат одговорност

пред една недела - Сител - Македонија

Embedded video for Трае истрагата за смртта на македонските планинари, семејствата бараат одговорност Грчката полиција се уште ја води истрагата за трагично загинатите планинари на Кајмакчалан.

Истрага за смртта на македонските планинари кои загина на Кајмакчалан  родителите бараат правда

Истрага за смртта на македонските планинари кои загина на Кајмакчалан - родителите бараат правда

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Грчката полиција се уште ја води истрагата за трагично загинатите планинари на Кајмакчалан, пишува Сител . Телата на починатите се пристигнати во Македонија по извршената обдукција во болница во Солун.

ДЕТАЛНА АНАЛИЗА ЗА ЗАГИНАТИТЕ ПЛАНИНАРИ Семејствата ја заслужуваат вистината велат од ФПСМ

ДЕТАЛНА АНАЛИЗА ЗА ЗАГИНАТИТЕ ПЛАНИНАРИ: Семејствата ја заслужуваат вистината, велат од ФПСМ

пред една недела - Infomax - Македонија

Федерацијата на планинарски спортови на Македонија формира специјална комисија која ќе ги анализира околностите под кои загинаа планинарите Калина Велевска и Александар Миновски.

Федерацијата на планинари формира комисија за случајот со двајцата загинати планинари

Федерацијата на планинари формира комисија за случајот со двајцата загинати планинари

пред една недела - Скопје Инфо - Без катеторија

Федерацијата на планинарски спортови на Македонија формира специјална комисија која ќе ги анализира околностите под кои загинаа планинарите Калина Велевска и Александар Миновски.

ФПСМ ќе прави детална анализа за загинатите планинари Семејствата заслужуваат да ја знаат вистината за трагичниот настан

ФПСМ ќе прави детална анализа за загинатите планинари: Семејствата заслужуваат да ја знаат вистината за трагичниот настан

пред една недела - Сител - Македонија

Федерацијата на планинарски спортови на Македонија формира специјална комисија која ќе ги анализира околностите под кои загинаа планинарите Калина Велевска и Александар Миновски.

Федерацијата на планинарски спортови формира комисија за случајот со двајцата загинати планинари

Федерацијата на планинарски спортови формира комисија за случајот со двајцата загинати планинари

пред една недела - MK News - Македонија

Федерацијата на планинарски спортови на Македонија формира специјална комисија која ќе ги анализира околностите под кои загинаа планинарите Калина Велевска и Александар Миновски.

Федерацијата на планинарски спортови формира комисија за случајот со двајцата загинати планинари

Федерацијата на планинарски спортови формира комисија за случајот со двајцата загинати планинари

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Во соопштението објавено на нивната веб страницата се истакнува дека комисијата е составена од нивни членови и експерти кои...

Федерацијата на планинари формира комисија за трагедијата со загинатите планинари

Федерацијата на планинари формира комисија за трагедијата со загинатите планинари

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Федерацијата на планинарски спортови на Македонија формира специјална комисија која ќе ги анализира околностите под кои загинаа планинарите .

Федерацијата на планинари формира комисија за случајот со двајцата загинати планинари

Федерацијата на планинари формира комисија за случајот со двајцата загинати планинари

пред една недела - +Инфо - Македонија

Скопје, 14 февруари 2018 (МИА) - Федерацијата на планинарски спортови на Македонија формира специјална комисија која ќе ги анализира околностите под кои загинаа планинарите Калина Велевска и Александар Миновски.

Заради дилетантското планинарско друштво ни отидоа децата

Заради дилетантското планинарско друштво ни отидоа децата

пред една недела - Репортер - Живот

Фамилиите на младите планинари Калина Велевска и Александар Миновски, кои загинаа на Кајмакчалан, испратија писмо до Планинарскиот сојуз на Македонија.

Се собираат изјави од планинари  учесници во турата во која загинаа Калина и Александар

Се собираат изјави од планинари – учесници во турата во која загинаа Калина и Александар

пред една недела - Либертас - Македонија

Федерацијата на планинарски спортови собира писмени изјави од учесниците во турата во која загинаа двајцата планинари Калина Велевска и Александар Миновски.

Федерацијата на планинарски спортови формира комисија за случајот со двајцата загинати планинари

Федерацијата на планинарски спортови формира комисија за случајот со двајцата загинати планинари

пред една недела - Судство - Хроника

- Од огромна важност за Федерацијата ќе биде да се направи темелна анализа за трагичниот настан - се вели во соопштението на ФПСМ.

Федерацијата на планинарски спортови формира комисија за случајот со двајцата загинати планинари

Федерацијата на планинарски спортови формира комисија за случајот со двајцата загинати планинари

пред една недела - A1on - Македонија

Федерацијата на планинарски спортови на Македонија формира специјална комисија која ќе ги анализира околностите под кои загинаа планинарите Калина Велевска и Александар Миновски.

Планинарската федерација формира комисија ќе го испитува инцидентот во кој загината двајцата планинари

Планинарската федерација формира комисија, ќе го испитува инцидентот во кој загината двајцата планинари

пред една недела - МТВ 1 - Македонија

Планинарската федерација ќе формира комисија, со која ќе го испитува инцидентот во кој загинаа двајца македонски планинари во околината на Воден, на планината Ниџе.

Федерацијата на планинарски спортови формира комисија за случајот со двајцата загинати планинари

Федерацијата на планинарски спортови формира комисија за случајот со двајцата загинати планинари

пред една недела - 24 вести - Македонија

Федерацијата на планинарски спортови на Македонија формира специјална комисија која ќе ги анализира околностите под кои загинаа планинарите Калина Велевска и Александар Миновски.

Семејствата на загинатите планинари со писмо до Планинарскиот сојуз на Македонија

Семејствата на загинатите планинари со писмо до Планинарскиот сојуз на Македонија

пред една недела - MK News - Македонија

Навистина е згрозувачки повикот на квази планинарското друштво „Трансверзалец„ од чие дилетанство, кое се граничи со умисла, загинаа нашите две деца Калина и Александар.

Телата на Калина и Александар донесени во Македонија погребот во четврток

Телата на Калина и Александар донесени во Македонија, погребот во четврток

пред една недела - MK News - Македонија

По завршената обдукција во болницата во Воден телата на загинатите планинари Калина Велевска и Александар Миновски денеска со автомобил пристигнале во Македонија.

Федерацијата на планинарски спортови ќе ја истражува трагедијата

Федерацијата на планинарски спортови ќе ја истражува трагедијата

пред една недела - Нова ТВ - Македонија

Федерацијата на планинарски спортови на Македонија оформи специјална комисија, составена од нивни членови и екперти кои ќе...

3D фотографија од врвот на Кајмакчелан каде што во близина загинаа двајцата македонски планинари

3D фотографија од врвот на Кајмакчелан каде што во близина загинаа двајцата македонски планинари

пред една недела - Бизнис вести - Економија

3D фотографија од врвот на Кајмакчелан каде што во близина загинаа двајцата македонски планинари

Федерацијата на планинарски спортови ќе истражува како загинаа двајцата планинари на Кајмакчалан

Федерацијата на планинарски спортови ќе истражува како загинаа двајцата планинари на Кајмакчалан

пред една недела - Радио МОФ - Без катеторија

Федерацијата на планинарски спортови на Македонија формира специјална комисија која ќе ги анализира околностите под кои загинаа планинарите Калина Велевска и Александар Миновски.

Федерацијата на планинарски спортови ќе истражува како загинаа Калина и Александар

Федерацијата на планинарски спортови ќе истражува како загинаа Калина и Александар

пред една недела - Либертас - Македонија

Федерацијата на планинарски спортови на Македонија оформи специјална комисија, составена од нивни членови и екперти кои ќе...

Фамилиите на загинатите планинари со писмо до Планинарскиот сојуз на Македонија

Фамилиите на загинатите планинари со писмо до Планинарскиот сојуз на Македонија

пред една недела - Скопје Инфо - Без катеторија

Навистина е згрозувачки повикот на квази планинарското друштво „Трансверзалец„ од чие дилетанство, кое се граничи со умисла, загинаа нашите две деца Калина и Александар.

Зошто Трансверзалец не го откажал качувањето во снежната лавина на Кајмакчалан

Зошто „Трансверзалец“ не го откажал качувањето во снежната лавина на Кајмакчалан?

пред една недела - +Инфо - Македонија

Ако немате искуство, најдобро е во зимски услови во планина да се движите со планинарски водичи регистрирани при Федерацијата...

Потресно писмо од семејствата на загинатите планинари  Зошто никој не ни кажа дека децата исчезнале

Потресно писмо од семејствата на загинатите планинари - Зошто никој не ни кажа дека децата исчезнале?

пред една недела - Вечер - Македонија

Фамилиите на младите планинари Калина Велевска и Александар Миновски кои загинаа на Кајмакчалан испратија писмо до Планинарскиот сојуз на Македонија.

Времеплов
x