20
Одрон на патот Тетово Попова Шапка Сообраќајот се одвива по една коловозна лента

Одрон на патот Тетово-Попова Шапка: Сообраќајот се одвива по една коловозна лента

пред една недела - Вечер - Македонија

На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ).

Одрон на патот Тетово Попова Шапка Сообраќајот се одвива по една коловозна лента

Одрон на патот Тетово-Попова Шапка: Сообраќајот се одвива по една коловозна лента

пред една недела - Макфакс - Македонија

На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ).

ГОЛЕМ ОДРОН НА ПАТОТ Сообраќајот на патот Тетово Попова Шапка по една лента

ГОЛЕМ ОДРОН НА ПАТОТ: Сообраќајот на патот Тетово-Попова Шапка по една лента

пред една недела - Infomax - Македонија

На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, соопшти АМСМ. Сообраќајот...

Каква е состојбата со патиштата во Македонија

Каква е состојбата со патиштата во Македонија ?

пред една недела - Канал 5 - Македонија

По лавината која синоќа го затрупа патниот правец Маврови Анови – Дебар и претходно големиот одрон кај Истибања што го парализира патниот правец Кочани – Македонска Каменица , Катерина Капкоска со најновите информации .

АМСМ Внимавајте на остатоците од кашест снег по коловозите

АМСМ: Внимавајте на остатоците од кашест снег по коловозите

пред една недела - Вечер - Македонија

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, додека на повисоките места има остатоци од кашаст снег по интервенција на дежурните служби, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ).

АМСМ Внимавајте на остатоците од кашест снег по коловозите

АМСМ: Внимавајте на остатоците од кашест снег по коловозите

пред една недела - Макфакс - Македонија

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, додека на повисоките места има остатоци од кашаст снег по интервенција на дежурните служби, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ).

Возачи возете внимателно по овие патишта  сообраќајот се одвива по една лента

Возачи возете внимателно по овие патишта - сообраќајот се одвива по една лента

пред една недела - Прес 24 - Македонија

На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, соопшти АМСМ. Сообраќајот...

Поради одрон на патот Тетово Попова Шапка сообраќајот се одвива по една лента

Поради одрон на патот Тетово-Попова Шапка сообраќајот се одвива по една лента

пред една недела - A1on - Македонија

На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ).

Сообраќајот на патот Тетово Попова Шапка по една лента

Сообраќајот на патот Тетово-Попова Шапка по една лента

пред една недела - Пулс 24 - Македонија

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на повисоките места има остатоци од кашаст снег по интервенција на дежурните служби.

Сообраќајот на патот Тетово Попова Шапка по една лента

Сообраќајот на патот Тетово-Попова Шапка по една лента

пред една недела - 24 вести - Македонија

На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, соопшти АМСМ. Сообраќајот...

Камион се излизга кај Буково  сообраќајот отежнат

Камион се излизга кај Буково - сообраќајот отежнат

пред една недела - Прес 24 - Хроника

Камион се излизга попладнево кај планинаскиот превој Буково. Поради ова сообраќајот на овој пат се одвива по една лента. Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози.

Остатоци од кашест снег на патиштата на повисоките места

Остатоци од кашест снег на патиштата на повисоките места

пред една недела - A1on - Македонија

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, додека на повисоките места има остатоци од кашест снег по интервенција на дежурните служби, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ).

Сообраќајот на патот Тетово Попова Шапка по една лента

Сообраќајот на патот Тетово-Попова Шапка по една лента

пред една недела - Либертас - Македонија

На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, соопшти АМСМ. Сообраќајот...

Нормализиран сообраќајот на патот Маврово  Дебар

Нормализиран сообраќајот на патот Маврово - Дебар

пред една недела - Сител - Македонија

Сообраќајот на патниот правец Маврово - Дебар од 12 часот се одвива нормално, соопшти ЈП Македонијапат. Забраната беше воведена утринава од шест часот, поради нова лавина во близина на Бигорскиот манастир што го блокираше патот.

Лавината кај Бигорски пробиена патот повторно отворен за сообраќај

Лавината кај Бигорски пробиена, патот повторно отворен за сообраќај

пред една недела - Денар - Економија

Екипи на ,,Македонија пат“, засилени со механизација на други институции и фирми од регионот на Дебар, Жупа и Маврово -Ростуше...

Нормализиран сообраќајот на Шапка Ќафасан и на Стража

Нормализиран сообраќајот на Шапка, Ќафасан и на Стража

пред една недела - Сител - Македонија

Нормализиран е сообраќајот на Попова Шапка, на граничниот премин Ќафасан и на Стража. Како што информираат од ЈП Македонијапат, забраната за  сообраќај на овие три релации е укината од 12:00 часот.

Лавината кај Бигорски пробиена патот повторно отворен за сообраќај

Лавината кај Бигорски пробиена, патот повторно отворен за сообраќај

пред една недела - Вечер - Македонија

Екипи на ,,Македонија пат“, засилени со механизација на други институции и фирми од регионот на Дебар, Жупа и Маврово -Ростуше...

Лавината кај Бигорски пробиена патот повторно отворен за сообраќај

Лавината кај Бигорски пробиена, патот повторно отворен за сообраќај

пред една недела - Макфакс - Македонија

Екипи на ,,Македонија пат“, засилени со механизација на други институции и фирми од регионот на Дебар, Жупа и Маврово -Ростуше...

АМСМ Нормализиран сообраќајот на речиси сите патни правци во државата

АМСМ: Нормализиран сообраќајот на речиси сите патни правци во државата

пред една недела - Денар - Економија

Од АМСМ информираат дека е укината забраната за движење товарни возила на планинскиот превој Стража, на Попова Шапка, на патот Ресен-Охрид преку превојот Буково и на граничниот премин Ќафасан.

Прооден патот Маврово Дебар сообраќајот се одвива наизменично

Прооден патот Маврово-Дебар, сообраќајот се одвива наизменично

пред една недела - Алфа - Македонија

Механизираните екипи кои од изутрината работеа на расчистување, успеаа да отстранат дел од наносот од лавината на коловозот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар.

АМСМ Нормализиран сообраќајот на речиси сите патни правци во државата

АМСМ: Нормализиран сообраќајот на речиси сите патни правци во државата

пред една недела - Вечер - Македонија

Од АМСМ информираат дека е укината забраната за движење товарни возила на планинскиот превој Стража, на Попова Шапка, на патот Ресен – Охрид преку превојот Буково и на граничниот премин „Ќафасан“.

АМСМ Нормализиран сообраќајот на речиси сите патни правци во државата

АМСМ: Нормализиран сообраќајот на речиси сите патни правци во државата

пред една недела - Макфакс - Македонија

Од АМСМ информираат дека е укината забраната за движење товарни возила на планинскиот превој Стража, на Попова Шапка, на патот Ресен – Охрид преку превојот Буково и на граничниот премин „Ќафасан“.

Нормализиран сообраќајот на патот Маврово  Дебар

Нормализиран сообраќајот на патот Маврово - Дебар

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Забраната беше воведена утринава од шест часот, поради нова лавина во близина на Бигорскиот манастир што го блокираше патот.

Нормализиран сообраќајот на Шапка Ќафасан и на Стража

Нормализиран сообраќајот на Шапка, Ќафасан и на Стража

пред една недела - MK News - Македонија

Нормализиран е сообраќајот на Попова Шапка, на граничниот премин Ќафасан и на Стража. Како што информираат од ЈП Македонијапат, забраната за сообраќај на овие три релации е укината од 12:00 часот.

Нормализиран сообраќајот на Шапка Ќафасан и на Стража

Нормализиран сообраќајот на Шапка, Ќафасан и на Стража

пред една недела - +Инфо - Македонија

Нормализиран е сообраќајот на Попова Шапка, на граничниот премин Ќафасан и на Стража. Како што информираат од ЈП Македонијапат, забраната за сообраќај на овие три релации е укината од 12:00 часот.

Укината забраната за камиони на Буково

Укината забраната за камиони на Буково

пред една недела - Алфа - Македонија

На патот Ресен-Охрид преку превојот Буково изутрина во 9:25 часот е укината забраната за движење на тешки товарни возила, информира Автомотосојузот на Макеоднија (АМСМ).

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот

пред една недела - Алфа - Македонија

Со новата лавината што утрово во шест часот повторно го блокира сообраќајот на патот Маврово - Дебар паднат е материјал од над три илјади кубни метри.

Нормализиран сообраќајот на речиси сите патни правци во државата

Нормализиран сообраќајот на речиси сите патни правци во државата

пред една недела - A1on - Македонија

Од АМСМ информираат дека е укината забраната за движење товарни возила на планинскиот превој Стража, на Попова Шапка, на патот Ресен – Охрид преку превојот Буково и на граничниот премин „Ќафасан“.

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот

пред една недела - Сител - Македонија

Со новата лавината што утрово во шест часот повторно го блокира сообраќајот на патот Маврово - Дебар паднат е материјал од над три илјади кубни метри.

Нормализиран сообраќајот на Шапка Ќафасан и на Стража

Нормализиран сообраќајот на Шапка, Ќафасан и на Стража

пред една недела - 24 вести - Македонија

Нормализиран е сообраќајот на Попова Шапка, на граничниот премин Ќафасан и на Стража. Како што информираат од ЈП Македонијапат, забраната за  сообраќај на овие три релации е укината од 12:00 часот.

Времеплов
x