20
Спарси не го даваат Почетино

Спарси не го даваат Почетино

пред една недела - Top Sport - Фудбал

Сопствениците на Тотенхем се понудени да му понудат на Маурисио Почетино нов подобрен договор, иако тој има уште три години на сегашниот договор по интересот на повеќе тимови, вклучувајќи ги и Реал Мадрид и Пари Сен-Жермен.

Буфон откри кога ќе донесе одлука за неговата кариера

Буфон откри кога ќе донесе одлука за неговата кариера

пред една недела - Дерби - Фудбал

Италијанската фудбалска легенда Џанлуиџи Буфон пред 15 дена го прослави 40 роденден, но тој и понатаму е активен на терените...

Баслер  На Буфон му е време за пензија

Баслер: На Буфон му е време за пензија

пред една недела - Top Sport - Фудбал

Слабата партија на Џанлуиџи Буфон при 2:2 ремито на Јувентус со Тотенхем во Лигата на шампионите, го натера Марио Баслер да побара од италијанскиот ветеран конечно да стави крај на кариерата.

Буфон доби жестока критика од Баслер  Ти помина времето за пензионирање  Јувентус никогаш

Буфон доби жестока критика од Баслер: Ти помина времето за пензионирање, Јувентус никогаш…

пред една недела - Дерби - Фудбал

Џанлуиџи Буфон не се прослави на вчерашниот меч против Тотенхем и израмнувачкиот гол кој го постигна Кристијан Ериксен секако...

Буфон му објаснуваше на Бернардески за лошата реакција при голот на Ериксен

Буфон му објаснуваше на Бернардески за лошата реакција при голот на Ериксен

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Легендарниот голман направи лоша проценка. Тотенхем ремизираше кај Јувентус, а постигна дури два гола на гостински терен во првата пресметка во осминафиналето од Лигата на шампионите.

Лошата реакција на Буфон која донесе реми за Тотенхем во Торино

Лошата реакција на Буфон која донесе реми за Тотенхем во Торино

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Очигледно е дека легендарниот голман на Јувентус можеше подобро во оваа ситуација. Тотенхем непоразен се враќа од гостувањето кај Јувентус во првата пресметка помеѓу овие две екипи во осминафиналната рунда од Лигата на шампионите.

Буфон со јасна гестикулација му објасни на Бернардески зошто прими невообичаен гол од Ериксен

Буфон со јасна гестикулација му објасни на Бернардески зошто прими невообичаен гол од Ериксен

пред една недела - Дерби - Фудбал

Џанлуиџи Буфон сигурно ќе размислува за невообичаениот гол кој го прими од Кристијан Ерикесен во аголот кој го бранеше на...

Времеплов
x